Golf: Rose óriásit ugrott a ranglistán, épp a 10 milliós fődíj közelébe

2011.09.19. 18:41
Az angol Justin Rose hét végi célja az volt, hogy bekerüljön a profi golfozók idei tengerentúli körversenyének legjobb harminc játékosa közé, ezzel a csütörtökön kezdődő döntő mezőnyébe, ám mivel megnyerte a vasárnap véget ért lemonti versenyt, rögvest a 10 milliós éves fődíj egyik esélyesévé lépett elő. Eközben az első számú női körversenyen minden idők legfiatalabb győztesét ünnepelték.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Justin Rose az első napon kiváló, 63 ütéses teljesítménnyel az élre állt, és a vasárnapi utolsó előtti szakaszon elért birdie-vel biztossá tette győzelmét a lemonti BMW Championshipen, a PGA Tour idei rájátszásának utolsó előtti versenyén.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Justin Rose az első napon kiváló, 63 ütéses teljesítménnyel az élre állt, és a vasárnapi utolsó előtti szakaszon elért birdie-vel biztossá tette győzelmét a lemonti BMW Championshipen, a PGA Tour idei rájátszásának utolsó előtti versenyén.

Diadalával az angol versenyző a 34. helyről a harmadikra jött fel az éves eredményeket összesítő FedExCup-ranglistán, és további négy golfozó – honfitársa, a világelső Luke Donald (4. a listán), valamint az amerikai trió, Webb Simpson (1.), Dustin Johnson (2.) és Matt Kuchar (5.) – társaságában úgy fut neki a hét végi záró viadalnak, hogy tornagyőzelem esetén megnyeri az esztendő legjobbjának járó 10 millió dolláros pénzdíjat.

A csütörtökön kezdődő Tour Championshipen a lista első harminc helyezettje vehet részt – Charl Schwartzel, az év egyik legnagyobb versenye, a US Masters győztese például kicsusszant a mezőnyből.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
BMW CHAMPIONSHIP, LEMONT (Cog Hill G&CC)
A pálya: 6754 méter, 71 par. A pénzdíj: 8 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Justin Rose (angol)
271 ütés (63, 68, 69, 71)
2. John Senden (ausztrál) 273 (68, 66, 70, 69)
3. Geoff Ogilvy (ausztrál) 274 (69, 68, 68, 69)
4. Luke Donald (angol) 276 (75, 66, 67, 68)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Sorozatban hatodszor is a közös brit, ír csapat nyerte meg a közelmúltban elhunyt Severiano Ballesteros által még 2000-ben életre hívott Seve Trophyt Franciaországban. A címvédés annak ellenére sikerült, hogy a szigetországi csapat nélkülözte a világranglistát vezető Luke Donaldet, valamint a US Open idei és tavalyi győztesét, Rory McIlroyt és Graeme McDowellt.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
VIVENDI SEVE TROPHY, PÁRIZS (Saint-Nom-La-Breteche)
A pálya: 6386 méter, 71 par. A pénzdíj: 1.15 millió euró
Nagy-Britannia és Írország–Európa-válogatott 15.5–12.5

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Az LPGA Tour történetének legfiatalabb győztesét avatták a hét végén Illinois-ban: Lexi Thompson 16 évesen nyerte meg a Navistar LPGA Classic nevű versenyt. Az eddigi rekordot a szintén amerikai Paula Creamer tartotta 2005 óta 18 évesen elért tornagyőzelmével – az édesapja caddie-zése mellett rendkívül higgadtan játszó, fölényes, ötütésnyi előnnyel nyerő Lexi februárban volt 16 esztendős.