Női kézilabda NB I: a DVSC küzdelmes meccsen verte a Békéscsabát

2011.01.14. 20:27
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában a DVSC-Korvex hazai környezetben öt góllal nyert a Budapest Bank-Békéscsaba ellen.

A végig abszolút kiegyenlített mérkőzésen a házigazdák csak a hajrában tudták érvényre juttatni a papírformát.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
DVSC-KORVEX–BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABAI ENKSE 30–25 (14–12)
Debrecen, 1500 néző. V: Herczeg, Südi
DVSC: TRIFFA – Csáki 2, Borbás, Szabó V., Hornyák D., Bognár B. 1, Kazai 2. Cs: Kiss É. (kapus), SOPRONYI 8 (2), MÖRTEL 6 (2), DAKOS 4, BOGDANOVICS 4 (1), Karalyos, Juhász G. 2, Slakta 1. Edző: Köstner Vilmos
BÉKÉSCSABA: VERESS – Bódi, NIKOLAJENKO 8, KAMPER 6, Cifra 1, Szekeres 1, Gávai. Cs: Futaki (kapus), Drávai 1, GLUSICA 5, Kelemen 2, Tóth K., Hajduch, Kudor 1 (1). Edző: Bohus Beáta
Az eredmény alakulása. 10. p.: 2–4. 16. p.: 6–6. 21. p.: 9–10. 25. p.: 12–11. 35. p.: 18–15. 42. p.: 19–19. 48. p.: 22–22. 53. p.: 27–23.
Kiállítások: 12, ill 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1
Köstner Vilmos: – Nagy iramú, küzdelmes meccsen sikerült legyőznünk a remekül játszó Békéscsabát. Az első félidőben langyos volt a védekezésünk, szünet után feljavultunk, s megtaláltuk azokat a pozíciókat, ahonnan átlövésből eredményesek lehettünk.
Bohus Beáta: – Büszke vagyok a lányokra, nagyszerűen küzdöttek. Remélem, a folytatásban kijavítjuk a hibáinkat, s hazai környezetben is hasonló produkcióra leszünk képesek.