Francesco Totti belépett az olasz bajnokság gólvágóinak elitjébe

2009.04.20. 15:05
Francesco Totti, a Roma klasszisa vasárnap két gólt lőtt csapata győztes mérkőzésén a Lecce ellen. A „farkasok” gólvágója a 175. találatát szerezte együttesében, és hétvégi duplájával bekerült a Serie A történetének tíz legeredményesebb futballistája közé.
Totti a hétvégén az elitbe „lőtte magát”
Fotó: Action Images

Francesco Totti nemcsak győzelemhez segítette a Romát vasárnap a Lecce ellen (3–2), hanem duplájával bekerült a Serie A történetének tíz legeredményesebb futballistája közé is. A „farkasok” csillaga Amedeo Amadeit előzte meg, aki 1942-ben éppen a Romát vezette bajnoki címre.

A listát egyébként az olasz válogatottal 1938-ban világbajnoki címet nyerő Silvio Piola vezeti, aki 274 alkalommal volt eredményes.

Az ebben az idényben tíz bajnoki gólnál járó Totti – egyelőre még – nagyon messze van Piolától, de a Juventus korábbi ászát, Giampiero Bonipertit hamarosan utolérheti.

„Az a célom, hogy az idény végére megelőzzem Bonipertit” – mondta a Juve korábbi klasszisától három találatra lévő Totti a Lecce elleni siker után.

A Totti 175. góljával megnyert mérkőzéssel a Roma életben tartotta reményeit a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik pozíció megszerzésére. A jelenleg a bajnokság hatodik helyén álló együttes három ponttal van lemaradva a Fiorentinától és öttel a negyedik Genoától.

A Serie A 2008–2009-es idényéből hat forduló van hátra, így a „farkasoknak” még van esélyük a negyedik hely elérésére, ha nem hibáznak a bajnokság hajrájában.