Vizes vb: az olaszok a döntőben, a horvátokkal játszunk a bronzért

2011.07.28. 16:18
Olaszország 9–8-ra legyőzte a horvát férfi vízilabda-válogatottat a sanghaji vizes vb elődöntőjében, így a végjátékban Szerbiával mérkőzhet meg az aranyéremért. A szintén szombaton rendezendő bronzmeccset Magyarország Horvátországgal játssza.

Az első gól 7 és fél perc után született kettős emberelőnyben, amelyet az olasz Figari Niccolo dobott. Az olaszok már a harmadik góljukat lőtték, amikor a második negyed vége előtt Buric talált Tempesti kapujába – megszerezve az előzetesen esélyesebbnek tartott horvátok első találatát.

Egy ötméteresnek köszönhetően a horvátoknak sikerült egygólosra lefaragniuk hátrányukat, de Giorgetti ezt nem hagyta annyiban: előbb értékesített egy büntetőt, majd bombagólt dobott.

Ezután látványos, gólgazdag mérkőzést láthattak a nézők, amelyből végül az olaszok jöttek ki győztesként. Így az aranyéremért küzdhetnek meg Szerbiával.

VIZES VB, SANGHAJ, FÉRFI VÍZILABDA
ELŐDÖNTŐ
Horvátország–Olaszország 8–9 (0–1, 1–2, 3–5, 4–1)
Gólszerzők: Boskovic 3, Buric, Dobud, Jokovic, Buslje, Sukno 1-1, ill. Giorgetti 3, Gallo 2, Felugo, Figari, Presciutti, Fiorentini 1-1