Red Bull Neymar Jr's Five: így készül a magyar csapat a brazilok elleni nyolcaddöntőre

A magyar színeket képviselő Zsírkréták a pénteki csoportelsőségüket követően a szombati kieséses szakaszban elsőként a világdöntőnek otthont adó Brazília legjobbjaival találkozhatnak.

Zsírkréták Spanyolország Neymar Jr’s Five Neymar Luxemburg India

Red Bull Neymar Jr's Five: szenzációs kezdés – csoportgyőztes a magyar csapat!

2019-07-12 17:56:05

Szenzációsan indult a Red Bull Neymar Jr's Five brazíliai világdöntője a magyar csapat (Zsírkréták) számára, hiszen a csoportkörben nagyszerűen teljesítve, első helyen jutott be a szombati kieséses szakaszba – itt a házigazda Brazília legjobbjaival találkoznak a mieink.

Eb 2020, B-csoport: Ukrajna már nyolc ponttal a portugálok előtt

2019-06-10 22:05:14

Az ukrán labdarúgó-válogatott hazai környezetben 1–0-ra legyőzte Luxemburgot az Európa-bajnoki selejtezősorozat B-csoportjában, ezzel megszilárdította vezető pozícióját a csoport élén.

Ukrajna Szerbia Luxemburg Litvánia Eb-selejtező Eb 2020

Eb 2020, B-csoport: Ukrajna kiütötte Szerbiát

2019-06-07 22:45:50

Ukrajna 5–0-ra legyőzte Szerbiát a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának B-csoportjában. A másik pénteki mérkőzésen Litvánia 1–1-es döntetlent játszott Luxemburggal.

Felkészülés: Madagaszkár közel járt a történelmi győzelemhez

2019-06-02 21:19:56

Ha hinni lehet az interneten fellelhető adatbankoknak, akkor a madagaszkári labdarúgás történetében még sohasem fordult elő, hogy a válogatott európai rivális ellen nyert. Az Afrika-kupára készülő csapat Luxemburgban lépett pályára, és ugyan a 91. percben még 3–1-re vezetett, végül csak 3–3-as döntetlent ért el.

madagaszkári válogatott luxemburgi válogatott felkészülési mérkőzés Madagaszkár Luxemburg

UEFA: CR-ék nem jutnak extra pontokhoz, elutasították az óvást

2019-05-03 12:30:46

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elutasította Portugália és Luxemburg óvását, amelyet azért nyújtottak be, mert az ukrán válogatottban a márciusi Európa-bajnoki selejtezőkön pályára lépett a brazil születésű Junior Moraes.

Ukrajna Portugália Luxemburg Eb-selejtezők Eb

Eb 2020: Luxemburg és Portugália is megóvta az ukránok elleni meccset

2019-03-28 14:26:42

Luxemburg és Portugália labdarúgó-szövetsége is megóvta az Ukrajna elleni Európa-bajnoki selejtezőt, mert egyaránt úgy vélik, hogy jogosulatlanul szerepelt ellenük egy brazil származású játékos.

Ukrajna Portugália Luxemburg Júnior Moraes Eb-selejtező Eb 2020

Eb 2020: az UEFA vizsgálatot indít a honosított ukrán játékos miatt

2019-03-28 07:42:09

Az Európai Labdarúgó-szövetség a hivatalos honlapján jelezte, megvizsgálja Júnior Moraes esetét. A brazil játékos márciusban kapta meg az ukrán állampolgárságot, bemutatkozott a nemzeti csapatban, ám az ellenfelek, a luxemburgi és a portugál szövetség szerint nem játszhatott volna.

Ukrajna UEFA Portugália Luxemburg Júnior Moraes Eb-selejtező

Eb 2020: jogosulatlanul szerepelt az ukránok honosított játékosa?

2019-03-26 12:59:44

Portugál lapértesülés szerint az ukrán labdarúgó-válogatottban nem léphetett volna pályára az Európa-bajnoki selejtezőkön a nemrég honosított Júnior Moraes, mert az áprilisban 32. életévét betöltő csatár nem felel meg a FIFA-szabályzat előírásának.

Eb 2020: a hétfői selejtezők eredményei és jegyzőkönyvei

2019-03-25 19:37:37

Hétfőn hét mérkőzéssel folytatódott a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezője. A címvédő Portugália másodszor is döntetlent játszott, a világbajnok Franciaország, valamint Anglia is könnyedén nyert. Tekintse meg a mérkőzések jegyzőkönyveit, valamint a csoportok állását!

élő eredménykövetés Ukrajna Szerbia Portugália Luxemburg Izland

Eb 2020, B-csoport: C. Ronaldo megsérült, megint ikszeltek a portugálok

2019-03-25 19:30:15

Második mérkőzésén is döntetlent játszott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban a portugál labdarúgó-válogatott, amely Ukrajna után Szerbiával is ikszelt hazai környezetben. Ráadásul legnagyobb sztárját, Cristiano Ronaldót az első félidőben le kellett cserélni combsérülés miatt. Az ukránok a 93. percben esett öngóllal nyertek Luxemburgban.

portugál válogatott Ukrajna Szerbia Portugália Luxemburg Eb-selejtező

Úszás: Hosszú Katinka három arannyal zárt Luxemburgban

2019-01-27 18:30:30

Hosszú Katinka három aranyérmet nyert a kontinentális szövetség, a LEN úszó Európa-kupa-sorozata első állomásának vasárnapi záró napján, Luxembourgban.

úszás Luxemburg Hosszú Katinka

NL: az utolsó percben szerezték meg a győzelmet az osztrákok

2018-11-18 19:57:24

A labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójában az osztrák válogatott az utolsó percben győzött az északírek otthonában, de ahogyan ezt eddig is tudni lehetett, az osztrákok a csoport második helyén végeztek, míg az északírek a C-divízióban folytatják a következő kiírásban.

északír válogatott osztrák válogatott San Marino Nemzetek Ligája Moldova Luxemburg

NL, D-divízió: Andorra pontot szerzett, élre törtek a fehéroroszok

2018-11-15 22:41:20

Ötödik mérkőzésén is nyeretlen maradt, de harmadszor játszott döntetlent (ezúttal Grúziával) az andorrai válogatott a labdarúgó Nemzetek Ligája D-divíziójában. Az 2. csoportban a fehéroroszok 2–0-ra győztek Luxemburgban, és átvették a vezetést a riválistól, míg San Marino a 77. percig döntetlenre állt, végül kikapott Moldovától.

San Marino Nemzetek Ligája Moldova Luxemburg Grúzia Fehéroroszország

NL: Izland kiesett az A-ligából; Dzekóék közel a csoportelsőséghez

2018-10-15 18:19:56

Az izlandi labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett Svájctól a Nemzetek Ligájában, így biztossá vált, hogy kiesik az A-divízióból. A bosnyákok Edin Dzeko duplájával 2–0-ra legyőzték Észak-Írországot.

Észak-Írország Svájc San Marino Nemzetek Ligája NL Moldova

NL: Észak-Írország Ausztriában, Luxemburg a fehéroroszoktól kapott ki

2018-10-12 21:20:45

A B-, illetve a D-ligában három találkozót rendeztek összesen pénteken a Nemzetek Ligájában. Előbbiben Ausztria 1–0-ra győzött Észak-Írország ellen, míg utóbbiban Fehéroroszország és Moldova őrülhetett győzelemnek.

Észak-Írország onlive! San Marino Moldova Luxemburg Fehéroroszország

NL: a belgák hármat lőttek; Dzeko lett Ausztria végzete

2018-09-11 22:04:56

A svájci 6–0 után ismét kiadós vereségbe futottak Erik Hamrén tanítványai. Izland ezúttal a vb-bronzérmes Belgiumtól kapott ki 3–0-ra hazai pályán. A B-divízióban Bosznia-Hercegovina egy hajrágóllal múlta felül Ausztriát, míg a D-ben Luxemburg három góllal verte meg San Marinót.

San Marino Nemzetek Ligája Moldova Luxemburg Izland Fehéroroszország

Luxemburgot az Eb-re! Felesleges vagy új esély a Nemzetek Ligája?

2018-09-05 10:32:06

Szeptember 6-án, csütörtökön megkezdődik az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) új küzdelemsorozata, a Nemzetek Ligája. Az első mérkőzést a legalacsonyabban rangsorolt D-ligában rendezik meg, Asztanában Kazahsztán fogadja Grúziát. A D-divízió 16 csapatából – melyek közül csak egy szerepelt eddig nagy FIFA- vagy UEFA-rendezvényen – egy biztosan Európa-bajnoki résztvevő lesz 2020-ban. Felesleges hóbort az új sorozat, vagy új esély azoknak a gárdáknak, amelyek egyébként ezt nem kapnák meg? Nézzük meg a válogatott és klubszinten is figyelemre méltó eredményeket elérő Luxemburg példáján!

UEFA Nemzetek Ligája Luxemburg Dudelange

Vb 2018: gól nélkül végeztek az afrikaiak

2018-05-31 22:08:18

Marokkó Svájcban fogadta Ukrajnát, Szenegál pedig Luxemburgba látogatott világbajnoki felkészülési mérkőzésre, és bár mindkét afrikai válogatottnak voltak lehetőségei a gólszerzésre, ez végül egyiküknak sem jött össze.

vb 2018 foci vb 2018 Ukrajna Szenegál Marokkó Luxemburg

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK

2018-02-07 13:55:42

Íme, ez történt eddig a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalában (D-liga)! A 2018. őszi csoportkörből Fehéroroszország, Grúzia, Koszovó és Macedónia csoportelsőként feljutott a C-ligába, illetve kivívta a jogot a részvételre a 2020. tavaszi Eb-playoffban – vagyis e négy válogatott közül egy biztosan ott lesz az Európa-bajnokságon.