Női kosárlabda NB I: az FTC biztosan nyert a BEAC ellen

2010.12.16. 18:53
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 16. fordulójában a Nanette-FTC pályaválasztóként az esélyeknek megfelelően biztosan nyert a BEAC-Újbuda ellen.

A vendégek az első félidőben még jól tartották állásaikat, de a harmadik negyed mínusz tíz pontját követően elhúztak a házigazdák.

Tizedik győzelmét aratta a Ferencváros, nyolcadik hazai mérkőzésen a hatodikat. A BEAC 14. vereségét szenvedte el, idegenben a hetediket, ahol továbbra is nyeretlen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
NANETTE FTC–BEAC-ÚJBUDA 70–45 (13–10, 18–12, 21–11, 18–12)
Népliget, 100 néző. V: Frányó, Jurák
FERENCVÁROS: Darida 2, RUJÁK 10, SZLIMÁK 16, HEGEDŰS R. 28/9, Varda. Cs: REINER 8, Fülöp 2, Barnai 2, Fejes F., Müller 2, Millner, Lakatos. Edző: Farkas Sándor
BEAC: Szász 2, Katona Zs., Zsámár 7, Bagi 6, Kárász 8. Cs: Katona Sz. 5/3, Cseh-Szombathy 7, Szamosi 5/3, Horváth Sz. 3, Kisvári 2, Guti, Horváth E. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–4. 8. p.: 11–8. 14. p.: 17–12. 18. p.: 23–21. 24. p.: 43–27. 28. p.: 48–31. 33. p.: 58–36. 38. p.: 64–43
Farkas Sándor: – A győzelmen és az eddigi eredményeken túl annak is örülök, hogy ebben a szezonban már a nyolcadik tizenéves játékosunk is pályára léphetett.
Balogh Judit: – Annyi dísszel, amennyi kosarat dobtunk ma, egy karácsonyfát sem lehet feldíszíteni.

A nap másik mérkőzésén: ZTE NKK–Szolnoki NKK 78–50 (21–18, 16–6, 24–10, 17–16)