Női kézilabda NB I: a Győr tíz góllal nyert Dunaújvárosban

2011.01.14. 19:40
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC tízgólos győzelmet aratott Dunaújvárosban.

A vendég győriek így továbbra is pontveszteség nélkül állnak a tabella első helyén.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI REK–GYŐRI AUDI ETO KC 22–32 (11–16)
Dunaújváros, 700 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: VÍG – Balogh 5 (1), Jókai 3, Gáspár 1, Takács D. 1, FERLING 10 (3), Nagy I. 1. Cs: Pisák, Győri (kapusok), Sári 1, Velky, Vadász, Erdősi, Berta N., Felső, Selmeci. Edző: Kiss Szilárd
GYŐR: PÁLINGER – Mraviková 4, Hornyák, Palkó, AMORIM 5, BRADEANU 4, Vérten 4. Cs: LUNDE (kapus), GÖRBICZ 6 (6), Gros 4, Mayer, Kovacsics 2, Orbán 2, Schatzl 1, Szölösi. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 4. p.: 1–2. 7. p.: 2–5. 13. p.: 6–6. 22. p.: 9–11. 44. p.: 16–23. 50. p.: 16–28. 54. p.: 20–28
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/6
Kiss Szilárd: – Az első játékrészben jó ellenfelei voltunk a Győrnek. A szünet után kissé megroggyantunk, több olyan helyzetet is elhibáztunk, amelyet korábban értékesítettünk.
Konkoly Csaba: – Nehezen indultunk be, a második félidőben jót tett a védekezés váltás és támadásban is felgyorsultunk.

UKSE SZEKSZÁRD–ÚJBUDA TC 30–28 (14–15)
Szekszárd, 600 néző. V: Bonifert, Oláh.
SZEKSZÁRD: Kurucz – Szekerczés 5 (2), WEIGEL 5, Jankovics 2, Gulya 1, Jenőfi 3, HORVÁTH P. 6. Cs: Mészáros (kapus), KOPECZ 6, Hegyi 1, Vasas, Szabó E., Fauszt 1. Edző: Kovács Jenő
ÚJBUDA: Sipeki – HUSZÁR 5, Nagy Zs. 2, Tápai A. 2,  Kosik 3, Albert H. 4, GERSTMÁR SZ. 8 (2). Cs: Németh N. 4 (1), Tamás M. Edző: dr. Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–1. 9. p.: 4–4. 12. p.: 4–6. 15. p.: 8–6. 23. p.: 10–12. 28. p.: 13–14. 35. p.:17–15. 45. p.: 20–21. 51. p.: 25–23. 28. p.: 28–25
Kiállítások: 14+kizárás, ill. 6 perc
Hétméteresek:  3/2, ill. 4/3
Kovács Jenő: – Nem játszottunk jól. A nagy tét rányomta a bélyegét a mérkőzés színvonalára. A győzelem volt a legfontosabb.
Ökrös Csaba: – Az első félidőben taktikusan játszottunk. A fordulás után a pontosabban és erőteljesebben játszó szekszárdi csapat megérdemelten fordította a maga javára a mérkőzést.