Győrben nem sok esélye volt a Debrecennek

2010.09.14. 20:25
Nem volt egy súlycsoportban egymással a Görbicz Anita (középen) vezette Győr és a Debrecen<br />(Fotó: Czerkl Gábor)
Ak&aacute;rcsak k&eacute;t győri fell&eacute;p&eacute;s&eacute;n az előző id&eacute;nyben, a női k&eacute;zilabda-bajnoks&aacute;g 4. fordul&oacute;j&aacute;nak nyit&oacute;meccs&eacute;n is &uacute;gy tűnt, nagy k&uuml;l&ouml;nbs&eacute;gű veres&eacute;get szenved a DVSC-Korvex egy&uuml;ttese. A bajnok Győri Audi ETO KC v&eacute;g&uuml;l 32&ndash;26-ra győzte le a tavalyi ez&uuml;st&eacute;rmest.

Egy darabig úgy tűnt, izgalmas meccs lesz a Debrecen győri vendégjátéka: a bajnoki ezüstérmes remekül tartotta a lépést a címvédő, és idén a a Bajnokok Ligája fináléjára aspiráló házigazda ellen. A kezdés után jószerével minden támadásból betaláltak a felek: az egyik oldalon főképp Aurelia Bradeanu, a másikon a szélső Kazai Anita volt elemében. Védekezésben ellenben sok volt a hiba mindkét oldalon, így három perc után 3–3, nyolc perc elteltével 6–6, bő negyedóra múltán pedig 9–9 volt az állás.

Ekkor azonban emberelőnyben meglépett az ETO, amely sokkal pontosabb és hatékonyabb védekezésre váltott, ráadásul lábbal is rengeteget dolgoztak a falban a hazaiak, a DVSC pedig nem találta ennek ellenszerét, és kissé el is bátortalanodtak a vendégek.

A piros mezesek lelkivilágának az sem tett jót, hogy ha végre sikerült nagy helyzetbe kerülni, Pálinger Katalin akkor is bravúrral hárított minden kísérletet szélről, a hatos vonaláról és átlövésből is. Ráadásul Köstner Vilmos hiába próbálkozott cserékkel, nem akadt, aki lendíteni tudott volna a csapat játékán.

Mire nyolc perc után ismét betalált a Debrecen, már 16–9-re vezetett az ETO, és csak a félidő hajrájára kialakult vad rohanásnak volt köszönhető, hogy a másfél perc alatt három ziccert is kihagyó hazaiak nem tettek szert még nagyobb előnyre a szünetre: 17–11-gyel fordultak a csapatok.

A második felvonás csak annyiban különbözött az elsőtől, hogy a vendégeknek már közvetlenül a kezdés után sem akart sikerülni semmi: Bogdanovics Annamária és Bulath Anita is hetest rontott, miközben a győrieknél Mayer Szabina gyakorlatilag bármilyen posztról és testhelyzetből képes volt gólt szerezni.

A győri közönség kétjegyű különbséget jelző szokásos tízes számolását csak a 44. percig tudták elodázni a vendégek, de már ekkor, 26–16 előtt is látszott, eldőlt a meccs. A végén a nagyot küzdő vendégek tudtak valamennyit faragni a hátrányból, de eleget nem. 32–26 lett a vége, így az ETO továbbra is veretlen a bajnokságban, a debreceniek ellenben nem nyalogathatják sokáig a sebeiket: a hétvégén a lengyelországi Lublinban Bajnokok Ligája-selejtező vár rájuk.

A győriek a negyedik fordulót követően is százszázalékosak, a debreceniek három győzelem után első vereségüket szenvedték el.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC-KORVEX 32–26 (17–11)
Győr, 1500 néző. V: Herczeg, Südi
GYŐR: PÁLINGER – Orbán, BRADEANU 4, Kovacsics 1, Mraviková 3, AMORIM 4, Vérten 2. Cs: Pásztor (kapus), Görbicz 4 (1), GROS 7 (3), MAYER 7. Edző: Konkoly Csaba
 DVSC: Trifa – Csáki, Bulath 3, Bognár 6 (4), SZABÓ V. 4, Bogdanovics 3, KAZAI 6. Cs: Kiss G. (kapus), Hornyák D. 1, Sopronyi 1, Slakta 1, Borbás 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 8. p.: 6–5. 20. p.: 13–9. 25. p.: 16–9. 40. p.: 25–15. 53. p.: 29–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/4
Konkoly Csaba: – Az első félidőben fegyelmezetten, taktikusan próbáltunk játszani. Időnként hektikussá vált a játékunk, szünet után a biztos előny tudatában könnyített tempóban küzdött a csapatom.
Köstner Vilmos: – A helyzetek kialakítása és kihagyása területén egyaránt sokat hibáztunk. A csapat jól küzdött, az eredmény pedig hűen tükrözte a játék képét, a Győr ennyivel jobb volt.