Serie A: Munir koronázta meg a Fiorentina teljesítményét

2014.12.14. 19:53
A Fiorentina idegenben 4–1-re megverte a 77. perctől emberhátrányban játszó Cesenát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A firenzei együttes az első félidő hajrájában Borja Valero lövésével került előnybe, majd a második játékrész elején Sztefan Szavics duplázta meg a fórt. A montenegrói középhátvéd nem sokkal később a saját kapuját is bevette, de a Fiorentina győzelme nem forgott veszélyben – pláne Massimo Volta kiállítása és Gonzalo Rodríguez gólja után. A hosszabbításban a csereként beállt marokkói Munir el-Hamdaui állította be a végeredményt egy közeli találattal.

A Fiorentina győzelmének köszönhetően három helyet előreugorva feljött a tabella hetedik helyére – bár a Milan visszaelőzi, ha megveri a Napolit –, míg az első fordulóban aratott győzelmét követően 14 meccse nyeretlen Cesena maradt az utolsó előtti pozícióban.

OLASZORSZÁG, SERIE A
15. FORDULÓ
Cesena–Fiorentina 1–4 (Szavics 60. – öngól, ill. Borja Valero 44., Szavics 48., G. Rodríguez 79., El-Hamdaui 93.)