Golf: szenzációs az amerikai tini, rekorder az óceán mindkét partján

2011.12.18. 16:00
Lexi Thompson a dubai verseny fődíjával (Fotó: Reuters)
A 16 esztendős Alexis Thompson az amerikai körverseny után az európain is korrekordot döntött: a hétvégétől az amerikai tinédzser a legfiatalabb tornagyőztes a női profi golfozók európai körversenyén (LET) is.

A vérbeli golfcsaládból származó Lexi kiadós, négyütésnyi előnnyel nyerte meg a Ladies European Tour (LET) hétvégi, idényzáró dubai versenyét a tavalyi év legjobb LET-keresője, Lee-Anne Pace előtt – ezzel döntötte meg a vonatkozó korrekordot.

Thompson szeptemberben lett a legnagyobb presztízsű női körverseny, az amerikai LPGA történetének legfiatalabb tornagyőztese – azt a sikert is tekintélyt parancsoló különbséggel érte el.

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY (LET)
OMEGA DUBAI LADIES MASTERS, DUBAI (Emirates Golf Course)
A pálya: 5887 méter, 72 par. A pénzdíj: 500 000 euró
AZ ÉLCSOPORT
1. Alexis Thompson (amerikai) 273 ütés (70, 66, 70, 67)
2. Lee-Anne Pace (dél-afrikai) 277 (69, 72, 67, 69)
3. Sophie Gustafson (svéd) 278 (71, 67, 69, 71)
A 2011-ES PÉNZKERESETI LISTA ÉLCSOPORTJA
1. Mijazato Ai (japán) 363 079.68 euró 2 verseny
2. Melissa Reid (angol) 286 577.77 19
3. Caroline Hedwall (svéd) 278 528.87 20
4. Diana Luna (olasz) 223 405.16 18
5. Lee-Anne Pace (dél-afrikai) 209 444.49 21

AUSZTRÁL FÉRFI PGA-KÖRVERSENY. Nem sikerült Greg Chalmersnek a történelmi ausztrál mesterhármas (Australian Triple Crown): az idény két másik kiemelkedő ausztrál versenyét (Australian Open, Australian PGA Championship) megnyerő ausztrál golfozó csupán 12. lett a vasárnap véget érő Mastersen, így továbbra is honfitársa, Robert Allenby az egyetlen golfozó, akinek sikerült a bravúr (2005). Vasárnap az angol Ian Poulter (269 ütés) nyert Melbourne-ben, a világelső Luke Donald (280) az említett Chalmersszel holtversenyben végzett.

ÁZSIAI FÉRFI PGA-KÖRVERSENY. Az angol Lee Westwood 266 ütéssel – a második helyen végző dél-afrikai Charl Schwartzelt tekintélyes különbséggel, hét ütéssel megelőzve – megnyerte a vasárnap véget érő Thaiföldi nyílt bajnokságot. Az idei harmadik ázsiai győzelmét elkönyvelő Westwood állítása szerint ebben az évben még egyszer sem játszott olyan jól, mint az első két napon (60, illetve 64 ütés). Diadala révén Westwood megelőzte az északír Rory McIlroyt a világranglistán, most ő a második Luke Donald mögött.