Női kézilabda: már a Békéscsabának is van pontja, 38 Fradi-gól Siófokon

2010.09.15. 19:45
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 4. fordulójában a Békéscsaba megszerezte első pontjait, mindjárt kettőt: hazai pályán az eddig hibátlan váciakat győzte le négy góllal.

A Ferencváros negyedik győzelmét is megszerezte, miután Siófokon megnyert egy gólokban gazdag találkozót.

NŐI KÉZILABDA, ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–SYMA VÁCI NKSE 28–24 (14–12)
Békéscsaba, 1400 néző. V: Andorka, Hucker
BÉKÉSCSABA: VERESS — BÓDI 7, Cifra 1, GLUSICA 5, Szekeres 2, Drávai, Kelemen 2. Cs: Nyikolajenko 5 (3), Tóth K. 2, KAMPER 4, Gávai. Edző: Mátéfi Eszter
VÁC: Herr O. – Baross, Soós 2, TEMES 5, Uhraková, TÓTH T. 8 (3), Klivinyi 2. Cs: Juhász E. (kapus), Barján 3, Borkowska 4, Fülöp, Pomozi, Tápai. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–2, 9. p.: 6–2, 15. p.: 9–4, 29. p.: 12–12, 36. p.: 18–12, 44. p.: 20–16, 48. p.: 22–16, 50. p.: 22–20, 59. p.: 28–22
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Mátéfi Eszter: – Nagyon nehéz volt az eddigi sorsolásunk, de most végre nyertünk. Kellett ez a győzelem, ezzel nagy kő esett le a szívünkről. Most sajnálhatjuk igazán, hogy kiengedtük a Debrecen elleni mérkőzést a kezünkből. Minden dicséretet megérdemelnek a lányok a Vác elleni teljesítményükért, annál is inkább, mert túltették magukat a nehézségeken.
Németh András: – Nagyon jól játszott a Békéscsaba. Nekünk ezen a napon esélyünk sem volt a győzelemre. Sok hibával játszottunk, de sok más oka is van a gyengeségünknek, amit most nagy hirtelen fel sem tudnék sorolni.

SIÓFOK KC–FERENCVÁROSI TC 26–38 (12–19)
Siófok, 350 néző. V: Bonifert, Oláh
SIÓFOK: Lajtos – Hosszu 1, Kovács Ad. 2, Tóth Zsu., Valovics 3 (1), SZEPESI 14 (8). Cs: Scholtz (kapus), Kiss Ol. 2, Bloj 1, Bognár A. 1, Szalai 1, Tóth M. 1. Szakmai igazgató: Imre Vilmos
FTC: Abramovics – KOVACSICZ 9, Szamoránsky P., Dajka 5 (5), Szucsánszki 1, Tomori 4 (1), Szarka A. 6. Cs: Pastrovics (kapus), SZÁDVÁRI 5, Németh Cs. 3, Deáki 2, Szamoránsky A. 1, Balogh Ba. 2, Bari-Nagy, Mohácsik, Trufán. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 10. p.: 4–6. 15. p.: 5–8. 20. p.: 8–9. 25. p.: 11–14. 33. p.: 12–20. 39. p.: 14–25. 45. p.: 15–29. 52. p.: 19–34. 57. p.: 23–37
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 11/9, ill. 7/6
Imre Vilmos: – Amikor ilyen nagy különbség van a csapatok között, akkor sokkal nagyobb lelkesedéssel és akarással kellene küzdeni.
Elek Gábor: – Az elmúlt három forduló akadozó játéka után az első félidő tizenötödik percétől kezdve remekül játszottunk. Bízom benne, hogy elkaptuk a fonalat, és hasonlóképpen folytatjuk szereplésünket.

UKSE SZEKSZÁRD–ALCOA FKC-RIGHTPHONE 26–31 (13–16)
Szekszárd, 800 néző. V: Árokszállási, Janáki
SZEKSZÁRD: Mészáros M.– Szekerczés 5 (2), Kovács N. 1, Horváth Sz. 1, Hegyi 3, Fauszt 5, Jankovics. Cs: KURUCZ (kapus), Gulya 1, Kopecz 2, Weigel 8 (2), Horváth P. Edző: Kovács Jenő
ALCOA: Trimmel– Azari 1,  Horváth B., Vascsuk, A. Amorim 3, Tilinger 8, Vincze M. 4. Cs: Szikora, Cziráky (kapusok), TRISCSUK 11 (9), Bízik, Lelkes, Turcsányi 1, Rádl 3. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–0, 8. p.: 2–0, 12. p.: 3–3, 15. p.: 5–7, 20. p.: 8–11, 25. p.: 11–15, 36. p.: 15–19, 46. p.: 20–23, 54. p.: 23–29
Hétméteresek: 4/4, ill. 11/9
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Kovács Jenő: – Nagyon nagy lehetőséget szalasztottunk el… A vereséget a túl sok technikai hibánknak köszönhetjük.
Mihály Attila: – Nem égtünk kellő hőfokon. A dekoncentráltságunk miatt sok ziccert hibáztunk, aminek köszönhetően szoros volt a mérkőzés.

VESZPRÉM BARABÁS KC-ÉTV–ÉRDI VSE 36–26 (16–11)
Veszprém Aréna, 500 néző. V: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: Király – Sterbik 3, ÁBRAHÁM 5, MEHLMANN 8 (2), Veszeli 3, Gerstmár R. 1, Koroknai 3 (2). Cs: Hoffmann, Lengyel (kapusok), Emberovics 2, FARKAS 6 (1), Jenőfi 1, Koszorús, FÖLDES V. 4, Tarjányi. Edző: Gyurka János
ÉRD: OGUNTOYE – Tamás 1, KOVÁCS AN. 10, Gyetván, Kisfaludi 1, Ferencz 2, Balog. Cs: Janurik (kapus), Őri C., László 1, Pádár M., BURAI 4, WOLF 6 (6), Németh H. 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–2. 11. p.: 3–4. 17. p.: 9–6. 23. p.: 13–9. 28. p.: 15–10. 34. p.: 18–12. 45. p.: 25–20. 53. p.: 30–24. 57. p.: 33–25
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6
Gyurka János: – Idegesen, kapkodva kezdtünk, de végre megvan az első győzelmünk.
Szabó Edina: – Jobban, frissebben játszott a Veszprém, megérdemelten győzött.

DUNAÚJVÁROSI NKKSEÚJBUDA TC 46–19 (22–9)
Dunaújváros, 400 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: Víg – Balogh Be. 4, RADULOVICS 7 (3), Gáspár 3, Takács D. 3, FERLING 7, Nagy Iv. 7. Cs: Pisák, Győri (kapusok), Velky, Vadász, Takács L. 2, Jókai 1 (1), ERDŐSI 6, SÁRI 5, Felső 1. Edző: Kiss Szilárd
ÚJBUDA: Kiss Or. – Huszár, Bagócsi 6, Tápai A., Tamás M., Nagy Zs. 1, Gerstmár Sz. 5. Cs: Sipeki (kapus), Albert Helén 3, Németh Ne. 1, Várkonyi, Szabó E. 2 (1), Ónodi, Bodó 1 (1). Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–0. 14. p.: 10–4. 28. p.: 19–9. 43. p.: 31–15. 55. p.: 42–17
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 8/2
Kiss Szilárd: – Az eredmény önmagáért beszél.
Ökrös Csaba: – Egy parádé szenvedő részesei voltunk.