Megint botlott az AS Roma, Antonio Cassano válogatott formában

2007.12.16. 17:52
Újabb két pontot hullajtott el az AS Roma az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság 16. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén, miután gólnélküli döntetlenre végzett a Torino otthonában. A „Bikák” számolatlanul sok helyzetet hagytak ki a meccsen, könnyű szerrel nyerhettek volna. Luciano Spalletti mester csapata ezzel hét pontra is leszakadhat a listavezető Intertől, amennyiben a kék-feketék nyerni tudnak Cagliariban.
Paolo Zanetti (balra) és Mancini csatája tökéletesen jellemezte az egész mérkőzést
Reuters
Reuters

ANTONIO CASSANO EZÚTTAL IS BRILLÍROZOTT

A Sampdoria a Marassiban fogadta a Fiorentinát, a kikötővárosiak egy esetleges győzelemmel egy pontra megközelítették volna a lilákat. A 18. percben Cassano szabadrúgása után a kipattanóból Gastaldello eredményes is volt, Mutu azonban a félidő vége előtt egyenlíteni tudott. Szünet után fordult a kocka Donadel találata után. Az utolsó félóra kezdetén azonban a mérkőzés hőse, Antonio Cassano egalizált: Maggio beadása után egy testcsellel megtévesztette Jörgensent, majd Lupatelli hálójába fejelt. Az utóbbi hetekben válogatott formába lendülő madridi kölcsönjátékos az előző két bajnokin is igazi fazonszabásza volt csapata támadójátékának, minden bizonnyal Roberto Donadoni is felfigyel majd teljesítményére.
Amauri mindkét kapuba betalált Bergamóban, ahol ezzel együtt simán nyertek a szicíliaiak 3-1-re. A Parma váratlanul magabiztosan múlta felül a Regginát, az újonc Genoa és Napoli idegenben ikszelt Empoliban, illetve Sienában.
Meglepően agresszíven kezdett a Torino a farkasok ellen, szinte lerohanták a bikák a fővárosiakat az első percekben, különösen Di Michele okozott már az elején felfordulást a vendégvédelemben.

Az első igazi helyzetre a 25. percig kellett várni, ekkor Lanna beadása után az egyszeres olasz válogatott Rosina csúsztatott kevéssel a hosszú sarok mellé.

Pár percre rá Di Michele sarkazta vissza a labdát Lannának, átívelését pedig Barone tűzte kapura, az oldalhálóban halt el az akció.

A játék képe továbbra sem tükrözte a tabella állását, a Torino irányított.

A 39. percben olasz első osztályban ritkán látható események lehettek tanúi az Olimpico nézői:

Remek legurítás után Rosina és Di Michele egyszerre érkezett a tátongó kapuval szemben, Doni már feküdt, a nézők már-már el is könyvelték a gólt.

A két torinói viszont egymást zavarta, így végül Di Michele lábáról a a kapufára perdült a labda.

A folytatásban a csereként beállt Perrotta látványos gólt lőhetett volna félfordulatból.

Ettől eltkintve azonban ott folytatódott a meccs, ahol abbamaradt, futószalagon szállította az akciókat a Toro.

Bjelanovics két nagy helyzete után aztán Perrotta is válaszolhatott volna, majd a zárónegyedóra kezdetén Di Michele vehette volna be kétszer is a bordó-sárgák kapuját.

Az utolsó pillanatokra már tíz emberre fogyatkozó Torino azonban nem tudta legyőzni önmagát ezen a mérkőzésen, így továbbra is veretlen maradt idegenben a Roma.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (SERIE A)

• 16. FORDULÓ:
  • Atalanta– Palermo 1-3 (Amauri 62. – öngól, ill. Cavani 13., Langella 35. – öngól, Amauri 60.)
  • Empoli–Genoa 1-1 (Giovinco 45., ill. Masiello 86.)
  • Parma–Reggina 3-0 (Corradi 26, Pisanu 50., Paci 66.)
  • Sampdoria–Fiorentina 2-2 (Gastaldello 18., Cassano 60., ill. Mutu 39., Donadel 57.)
  • Siena–Napoli 1-1 (Frick 63., ill Bogliacino 64.)
  • Torino–Roma 0-0