Serie A: a Real Madrid korábbi csatára mentett pontot a Sampdoriának

L. M.L. M.
2023.04.16. 14:41
Jesé az első gólját lőtte az olasz élvonalban (Fotó: Getty Images)
Döntetlent játszott a Lecce és a Sampdoria az olasz labdarúgó Serie A 30. fordulójának vasárnapi találkozóján. Az 1–1-re végződő mérkőzésen a vendégek gólját Jesé Rodríguez, a Real Madrid és a PSG korábbi támadója szerezte, ez volt az első gólja Olaszországban.

Assan Ceesay góljával a Lecce szerezte meg a vezetést a 33. percben, így három hónap után újra előfordult, hogy a gárda előnyben mehetett szünetre. A Sampdoria vezetőedzője, Dejan Sztankovics a félidőben négyet is változtatott és alaposan felforgatta együttesét. A legjobb cseréjének Jesé Rodríguez bizonyult, a Real Madrid korábbi csatára a 75. percben egyenlített, ezzel pedig pontot mentett a csapatának. A Lecce sorozatban a hetedik meccsén sem tudott nyerni, ugyanakkor hat vereség után pontot szerzett, míg a tabella utolsó helyén álló Sampdoria hátránya három pont a pénteken az Empolit legyőző Cremonesével szemben.

OLASZ SERIE A
30. FORDULÓ
Lecce–Sampdoria 1–1 (Ceesay 31., ill. Jesé 75.)
Torino–Salernitana1–1 (Sanabria 57., Vilhena 9.)

Cremonese–Empoli 1–0(Dessers 4.)
Spezia–Lazio0–3(Immobile 35. – 11-esből, Felipe Anderson 52., Marcos Antonio 89.)
Kiállítva:Ampadu (Spezia), a 84. percben.