Találatok a Le Mans címkére

Találatok száma: 56

Koronavírus: hogyan írja át a járvány a 2020-as idényt az autósportban?

2020-03-23 13:11:08

A koronavírus-járvány globális terjedése gyakorlatilag felfüggesztette a világ (főként professzionális) sportéletét. Számtalan sportágban szünetelnek a bajnokságok, vagy éppen törlik az eseményeket, és ez alól az autósport sem kivétel. Egyesek, mint például a Formula E vezetői, időben felkészültek a sorozat felfüggesztésére, ellentétben a Formula–1 illetékeseivel, akik korábban a végsőkig harcoltak az idénynyitó megrendezéséért. Az alábbi cikkünkből átfogó képet kaphatnak arról, hogyan hatott a koronavírus a nemzetközi autósportra.

WTCR Le Mans Formula E FIA F1

Autósport: Kobajasiék drámája után Alonsóék örülhettek Le Mans-ban

2019-06-16 17:36:30

A Sébastien Buemi, Nakadzsima Kazuki, Fernando Alonso vezette Toyota nyerte meg a Le Mans-i 24 órás viadalt, ezzel a World Endurance Championship 2018–2019-es idényét is behúzta.

autósport Sébastien Buemi Nakadzsima Kazuki Le Mans Fernando Alonso

Autósport: Vettelék incidenséhez hasonló a Le Mans-i 24 órás nyitó napján

2019-06-13 10:01:16

Minden korábbinál több, az összes kategóriát figyelembe véve 62 autó nevezésével szerdán este megkezdődött az idei Le Mans-i 24 órás autóverseny, amely a hosszútávú sportautó-világbajnokság idei kiírásának zárófutama, s amelyen az első időmérő máris hozott egy meglehetősen furcsa balesetet.

Le Mans

Le Mans-i 24 órás: a korábbi F1-es világbajnok mégsem indul

2019-04-19 19:04:08

Jenson Button korábbi F1-es világbajnok mégsem indul a június közepén rendezendő Le Mans-i 24 órás autóversenyen.

Le Mans Jenson Button

Le Mans-i 24 órás: Alonsóék győztek, Buttonék kiestek

2018-06-17 14:18:26

Nagy lépést tett Fernando Alonso afelé, hogy Graham Hill után ő legyen a második autóversenyző, akinek sikerül megszereznie a „triple crownt". A kétszeres Formula–1 világbajnok ugyanis Sébastien Buemivel és Nakadzsima Kazukival egy csapatban megnyerte a 2018-as Le Mans-i 24 órás versenyt.

Toyota Sébastien Buemi Nakadzsima Kazuki Le Mans Jenson Button Fernando Alonso

Moto2: Bagnaia idei harmadik győzelmével növelte előnyét

2018-05-20 14:20:20

Francesco Bagnaia győzelemre váltotta első Moto2-es pole pozícióját, megszerezve idei harmadik győzelmét, miközben eddigi legnagyobb riválisa, Lorenzo Baldassari bukott. Joan Mir először állhatott fel a dobogóra.

gyorsaságimotoros-vb Moto2 Le Mans

Moto3: utolsó körös dráma döntött a Francia Nagydíjon

2018-05-20 12:32:51

Egy újabb izgalmas Moto3-as futamon vagyunk túl, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Francia Nagydíja büntetésekkel, esésekkel és hatalmas drámákkal megfűszerezett versenyt hozott, amelynek végén Albert Arenas örülhetett.

gyorsaságimotoros-vb Moto3 Le Mans

MotoGP: Csak az egoista lehet versenyképes – Dovizioso

2018-05-19 09:54:59

Soha rosszabb napot – gondolhatta tegnap Andrea Dovizioso, aki nemcsak az élen zárta a Francia Nagydíj első edzésnapját, de végre pont került a Ducatival hosszú hónapok óta zajló tárgyalássorozat végére, és biztossá vált, hogy Dovi további két évig a vörösöknél húzza majd a gázt.

MotoGP Le Mans Ducati Andrea Dovizioso

F1: legendás futammal hangolódna Alonso Le Mans-ra

2017-10-20 14:16:15

Úgy tűnik, Fernando Alonso egyre inkább érdeklődik aziránt, hogy jövőre rajthoz álljon a Le Mans-i 24 órás versenyen. Erre viszont komolyabban szeretne felkészülni, mint tette azt korábban az Indy 500 előtt, főnöke pedig szívesen segítene neki ebben.

Zak Brown McLaren Le Mans Fernando Alonso F1 Daytona

Le Mans-i 24 órás: utólag kizárták a korábbi F1-es versenyző csapatát

2017-06-20 09:47:14

Az utólagos ellenőrzéseket követően kizárták a harmadik helyen végző brazil Vaillante Rebellion nevű csapatot a Le Mans-i 24 órás autóversenyről.

Nelson Piquet Le Mans F1

Le Mans-i 24 órás: sorozatban harmadszor nyert a Porsche

2017-06-18 16:36:03

Sorozatban harmadszor, összességében 19. alkalommal nyerte meg a Porsche csapata a Le Mans-i 24 órás autóversenyt, amely szombat délután kezdődött és vasárnap 15 órakor ért véget.

Porsche Le Mans

F1: újra Formula-1-es autót vezetne Robert Kubica!

2017-02-06 22:47:50

A korábbi F1-versenyző, a harminckét esztendős Robert Kubica a motorsport.com-nak adott interjújában elmondta: újra ki szeretné próbálni magát egy Formula-1-es autóban.

visszatérés Robert Kubica Le Mans F1

Autósport: Kubica és Barrichello ismét egymás ellen

2017-02-03 11:37:36

Az idén Robert Kubica és Rubens Barrichello is rajthoz áll a júniusi Le Mans-i 24 órás autóversenyen.

Rubens Barrichello Robert Kubica Le Mans F1

Le Mans: a következő négy évben is az Eurosport közvetít

2016-10-17 14:25:59

A következő négy évben is az Eurosport televíziós csatornán lesz majd látható élőben a legendás Le Mans-i 24 órás autóverseny, valamint a hosszú távú autós gyorsasági világbajnokság (WEC) összes futama.

televízió Le Mans Eurosport

Kamion Eb: Kiss Norbert remek napja Le Mans-ban

2016-10-08 21:03:50

A kamionnak és neki is fekszik a Le Mans-i pálya, úgyhogy Kiss Norbert egy második és egy ötödik hellyel zárta az Európa-bajnokság első franciaországi versenynapját.

kamion Eb kamion Le Mans Kiss Norbert

Autósport: máris egy kihívás – Zanardi új cél felé tart

2016-10-01 13:11:30

A korábbi F1-es és IndyCar-pilóta, Alex Zanardi két hete duplázta meg Rióban a londoni paralimpiai éremkollekcióját, de nem pihen, máris a következő célja felé halad: indulni akar a Le Mans-i 24 óráson, és hétfőtől már tesztel is egy BMW M6 GT3-ast, amellyel hamarosan rajthoz áll a mugellói versenyen.

paralimpia Le Mans Alex Zanardi

Le Mans: óriási dráma, 3 perccel a vége előtt szállt el az élen álló

2016-06-19 16:24:50

Akárcsak tavaly, idén is a Porsche csapata nyerte meg a Le Mans-i 24 órás autóversenyt, amely szombat délután kezdődött, és vasárnap 15 órakor ért véget.

Toyota Porsche Le Mans

Autósport: a skót legenda erre várt, mióta megkapta a játékautóját

2016-03-31 22:09:56

A skótok hatszoros olimpiai bajnok kerékpárosa, Chris Hoy elindul a Le Mans-i 24 órás autóversenyen.

egyéb autó-motor Le Mans Chris Hoy

Autósport: Hülkenberg pótolja Schumachert Vettel mellett

2015-08-18 12:55:52

A 2015-ös Le Mans-i győztes Nico Hülkenberg is részt vesz az idei Nemzetek Kupáján, a Race of Champions elnevezésű versenyen ő lesz Sebastian Vettel társa a német csapatban.

Tom Kristensen Sebastian Vettel Race of Champions Petter Solberg Nico Hülkenberg Nemzetek Kupája

Le Mans: két F1-es futam között Hülkenberg-csoda a Porschéval

2015-06-14 15:32:49

A tizenkilences számmal versenyző Porsche-csapat Nico Hülkenberggel, Nick Tandyval és Earl Bamberrel a volán mögött diadalmaskodott a 2015-ös Le Mans-i 24 órás futamon.