Az Internazionale kihasználta a Roma botlását, és növelte előnyét

2007.12.17. 00:36
Hét pontra növelte előnyét az éllovas Internazionale az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokságban, a Serie A-ban, miután Julio Cruz és David Suazo góljával 2-0-s győzelmet aratott a sereghajtó Cagliari otthonában.
Az Inter két gólszerzője, Julio Cruz (fehérben, balról) és David Suazo ünnepel
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri az olasz labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az ezidáig veretlen címvédő eddigi 16 mérkőzésén 40 pontot gyűjtött, azaz csak nyolc ponttal szerzett kevesebbet a maximálisan megszerezhető 48-nál.

Az eső áztatta szardíniai pályán a milánóiak számos sérültjük és az eltiltott Zlatan Ibrahimovic távolléte ellenére végig irányították a találkozót.

Az argentin Julio Cruz az 57. percben szerezte meg a vezetést, ezzel már a kilencedik találatát jegyezte a szezonban, tíz perccel a rendes játékidő letelte előtt pedig Ivan Cordoba fejese pattant David Suazo elé, aki beállította a végeredményt.

Korábban az első számú üldöző, az AS Roma szerencsés körülmények között játszott gól nélküli döntetlent a Torino otthonában, így 33 ponttal követi az Intert.

A fővárosiak után a Juventus egy pont hátránnyal áll a harmadik helyen, miután szombaton Alessandro Del Piero második félidőbeli duplájának köszönhetően 3-2-re legyőzte a Laziót.

Az AC Milan Livorno elleni hazai meccsét a Bajnokok Ligája-győztes együttes távol-keleti szereplése miatt kellett elhalasztani, így a piros-feketék már három mérkőzéssel játszottak kevesebbet a többieknél.

A Milan egyébként a FIFA-klubvilágbajnokság döntőjében 4-2-re legyőzte az argentin Boca Juniorst.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A)

16. FORDULÓ:
  • Atalanta– Palermo 1-3 (Amauri 62. – öngól, ill. Cavani 13., Langella 35. – öngól, Amauri 60.)
  • Empoli–Genoa 1-1 (Giovinco 45., ill. Masiello 86.)
  • Parma–Reggina 3-0 (Corradi 26, Pisanu 50., Paci 66.)
  • Sampdoria–Fiorentina 2-2 (Gastaldello 18., Cassano 60., ill. Mutu 39., Donadel 57.)
  • Siena–Napoli 1-1 (Frick 63., ill Bogliacino 64.)
  • Torino–Roma 0-0
  • Cagliari–Inter 0-2 (Cruz 57., Suazo 79.)