Gólparádét rendeztek a milánóiak a hazai kapus segítségével

2007.10.07. 22:32
Magabiztos győzelmet aratott az AC Milan az olasz labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának zárómeccsén. Carlo Ancelotti legénysége 5-1-re verte a hazai pályán játszó Laziót, amelynek kapujában Muslera gyenge napot fogott ki. Milánói részről Gilardino és Kaká is duplázott.
Öt gólnak örülhettek a MIlan játékosai
Reuters
Reuters

SERIE A

7. FORDULÓ
LAZIO-MILAN 1-5 (Mauri 23. ill. Ambrosini 16., Kaká 33.-11-es, 52., Gilardino 70., 79.)
A forduló utolsó találkozóján a Milan volt a Lazio vendége. Egyik csapat sem szerepelt túl jól az idei bajnokságban, csak egy-egy győzelem állt a nevük mellett az egymás elleni mérkőzésük előtt.

Az első tíz percben mindkét csapat előtt adódott egy nagy lehetőség: Pandev szép megindulása után Rocchit hozta játékba, de a kopasz csatár nem tudott kapura fordulni. A másik oldalon egy szöglet után Bonera elé került a labda, de a védő közvetlen közelről kapu mellé lőtt.

A 13. percben a leshatárról kiugró Gilardino eltolta Muslera kapus mellett a labdát, majd földre került. Morganti játékvezető ugyan azonnal a büntetőpontra mutatott, de Nicoletti asszisztens megkérdezése után visszavonta ítéletét, és végül szöglettel folytatódott a játék…

A 16. percben azonban megszerezte a vezetést Carlo Ancelotti csapata: Ambrosini az oldalvonal mellett kapta a labdát, és észrevette, hogy Muslera kicsit kint áll. A válogatott középpályás kapura tekert, és az uruguayi kapus hiába hátrált, a labda a hálóban kötött ki.

Hét perccel később egy gyönyörű támadás végén sikerült az egyenlítés: De Silvestri jobb oldali beadása üresen találta Maurit, aki azonnal a bal sarokba helyezett.

A 31. percben egy óriási védelmi hiba után most már valóban tizenegyest kapott a Milan: egy labda pont Mauri lábára esett, Gilardino lecsapott a labdára, Muslera későn érkezett, és elhúzta a támadó lábát. Kaká állt a labda mögé, és a bal sarokba helyezett.

Az 52. percben újra a brazil kiválóság neve került fel az eredményjelzőre, az ötösnél forgolódott egy kicsit, lerázta Stendardót, majd kissé kisodródva Muslera lábai között a kapuba gurított. Ebben a gólban is ludas volt a fiatal kapus.

A 70. percben negyedszer is a hazai kapuba került a labda, a bemozduló Gilardino kapott remek labdát, majd Muslera kapus lábai között a hálóba lőtt. Kilenc perccel később újra a csatár volt eredményes, egy gyönyörű támadás végén a visszafejelt labdát nagy erővel a léc alá vágta.

A hátralévő időben már nem változott az eredmény, a Milan magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a fővárosban.

Donadoni kihagyta Inzaghit és Del Pierót

Vasárnap kihirdette a Grúzia elleni Eb-selejtezőre Roberto Donadoni szövetségi kapitány. Az egykori kiváló futballista ezúttal nélkülözi Alessandro Del Pierót.

A Juventus játékosa a franciák ellen rosszul játszott a középpályán, és már többször támadt vitája a kapitánnyal, hogy ő csatárként szeretne pályára lépni.

Meglepetésre Filippo Inzaghi sincs ott a keretben. A Milan támadója egyelőre nem tudott a bajnokságban gólt szerezni, így elvesztette a kapitány bizalmát is.

Első válogatottságára készülhet a firenzei Riccardo Montolivo. Nincs ott a védelemben az eltiltott Fabio Cannavaro, valamint a sérült Materazzi és Zambrotta sem. A középpályáról Perrotta, Camoranesi és Aquilani hiányzik sérülés miatt.