Lewis Hamilton brit Formula–1-es versenyző. 2008-ban a McLarennel, 2014-ben, 2015-ben és 2017-ben a Mercedes pilótájaként nyert világbajnoki címet.

Találatok a Lewis Hamilton címkére

Találatok száma: 2258

F1: a Ferrari Vettel büntetésének újravizsgálását kéri

2019-06-17 19:15:25

A Ferrari hivatalosan is megkérte a Nemzetközi Autósport-szövetséget, vizsgálja felül Sebastian Vettel Kanadai Nagydíjon kapott öt másodperces időbüntetését.

F1 Ferrari Francia Nagydíj Kanadai Nagydíj Lewis Hamilton Sebastian Vettel

F1: mégsem adja be a fellebbezését a Ferrari a kanadai büntetés miatt

2019-06-13 12:20:40

Csütörtökön jár le a 96 órás határideje a Ferrarinak arra, hogy benyújtsa fellebbezését a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) fellebbviteli bizottságához a hétvégén az F1-es Kanadai Nagydíjon történt Vettel-Hamilton incidens kapcsán, ám az autosport.com szerint az olaszok mégsem élnének ezzel a lehetőséggel. Sokkal inkább kihasználnák az úgy nevezett „felülvizsgálati joguk” mögött álló lehetőségeket.

Sebastian Vettel Mercedes Lewis Hamilton Kanadai Nagydíj Ferrari F1

F1: több mint 12 ezer szavazat, így látták Vettel esetét olvasóink

2019-06-10 17:57:14

Mint arról beszámoltunk, Sebastian Vettelt hiába intették le elsőként a Kanadai Nagydíjon, mégis Lewis Hamiltoné lett a győzelem, mivel a német pilótát 5 másodperces büntetéssel sújtották a versenybírók kanyarlevágása miatt. Olvasóinat arra kértük, hogy szavazzanak, szerintük is valóban büntetést érdemelt-e a manőver – eléggé megosztó eredmény született.

Sebastian Vettel Lewis Hamilton Kanadai Nagydíj F1

F1: Ugyanazt tettem volna, mint Vettel – Hamilton

2019-06-10 16:49:33

Az F1-es Kanadai Nagydíjon másodikként befutó, de a győzelemért járó 25 ponttal távozó Lewis Hamilton elmondta, ellenkező esetben ugyanúgy védte volna a pozícióját, ahogyan az eset miatt időbüntetést kapó Sebastian Vettel tette.

verseny Sebastian Vettel Mercedes Lewis Hamilton Ferrari F1

F1: ezért büntették Vettelt?; Norris egy hölgy miatt esett ki

2019-06-10 10:24:44

Mint azt bizonyára már a legtöbben hallották, a vasárnap megrendezett F1-es Kanadai Nagydíjon annak ellenére, hogy Sebastian Vettel haladt át elsőként a célvonalon, Lewis Hamilton lett a győztes. Természetesen a német büntetése nagy port kavart, erről és további érdekességekről, humoros pillanatokról és reakciókról is olvashatnak most. Jöjjenek az F1-legek!

mémek mém Sebastian Vettel Lewis Hamilton Lando Norris Kimi Räikkönen

F1: Ez nem teszi népszerűvé a sportágunkat – Vettel kiakadt

2019-06-09 23:10:51

Lewis Hamilton távozhat a győzelemért járó 25 ponttal Kanadából, miután az amúgy első helyen célba érő Sebastian Vettelt megbüntették. A Ferrari versenyzője ingerülten nyilatkozott a leintés után, míg Hamilton szerint jár a büntetés annak, aki Vettelhez hasonlóan veszélyesen tér vissza a pályára egy lesodródás után. Charles Leclerc-nek fogalma sem volt arról, hogy a csapattársa milyen helyzetbe keveredett előtte. Max Verstappen a Red Bull eltérő stratégiája miatt négy helyet javított a rajtpozíciójához képest, amivel részben elégedett.

F1: fellebbezést nyújtott be a Ferrari

2019-06-10 06:58:15

A Ferrari fellebbezést nyújtott be a Nemzetközi Automobil-szövetséghez (FIA), amiért Sebastian Vettel a vasárnapi Formula–1-es Kanadai Nagydíjon öt másodperces büntetést kapott, így hiába ért elsőként célba, végül a címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője győzött.

F1: ez a manőver került Vettel futamgyőzelmébe – videó

2019-06-09 22:11:07

Mint arról beszámoltunk, Sebastian Vettelt intették le elsőként a vasárnapi Formula–1-es Kanadai Nagydíjon, ám így is Lewis Hamilton nyerte meg a versenyt, a német ugyanis öt másodperces büntetést kapott.

Sebastian Vettel Mercedes Lewis Hamilton Ferrari F1

F1: Vettel ért célba elsőként, de Hamilton nyert Kanadában

2019-06-09 21:44:05

Bár Sebastian Vettelt intették le elsőként, Lewis Hamilton nyerte meg a Formula–1-es Kanadai Nagydíjat. Igen, ez is lehetséges 2019-ben, Vettel ugyanis öt másodperces időbüntetést kapott azért, mert Hamilton nyomása alatt levágott egy sikánt, és ezután úgy sodródott vissza a pályára, hogy kis híján nekiszorította Hamiltont a falnak. A harmadik helyen Charles Leclerc, a negyediken Valtteri Bottas ért célba.

Vettel ért célba elsőként, de Hamiltoné a győzelem Kanadában

2019-06-09 18:03:11

Nagy csatát vívott Sebastian Vettel és Lewis Hamilton a győzelemért Kanadában, előbbi hibája után szerencsétlenül jött vissza a pályára, és kissé a falnak szorította Hamiltont. Emiatt megbüntették Vettelt, aki hiába ért célba előbb, mint ötszörös világbajnok ellenfele, csak a futam második helyezettjeként távozhat Montrealból. A dobogó legalsó fokára Charles Leclerc állhatott fel.

Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Max Verstappen Lewis Hamilton Kanadai Nagydíj

F1: Remélem, ez egy fordulópont a Ferrari számára – Hamilton

2019-06-08 23:53:28

Sebastian Vettel hosszú idő után szerzett pole pozíciót, miközben az elmúlt két versenyen elsőséget jegyző Lewis Hamiltonnak meg kellett elégednie a második hellyel a Kanadai Nagydíj időmérőjén. A brit viszont nem volt csalódott, inkább örült a Ferrari sikerének, miközben Charles Leclerc bevallotta, fejlődnie kell. Daniel Ricciardo eközben nagyon boldogan nyilatkozott, míg a második szakaszban kieső Max Verstappen két helyet is előrelépett, miután Kevin Magnussen és Carlos Sainz Jr. sem tarthatta meg a megszerzett pozícióját.

időmérő Toto Wolff Sebastian Vettel Renault Red Bull Mercedes

Vettel az utolsó pillanatban javított – Ferrari-pole Montrealban

2019-06-08 18:52:55

A Formula–1-es Kanadai Nagydíj időmérő edzésén Sebastian Vettel (Ferrari) bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve a mercedeses Lewis Hamiltont és saját csapattársát, Charles Leclerc-t.

időmérő Valtteri Bottas Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Max Verstappen

F1: a két Ferrari maradt az élen Montrealban, Hamilton harmadik

2019-06-08 17:42:28

Sebastian Vettel zárt az élen az F1-es Kanadai Nagydíj harmadik szabadedzésén, mögötte csapattársa, Charles Leclerc végzett, így a két Ferrari maradt az élen Montrealban. Az olaszok mögött a Mercedes párosa következett Lewis Hamilton, Valtteri Bottas sorrendben, míg az 5–6. pozícióban a két Red Bull érkezett. Folytatás 20 órakor az időmérővel.

szabadedzés Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Lewis Hamilton Kanadai Nagydíj

A Ferrari növelte előnyét Montrealban – Vettel állt az élre

2019-06-08 12:07:18

szabadedzés Valtteri Bottas Sebastian Vettel Red Bull Mercedes Max Verstappen

A két Ferrari az élen, Hamilton defektet kapott Montrealban

2019-06-07 19:28:23

A két Ferrari zárta az élen a Kanadai Nagydíj második szabadedzését, Charles Leclerc megelőzte Sebastian Vettelt. Valtteri Bottas lett a harmadik a Mercedesszel, csapattársa, Lewis Hamilton nem is teljesített mért kört lágy gumikon, miután az edzés elején nekikoccant a falnak, és váltót kellett cserélni az autójában. A két Red Bull a középmezőnybe süllyedt.

szabadedzés Valtteri Bottas Sebastian Vettel Max Verstappen Lewis Hamilton Kanadai Nagydíj

A Mercedes Kanadában is megállíthatatlannak tűnik

2019-06-07 15:47:18

Lewis Hamilton és Valtteri Bottas magasan kiemelkedett az F1-es mezőnyből a Kanadai Nagydíj első szabadedzésén. Az angol és a finn között 147 ezred volt a különbség, a harmadik helyezett Charles Leclerc viszont már majdnem egy másodpercre volt Hamiltontól a Ferrarival. Folytatás 20 órakor a második szabadedzéssel.

F1: Hamilton beszólt a fiataloknak, Norris nem hagyta szó nélkül

2019-06-07 13:22:17

Nem tetszett a fiatal versenyzőknek, különösen Lando Norrisnak az, amit Lewis Hamilton nemrégiben nyilatkozott a mai Formula–1-ről, valamint az új generációt érintő követelményekről. A McLaren újonca szerint nekik nehezebb dolguk van, mint anno Hamiltonnak volt az F1-es karrierje kezdetén.

Mercedes McLaren Lewis Hamilton Lando Norris Kanadai Nagydíj F1

F1: Úgy tűnik, kezd elúszni az idény a Ferrarinak – Brawn

2019-05-30 10:50:59

A Mercedes eddig mind a hat versenyen győzelmet aratott a Formula–1 2019-es idényében, ám az egyéni vb-összetettet vezető Lewis Hamilton mégsem elégedett a teljesítményével. Márkatársa, Valtteri Bottas eközben erősen indított, és Toto Wolff úgy véli, a monacói vereség után csak erősebben tér vissza a pilóta. A finn idei formáját Mika Häkkinen is méltatta, miközben Ross Brawnnal egyetemben lesújtóan beszélt a Ferrari helyzetéről.

Valtteri Bottas Toto Wolff Sebastian Vettel Ross Brawn Mika Häkkinen Mercedes

F1: elbúcsúztatták Niki Laudát Bécsben – képgaléria

2019-05-29 13:18:23

Szerdán elbúcsúztatták a május 20-án 70 évesen elhunyt Niki Laudát Bécsben. Ahogy azt már korábban tudni lehetett, a versenyzői overallban eltemetett háromszoros F1-világbajnoktól először az osztrák fővárosban található Stephansdomban vehettek búcsút a rajongók, majd zárt körben gyászmisével folytatódott a megemlékezés.

képek kép Toto Wolff Niki Lauda Nico Rosberg Lewis Hamilton

F1: Hamilton medencébe ugrott, majd a csapaton is „bosszút állt”

2019-05-26 22:09:51

Újabb F1-hétvége telt el a 2019-es idényből, ezúttal a legendás monacói pályán száguldoztak a versenyzők. Ahogy mindig, vicces, érdekes vagy éppen ijesztő jelenetekben ezúttal sem szenvedtünk hiányt – jöjjenek az F1-legek!