Női kosárlabda NB I: zalaegerszegi győzelem a Szolnok ellen

2010.12.16. 19:22
A Zalaegerszeg női kosárlabdacsapata hazai pályán 78–50-re legyőzte a Szolnokot a hazai pontvadászat 16. fordulójában. A hazaiak második negyedbeli 16–6-os rohamukra még inkább rátettek a harmadik negyedben, így könnyedén nyertek.

A vendégek jól tartották magukat az első negyedben, de a másodikban és a harmadikban összesen tizenhat pontot szereztek, ellenben a zalaegerszegiekkel, akik a két középső felvonásban negyvenig jutottak, ezzel el is dőlt a találkozó.

A ZTE tizedszer nyert, hetedik hazai mérkőzésen ötödször. A Szolnok nyolcadszor kapott ki, nyolcadik idegenbeli fellépésén negyedszer.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
ZTE NKK–SZOLNOKI NKK 78–50 (21–18, 16–6, 24–10, 17–16)
Zalaegerszeg, 150 néző. V: Jakab, Vida
ZTE: BUKOVSZKI 10/6, AMBRUS 7/3, Zsovár 6/3, Szélesy 8, PAGE 28/6. Cs: Czukor 2, Szalay 5, SONYÁK 10, Hersics, Góth, Dukai 2, Mester. Edző: Gáll Tamás
SZOLNOK: Pungor 2, RISZTICS 17/9, BOSKOVICS 9/3, Serbán 2, CVETANOVICS 18. Cs: Kmézics, Rubold, Szondy 2, Gyurica. Edző: Mészáros Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 15–10. 15. p.: 37–24. 25. p.: 54–34. 35. p.: 74–39
Gáll Tamás: – Folytattuk jó sorozatunkat, és a vártnál nagyobb különbséggel, de teljesen megérdemelten nyertünk. Minden sportbarátnak boldog karácsonyt kívánok!
Mészáros Zoltán: – Az első negyed után alkalmazkodtunk a terem hőfokához, teljesen lefagytunk.