Tartja a távolságot a Roma, nyert a Milan

2006.12.23. 17:26
Véget érhet az AC Milan vesszőfutása az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Serie A). Miközben a 18. fordulóban a városi rivális Inter beállította az AS Roma tavaly óta élő győzelmi csúcsát (11 megnyert meccs sorozatban), Carlo Ancelotti együttese nagyon magabiztosan, 3-0-ra verte idegenben az Udinesét. Győzött a Roma is, a harmadik helyen álló Palermónak viszont be kellett érnie az egy ponttal.
Rodrigo Taddeit, az AS Roma csatárát köszönti Christian Panucci (balra) és a román légiós, Christian Chivu. Taddei szerezte meg a vezetést a "farkasoknak"
Reuters
Reuters

Október közepétől december közepéig nyolc mérkőzésből csak egyet tudott megnyerni az AC Milan a Serie A-ban (közte volt egymás után három meccs, amelyen pontot sem szerzett), most azonban sorozatban már másodszor nyert a piros-fekete együttes.

Szerdán a Cataniát győzték le 3-0-ra a milánóiak, most pedig Udinében diadalmaskodtak szintén 3-0-ra.

A vezetést Kaka szerezte meg 11-esből a második félóra elején, majd négy percre rá Alberto Gilardino növelte az előnyt.

A második játékrészben sokáig nem változott az eredmény, aztán a 76. percben a Betistől szerződtetett Ricardo Oliveira nehéz szögből, jobbal rúgta a kapuba Christian Brocchi passzát.

Ezzel biztosan győzött a Milan, valójában azonban nem volt ekkora a fölénye: a statisztikai adatok szerint az Udinese 13-szor lőtt kapura, és ebből ötször Zeljko Kalacnak hárítania is kellett, míg a Milan tízszer próbálkozott, háromszor találta el a kaput, s mindhárom próbálkozásából gólt ért el (forrás: soccernet.com).

A Milan ezzel a győzelemmel feljött a 12. helyre a tabellán.

Az AS Roma sem "hibázott", a "farkasok" Taddei és Mancini találataival 2-0-ra megverték a Cagliarit. Luciano Spalletti együttesének ez volt a tizenharmadik győzelme, és továbbra is hét pont lemaradással követi az Intert.

A Palermo hátránya ezzel szemben 13 pontra nőtt az éllovassal szemben, miután a szicíliai gárda csak egy percig (a negyvenedik és a negyvenegyedik között) állt győzelemre a Siena otthonában.

Kiütötte a Messinát a bajnokságot 15 pont levonással kezdő Fiorentina, a lilák 4-0-s sikere már a tizedik győzelmüket jelentette.

Ismét eredményes volt Adrian Mutu és Luca Toni is. A firenzei együttes a levonás nélkül a negyedik helyen állna a Palermo mögött, így azonban csak a tizennegyedik.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A)

A 18. FORDULÓ EREDMÉNYEI:
  • Ascoli – Chievo 3-0 (Paolucci 8., Bjelanovic 13., 37.)
  • Catania – Sampdoria 4-2 (Spinesi 6., 45.-11esből, 88. Caserta 36. ill. Palombo 22., Fanceschini 40.)
  • Fiorentina – Messina 4-0 (Toni 17., Potenza 22., Liverani 45., Mutu 51.)
  • Internazionale – Atalanta 2-1 (Adriano 65., Loria 75.-öngól ill. Doni 16.)
  • Livorno – Torino 1-1 (Lucarelli 61. ill. Cioffi 24.)
  • Parma – Lazio 1-3 (Budan 19. ill. Stendardo 30., Pandev 34., Rocchi 46.)
  • Reggina – Empoli 4-1 (Dailey 4., Amoruso 8., 27, Binchi 44. ill. Saudati 68.-11esből)
  • Roma – Cagliari 2-0 (Taddei 5., Mancini 55.)
  • Siena - Palermo 1-1 (Rinaudo 41. ill. Simplicio 40.)
  • Udinese – Milan 0-3 (Kaká 31.-11esből, Gilardino 35., Oliveira 76.)