Ismét a Palermo állt az élre

2006.11.12. 17:14
Hét mérkőzést játszottak le vasárnap délután az olasz bajnokság élvonalában. Az eddig mindössze rosszabb gólkülönbsége miatt a második helyen álló Palermóé is köztük volt, s miután legyőzte a Torinót, így – legalábbis estig – a tabella élére állt.
Corini szerezte a Palermo első gólját

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A szicíliaiak 44 éve kaptak ki utoljára hazai pályán az északiaktól, s most – mivel ők remek formában vannak, a Torino viszont csak a 14. helyen áll – ennek a sorozatnak a folytatásában reménykedtek.

Nem is ok nélkül: a hazaiak ugyan nem játszottak igazán jól, ám így is végig ők irányították a találkozót. Igaz, gólt csak az első félidő hajrájában tudtak szerezni Corini révén.

A vendégek a második félidő elején megpróbálkoztak ugyan az egyenlítéssel, s sikerült is kialakítaniuk több ígéretes lehetőséget, ám gólt a félidő közepén mégis a hazaiak szereztek, újabb tíz perc múlva pedig egy gyors kontra után Amauri végleg eldöntötte a találkozót. A vendégeknek ekkor már csak egy kapufára futotta az utolsó percben.

Mivel a rivális Inter csak este lép majd pályára Parmában, így a palermóikak győzelmükkel, legalább annak a meccsnek a végéig átvették a vezetést a tabellán. A milánóiaknak az első hely visszavételéhez legalább két góllal kel győzniük.

Meglepő vereséget szenvedett viszont a másik meglepetéscsapat, a Siena, amely hazai pályán kapott ki a pontlevonások miatt sereghajtó Regginától.

Az ugyancsak „mínusszal” induló Lazio magabiztos, 5-0-ás győzelmet aratott az Udinese ellen. Ráadásul a vendégek tíz emberrel fejezték be a találkozót, miután Felipét a 77. percben kiállították.

Ugyancsak villant a piros lap a Sampdoria-Chievo meccsen, ahol a vendégek közel egy félidőt játszottak emberhátrányban. Igaz, ekkor már kialakult a végeredmény, mert a Sampdoria már az első játékrészben hármat rúgott nekik.

Fordulatos meccset játszott egymással a Catania és a Liovorno, hiszen 1-0-ra a hazaiak, 2-1-re viszont a vendégek vezettek. Igaz nem sokáig, mert egy perccel a vezető gól után Caserta kiegyenlített, s az utolsó percben Corona révén a hazaiak a győztes gólt is megszerezték.

Az utolsó percben esett gól Messinában is, ahol a vendég Cagliari ezzel pontot mentett, míg az Empoli Buesce góljával idegenben nyert az Ascoli ellen.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

• 11. FORDULÓ:
  • Ascoli Empoli 0-1 (Busce 7.)
  • Catania–Livorno 3-2 (Spinesi 35., Caserta 61., Corona 90., ill. Bakayoko 45., Paulinho, 60.)
  • Lazio–Udinese 5-0 (Rocchi 33., Mauri 41., 74., Oddo 78., Rocchi 82.)
  • Messina–Cagliari 2-2 (Cordova 35., Rigano 64., ill. Esposito 53., Conti 90.)
  • Palermo–Torino 3-0 (Corini 43., Di Michele 69., Amauri 79.)
  • Sampdoria–Chievo 3-0 (Bonazzoli 19., Quagliarella 28., 36. Kiállítva: Cossato 48.)
  • Siena–Reggina 0-1 (Bianchi 11-esből 70.)