BL: Nem értem, a Barca miért játszhat mindig tíz ember ellen - C. Ronaldo

2011.04.28. 10:28
Pepe (3) keményen lépett oda Dani Alvesnek, a játékvezető azonnal leküldte
Többi madridi társához hasonlóan Cristiano Ronaldo is roppant idegesen nyilatkozott a Real Madrid–Barcelona (0–2) Bajnokok Ligája elődöntő első mérkőzését követően.

SZAVAZÁS

Ön szerint piros lapot ért Pepe belépője?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

„Nem értem, a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában miért kell a csapatoknak tíz emberrel játszaniuk a Barcelona ellen” – utalt Cristiano Ronaldo portugál honfitársának, Pepének a 61. percben történt kiállítására. És vont párhuzamot Robin van Persie (Arsenal) piros lapjára.

A holland támadó kiállításával kapcsolatban annyit jegyezzünk meg, hogy őt két sárga lap után küldték zuhanyozni a BL-nyolcaddöntő visszavágóján 1–1-es állásnál az 56. percben. (A londoniak a hazai 2–1-es sikerük után akkor éppen továbbjutásra álltak). Van Persie az első félidő hosszabbításában Dani Alvesnek törlesztetett – már megint a brazil –, majd az 53. percben sípszó után rúgta el a labdát. Mindkét sárgát az ellenfél térfelén szedte össze, miként Pepe is a pirosat.

„Nem mentegetőzni akarok, de azért tíznek tizenegy ellen játszani messze nem ugyanaz. Főként a Barcelona ellen nehéz tíz embernek.”

A portugál aranylabdásnak véleményt kellett formálnia csapata védekező alaptaktikájáról is.

„Nem szeretek ebben a stílusban játszani, de nekem is alkalmazkodnom kell.”