Találatok a Sepang címkére

Találatok száma: 18

WTCR: Kristoffersson-siker legvégül – Michelisz vk-győztes!

2019-12-15 13:50:34

Johan Kristoffersson nyert a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének utolsó futamán Malajziában, mögötte Mikel Azcona és Kevin Ceccon ért célba. A pole-ból induló Michelisz Norbert az 5. helyen szelte át a célvonalat, míg Esteban Guerrieri technikai hiba miatt hátraesett – a világkupagyőztes így a Hyundai magyar versenyzője lett! A másik magyar pilóta, Tassi Attila el sem tudott indulni a versenyen.

WTCR Sepang Michelisz Norbert Hyundai Esteban Guerrieri

WTCR: Guerrieri nyert a sepangi káoszban – Michelisz előnye 10 pont

2019-12-15 11:29:30

Esteban Guerrieri aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének már az első körben káoszba fulladt, piros zászlóval megszakított, majd biztonsági autó mögött újraindított második versenyén. Az argentin így 10 pontra közelítette meg a 8. helyen befutó Michelisz Norbertet az utolsó, mindent eldöntő futam előtt, míg Yvan Muller kiszállt a világkupa-győzelemért folyó csatából. A másik magyar versenyző, Tassi Attila kiesett.

Yvan Muller WTCR Tassi Attila Sepang Michelisz Norbert Hyundai

WTCR: kaotikus első kör Malajziában, Michelisz sok helyet bukott – videó

2019-12-15 12:02:47

Michelisz Norbert 27 pontos előnnyel vághatott neki a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének második futamán Sepangban, ám a rajt előtt megérkező nagyobb eső már az első körben káoszt teremtett. A Hyundai magyar versenyzője kicsúszott, legnagyobb riválisa a 9. helyről az élre tört, míg a matematikailag ugyancsak esélyes Yvan Muller Nicky Catsburggel ütközött – utóbbi autója ki is gyulladt, s az esetet követően piros zászlóval megszakították a futamot.

Yvan Muller WTCR Sepang Michelisz Norbert Esteban Guerrieri

Motorsport: Kovács Sepangban kiesett, Le Mans-ban ott lehet

2019-12-14 17:17:00

Műszaki hiba miatt nem ért célba a hosszú távú gyorsaságimotoros-világbajnokság szombaton rendezett sepangi futamán Kovács Bálint, a H-Moto Team 18 éves versenyzője, aki ennek ellenére malajziai teljesítménye nyomán jövő áprilisban is lehetőséget kap a szereplésre.

gyorsasági motor Sepang Kovács Bálint

WTCR: Michelisz remek formában kezdett Malajziában

2019-12-13 07:30:34

A bajnoki címért küzdő Michelisz Norbert nem is kezdhetett volna jobban a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáróján Malajziában. A Hyundai magyar versenyzője az első szabadedzésen az élen, míg a másodikon a második helyen zárt, miközben riválisai az első tízesbe sem fértek be. A másik magyar pilóta, Tassi Attila a 27., illetve a 18. pozíciót szerezte meg a két tréningen.

Yvan Muller Thed Björk Tassi Attila Sepang Michelisz Norbert Hyundai

Gyász: elhunyt egy indonéz motoros a MotoGP betétfutamán

2019-11-02 13:48:13

Versenybalesetben elhunyt egy indonéz motoros Sepangban, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíjának betétversenyén.

gyorsasági motor Sepang MotoGP

MotoGP: francia rajtelső Sepangban, Márquez csak a 11.

2019-11-02 09:04:22

Fabio Quartararo ötödször indulhat az élről a MotoGP-ben, a Malajziai Nagydíj időmérőjén a francia yamahás teljesítette a legjobb köridőt. Az első sorból másik két Yamaha rajtolhat Maverick Vinalesszel és Franco Morbidellivel. A világbajnok Marc Márquez az időmérő hajrájában elesett, így idei legrosszabb rajthelyét szerezte meg (a MotoGP-ben csak egyszer, a 2015-ös Olasz Nagydíjon kezdett a top 10-en kívülről, akkor 13. volt), vasárnap magyar idő szerint 8 órakor a 11. pozícióból startolhat.

Sepang MotoGP Marc Márquez Fabio Quartararo

F1: paróka, jégkrém, Felipe Baby, Multi21 – Sepang legjobbjai

2017-09-27 10:15:26

A Formula–1 mezőnye először 1999. október 17-én látogatott el Malajziába, amikor is Eddie Irvine karrierje negyedik és egyben utolsó győzelmét aratta. Az azóta megrendezett – hol tikkasztó, hol esőkáoszba fulladó – 17 nagydíj számtalan felejthetetlen emlék megszületésének szolgált helyszínéül. Bajnoki remények váltak valóra és foszlottak szerte, első pole pozíciók, dobogók és győzelmek változtattak meg pályafutásokat, miközben csapattársi viszonyok bélyegződtek meg örökre. A komoly pillanatokon kívül akadtak viccesek is: az 5543 méter hosszú aszfaltcsíkon veszett el már versenyző az emlékek zavaros labirintusában, egyesek jégkrémet majszoltak, míg mások egy dal létrejöttéhez adtak tökéletes alapot egyetlen elhangzó rádióüzenettel.

videók Sepang Sebastian Vettel Michael Schumacher Mark Webber Malajziai Nagydíj

F1: Malajziai Nagydíj, a futam élőben az NSO-n!

2013-03-24 08:57:26

Negyven perccel a Malajziai Nagydíj rajtja előtt eleredt az eső Sepangban, de csak a pálya egy részét áztatta el, ami a pilótáknak már bőven a rajt előtt, a rajtrácsra vezető körükben gondot okozott. Többek között Mark Webber is kicsúszott a 3-as kanyarban, de végül mindenki megérkezett a rajtrácsra.

Sepang Malajziai Nagydíj F1

Fernando és Kimi - „Ismét van Forma–1!"

2012-03-23 04:09:16

A Renault kibérelte a sepangi rajtrács első sorát a 2003-as Malajziai Nagydíjon – Fernando Alonso (Jarno Trullival az oldalán) a Ferrarikat és a McLaren-Mercedeseket is megelőzve zárt az élen a hivatalos időmérő edzésen. Ezzel ő lett az F1 valaha volt legfiatalabb pole pozíciósa, a gyári csapattal csupán egy esztendővel azelőtt visszatérő francia team pedig közel húsz év után foglalta el újra az első startkockát. A spanyolnál valamivel idősebb Kimi Räikkönen csak a hetedikből indult, másnap azonban neki is összejött egy jelentős „első"... A sportág talán legnagyobb alakja uralkodott akkoriban – ezúttal viszont meglehetős hangerővel ráköszönt a mezőnyre a jövő.

sportnaptár Sepang Renault McLaren Malajzia Kimi Räikkönen

Webber zárt az élen, de a McLaren nagyon közel van

2011-04-08 07:56:21

Mark Webber megtartotta az első helyét a Malajziai Nagydíj pénteki edzésnapján, de a fölénye már nem volt olyan elsöprő, mint az első tréningen: mindössze öt ezreddel verte meg Jenson Buttont. A forró, napsütéses másfél órában Lewis Hamilton a 3., Sebastian Vettel a 4., Michael Schumacher az 5. lett, míg a gyors körében forgalomba kerülő Fernando Alonso a 9. helyen ragadt.

Sepang Mark Webber Malajziai Nagydíj Jenson Button

Ha Sepangban nem válik be a hátsó légterelő, akkor sehol

2011-04-06 15:47:54

A Malajziai Nagydíj sok aktív F1-es pilóta számára kedves helyszín, a hét végi futamra készülő versenyzők fele ugyanis állt már dobogón Sepangban. A hosszú hátsó egyeneséről és az azt követő hajtű utáni célegyenesről híres pályán közepesen gyakoriak az előzések, és Mark Webber szerint a nyitható hátsó légterelő is itt működhet a legjobban.

Sepang Mark Webber Malajziai Nagydíj

A Formula–1 nyomdokain: a MotoGP sem dacolhat a gazdasági válsággal

2009-01-18 04:00:22

A Ducati csapat vezetője, Livio Suppo szerint a MotoGP-ben jelen levő gyártók is követni fogják a Formula–1-et, és radikális költségcsökkentő intézkedéseken törik a fejüket, azonban a legtöbb változtatással várni fognak a 2010-es idényig.

Japán F1 Sepang Ducati Livio Scuppi

Élesen kritizálta Niki Lauda a Sepangban hibázó Felipe Massát

2008-03-28 00:00:19

Keserédesre sikerült a Ferrari Formula-1-es csapatának húsvétja: Kimi Räikkönen nagyszerű győzelmet aratott, de Felipe Massa második versenyét sem tudta befejezni, ráadásul ismét saját hibája miatt. A brazil pilótát többen is élesen kritizálták kicsúszása után.

F1 Felipe_Massa

Montezemolo: Räikkönen győzelme a legszebb ajándék a szurolóinknak

2008-03-27 00:00:21

A Formula-1-es évad második futamán a világbajnok Kimi Räikkönen megszerezte első győzelmét. A gazzetta.it a Ferrari nagy visszatéréseként jellemzi az olasz istálló sikerét, hiszen a finn pilóta könnyed győzelmet aratott. Csapattársa, Felipe Massa azonban már most lemaradni látszik a pontversenyben. A nagy kihívó, Lewis Hamilton ezúttal nem fért fel a dobogóra, de két futam után az összetett élén áll.

Kimi Räikkönen Felipe_Massa F1

A ferraris Kimi Räikkönen győzelmét hozta a húsvéti nyúl Sepangban

A Formula-1-es világbajnoki sorozat idei második versenyét, a Malajziai Nagydíjat a Ferrari finn pilótája Kimi Räikkönen nyerte Sepangban taktikus versenyzéssel. Mögötte élete eddigi legnagyobb sikerét arató Robert Kubica jött be a második helyre, Heikki Kovalainen lett a harmadik. Lewis Hamilton nem bírt Jarno Trullival, így a kilencedik helyről rajtolva 5. lett. Felipe Massa a verseny felénél kicsúszott.

Kimi Räikkönen F1 Robert Kubica

Malajziai Nagydíj: Lorenzo nyerte az időmérőt a 250-eseknél

2007-10-26 00:00:10

A világbajnoki pontversenyben vezető Jorge Lorenzo volt a leggyorsabb a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíjának első időmérő edzésén a 250 kcm-es géposztályban.

250 kcm Jorge_Lorenzo Malajziai Nagydíj

Räikkönen: Tudtuk, nem lesz tökéletes a motorom, örülök a pontoknak

2007-04-12 00:00:15

Az idénynyitó Ausztrál Nagydíjon győztes Kimi Räikkönen a Melbourne-ben tapasztalt motorgond miatt nem száguldhatott teljes erővel Sepangban, így örül annak, hogy végül hat pontot szerzett az 58. Formla-1-es világbajnokság második futamán. A Ferrari finn klasszisa azonban csalódott, hogy végül nem tudott csatázni a végső sikerért.