- Utolsó módosítás:
- 2010-02-07 00:02:56
Férfi kézilabda: Igor Vori és Andrea Penezic a legjobbak Horvátországban
A Sportske novosti című szaklap és a Horvát Kézilabda-szövetség választásán Igor Vori és Andrea Penezic kapta a legtöbb szavazatot, s ők lettek 2009-ben az ország legjobb játékosai .
A voksolásban 17 szerkesztőség, a szövetség vezetősége és a férfi, valamint a női válogatott szövetségi kapitánya vett részt. A végeredmény: ebben az évben a férfiaknál Igor Vori (Hamburg), a nőknél Andrea Penezic (Koprivnica) lett Horvátország legjobb kézilabdázója, és ők vehették át a Kristály labda díjat.
Vori először nyerte a választást, míg Penezic megismételte a tavalyi sikert. Vori 66 szavazatot kapott megelőzve hamburgi csapattársát, Domagoj Duvnjakot (38), és Ivan Cupicot (Gorenje Velenje, 21). A négyszeres győztes Ivano Balic (CO Zagreb) nem került a dobogóra. Penezic még nagyobb fölénnyel (71 szavazal) nyert a két kapus, Jelena Grubisic (Krim Mercator, 28) és Ivana Jelcic (Koprivnica, 20) - előtt.
Az év edzőjének már hetedszer választották meg az elmúlt nyolc évben Lino Cervart (Metalurg Szkopje), a férfiválogatott szövetségi kapitányát, aki klubcsapata Vardar Szkopje elleni macedón örökrangadóján dirigálta tanítványait, ezért nem tudott megjelenni a zágrábi díjátadáson.
-
24 óra sport
-
Legolvasottabb
- 19:16 Haladás: hazatért a francia próbajátékos, sorsáról még nem döntöttek
- 19:02 Pápa: a spanyol próbajátékosra nincs szükség, Császár is távozhat
- 18:57 Arsenal: előszerződés Samahhal, a csatár nyáron érkezik - sajtóértesülés
- 18:41 Lazio: Ballardini már nem a római kékek vezetőedzője – sajtóértesülés
- 18:31 Juventus: Pazzini a torinóiak elsőszámú nyári célpontja
- 18:24 Felkészülés: nyolcgólos meccsen nyert az MTK a Gyirmót ellen
- 18:12 Real Madrid: veszélybe került Benzema Lyon elleni játéka
- 18:05 Tenisz: az esélyesek könnyedén nyertek a thaiföldi tornán
- 18:02 Felkészülés: a Kaposvár gól nélküli döntetlent játszott a Celikkel
- 17:59 Albánia: újra bundavád, négy játékost eltiltott a klubja
- 17:56 Jégkorong: megkezdte a munkát a válogatott, változott a keret
- 17:44 Ferencváros: megjöttek a jamaicaiak - Morrison és Wolfe visszatért
- 17:36 Felkészülés: döntetlent játszott a Győr a cseh Mlada Boleslavval
- 17:35 DVSC: Varga Zoltán megegyezett a vezetőkkel, szabadon igazolható
- 17:33 Ferencváros: Dragónernek eltört az orra, újra maszkot kaphat
