Futball: 1. Lincoln, 5. Ajax, 9. Barca és PSG, itthon a Vidi a csúcs

A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legfrissebb tanulmányában a hazájukban legdominánsabb futballcsapatokkal foglalkozott, a listát a gibraltári Lincoln Red Imps vezeti, itthon a Mol Fehérvár FC és a Ferencváros emelkedik ki – a DVTK és az Újpest viszont pocsékul szerepel.

Újpest PSG Mol Fehérvár FC Lincoln Red Imps Ferencváros DVTK

BL: andorrai sikerrel kezdődött az európai kupaszezon

2019-06-25 18:26:11

Az andorrai Santa Coloma egygólos győzelmet aratott kedden a San Marinó-i Tre Penne ellen a Prishtinában zajló labdarúgó Bajnokok Ligája-előselejtező első elődöntőjében. A másik, esti mérkőzésen a koszovói Feronikeli a gibraltári Lincoln Red Impsszel találkozott és nyert 1–0-ra.

FC Santa Coloma Bajnokok Ligája BL Feronikeli Lincoln Red Imps Tre Penne

BL: megtartották az új idény első sorsolását, rajt 25-én!

2019-06-11 13:54:46

A házigazda koszovói bajnokcsapat Gibraltár legjobbjával, az andorrai FC Santa Coloma a San Marinó-i aranyérmessel találkozik a labdarúgó Bajnokok Ligája előselejtezőjének elődöntőjében – derült ki a kedden Nyonban megtartott sorsoláson. A svájci városban elkészítették az Európa-liga előselejtezőjének párosítását is.

Tre Penne Lincoln Red Imps Feronikeli FC Santa Coloma Európa-liga El-selejtező

BL: négy éve elismerte, hogy bundázott, most a meccs hőse lett

2018-06-29 20:37:08

A koszovói Drita hosszabbítás után 4–1-re legyőzte a gibraltári Lincoln Red Imps együttesét a Bajnokok Ligája előselejtezőjének döntőjében, ezzel bejutott a BL első selejtezőkörébe. A mérkőzést mindkét csapat tíz emberrel fejezte be.

Liridon Leci Lincoln Red Imps Drita Bajnokok Ligája BL-selejtező

BL: hosszabbítás kellett hozzá, de itt az új szezon első gólja

2018-06-26 19:45:20

A 31 esztendős koszovói labdarúgó, Xhevdet Shabani szerezte meg a 2018–2019-es Bajnokok Ligája-szezon első gólját: csapata, az európai porondon kedd este bemutatkozó Drita hosszabbítás után 2–0-ra legyőzte az FC Santa Colomát, ezzel bejutott a Gibraltáron zajló BL-előselejtező pénteki döntőjébe. A másik ágról a házigazda Lincoln Red Imps jutott be a fináléba.

Lincoln Red Imps La Fiorita FC Santa Coloma Drita Bajnokok Ligája BL-selejtező

Eurofutball: a cseh bajnok megérkezett a BL-főtáblára

2018-05-20 00:26:57

A Viktoria Plzen szombaton megnyerte a cseh labdarúgó-bajnokságot, ezzel kivívta helyét a Bajnokok Ligája következő kiírásának főtábláján.

eurofutball bajnokcsapatok 2018 Viktoria Plzen Lincoln Red Imps

BL: gibraltári hőstett a selejtező első fordulójában

2016-07-07 00:13:48

A gibraltári Lincoln jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjének első fordulójából, miután az idegenbeli 2–1-es vereséget követően a szerdai visszavágón 2–0-ra legyőzte az észt Flora Tallinnt.

Lincoln Red Imps Flora Tallinn Bajnokok Ligája BL-selejtező

Eurofutball: 1966 után kupát nyertek; Vidáék kiestek

2016-05-22 21:26:53

Európa-szerte zárják a futballszezont, kupadöntők és bajnoki utolsó fordulók voltak ma is a terítéken – lassan teljes lesz a 2015–16-os győztesek kontinentális listája. A Portugál Kupában 50 év után ünnepelhetett újra győzelmet a Braga, mely a Portót múlta fölül a fináléban. Hollandiában Vida Kristopher csapata a De Graafschap elbukta az osztályozót, így kiesett a holland élvonalból.

örmény bajnokság luxemburgi bajnokság eurofutball Vida Kristopher Portugál Kupa Porto

Eurofoci: Guzmics végig játszott, Vanczák bajnokavatón járt

2016-04-30 23:26:45

Guzmics Richárd csapata, a Wisla Kraków 3–2-es vereséget szenvedett a Korona Kielcétől a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ekstraklasa) szombati játéknapján a bennmaradásért zajló rájátszás negyedik fordulójában. Guzmics kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

Vanczák Vilmos Lincoln Red Imps Guzmics Richárd Basel bajnokcsapatok 2016 eurofoci

Eurofutball: 5-0-val húzták be, 13 éve mindig bajnokok

2015-05-02 23:40:41

Szombaton bajnokot avattak a legfiatalabb UEFA-tagállamban, Gibraltárban: akárcsak a megelőző 12 kiírást, a 2014–2015-ös helyi labdarúgó-bajnokságot is a Lincoln Red Imps nyerte meg.