Találatok a Glasgow címkére

Találatok száma: 30

BEK: hiába Puskás és Di Stéfano, skót whiskyt ők sem tudtak szerezni

2020-05-18 09:25:50

Az egyik vezető spanyol sportnapilap, az As sem feledkezett meg a hatvan évvel ezelőtti BEK-döntőről, amelyben a Real Madrid a négy gólt szerző Puskás Ferenc vezérletével 7:3-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot – ezzel a királyi gárda sorozatban ötödször ült fel Európa trónjára.

Santiago Bernabéu Real Madrid Puskás Ferenc Marquitos Glasgow BEK-döntő

A madridi szimfonikusok karmestere: Puskás Ferenc

2020-05-17 23:24:16

Iain Lindsayvel, az Egyesült Királyság magyarországi nagykövetével több futballhoz köthető eseményen beszélgettünk már, a skóciai Falkirkben született diplomata most viszont kérdezőként jeleskedett, ugyanis bátyja, Jimmy nézőként élvezhette a napra pontosan hatvan évvel ezelőtti Real Madrid–Eintracht Frankfurt (7:3) BEK-döntőt és velünk megosztott szavaiból kiderül, a madridiak és a glasgow-i Hampden Parkban négy gólt szerző Puskás Ferenc futballja rendkívül mély benyomást tett rá.

Skócia Real Madrid Puskás Ferenc Jimmy Lindsay Glasgow Eintracht Frankfurt

60 éve szerzett Puskás Ferenc négy gólt a rekordok BEK-döntőjében

2020-05-17 16:46:31

A mindörökre megdönthetetlen csúcsok fináléját játszotta pontosan hat évtizeddel ezelőtt a Real Madrid és az Eintracht Frankfurt a glasgow-i Hampden Parkban. Tíz gól, 127 ezer néző, a sorozatban ötödik Real-siker – és a mi Öcsink idehaza elhallgatott négy találata.

Real Madrid Puskás Ferenc Hampden Park Glasgow Eintracht Frankfurt BEK-döntő

Kép: olyan meze van neki, hogy mindenki kiakadt tőle

2019-03-30 20:27:11

Vasárnap kora délután rendezik meg az Old Firmöt, vagyis a skót labdarúgás legnagyobb rangadójának számító Celtic–Rangers mérkőzést. Erre nem meglepő módon a szurkolók is készülnek, azonban van, aki talán kicsit túlzásba vitte a rajongást: a lenti képeken látható futballkedvelő mindkét csapat stadionjához ellátogatott egy különleges, a két csapat mezéből összegyúrt felsőben.

skót bajnokság skót Premier League kép Rangers Old Firm Glasgow

Úszó Eb: Hosszú és Burián is elődöntős, a mix vegyesváltót kizárták

2018-08-06 09:23:59

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság negyedik napján a délelőtti előfutamok során a férfiaknál 200 gyorson és 50 pillangón szoríthattunk magyar úszókért, a nőknél 100 háton és 1500 gyorson izgulhattunk és a mix 4x100-as vegyesváltó előfutamaiban is volt magyar egység.

úszó Európa-bajnokság úszó Eb úszás Németh Nándor Milák Kristóf Késely Ajna

Kerékpár Eb: Filutás 17. lett a 40 km-es pontversenyben

2018-08-05 23:28:25

Filutás Viktor a 17. helyen végzett a 40 kilométeres pontversenyben a glasgow-i pályakerékpáros Európa-bajnokságon. Szalontay Sándor a sprintben a 15. helyen zárt.

pályakerékpár Szalontay Sándor Glasgow Filutás Viktor

Milák Kristóf Európa-bajnok, Kenderesi Tamás a második!

2018-08-05 16:39:40

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság harmadik napjának estéjén első magyarként Németh Nándor 100 gyorson a hatodik helyen végzett. Kapás Boglárka és Szilágyi Liliána is döntőbe került női 200 pillangón. A nap magyar zárásaként Milák Kristóf ritkán látható domináns úszással Európa-bajnoki aranyérmes lett 200 pillangón, míg mögötte Kenderesi Tamás is remek úszással szerezte meg az ezüstérmet.

úszó Európa-bajnokság úszó Eb Verrasztó Dávid Szilágyi Liliána Németh Nándor Milák Kristóf

Videó: Kozma úgy nevetett a poénján, leállt az interjú

2018-08-04 19:53:39

Mint beszámoltunk róla, Kozma Dominik a 13. idővel zárt, így nem jutott be a döntőbe férfi 100 gyorson a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon. A magyar sportoló az M4 Sport kamerája előtt értékelte úszását, és persze most is elsütött egy poént. Amivel villámgyorsan véget is vetett az interjúnak.

úszó Európa-bajnokság úszó Eb videó Kozma Dominik Glasgow

ÚSZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG 2018, GLASGOW

2018-07-31 19:41:16

Augusztus 3. és 12. között Glasgow-ban rendezik meg az úszók 2018-as Európa-bajnokságát. Íme, a verseny menetrendje!

úszó Eb úszás Glasgow 2018 Glasgow

Torna-vb: a bronzérmes autogramot kért a győztestől

2015-11-01 18:08:13

A szerenkénti döntők második napjával zárult Glasgow-ban az olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokság. A nőknél a gerenda és a talaj fináléját is az amerikai Simone Biles nyerte meg, míg a férfiaknál ugrásban az észak-koreai Ri Sze Kvang, korláton a kínai Ju Hao, nyújtón pedig a japán Ucsimura Kohei diadalmaskodott.

torna-vb torna szerenkénti döntő Ucsimura Kohei Simone Biles Glasgow

Torna-vb: „Ezek a bírók részegek vagy alkalmatlanok?” – KÉP!

2015-10-31 18:03:18

Elképesztő finálét hozott felemás korláton a glasgow-i olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokság: négy (!) világbajnokot avattak, miután a nyolcas mezőny fele 15.366-os pontszámmal végzett.

ugrás torna-vb talaj szerenkénti döntő lólengés holtverseny

Torna-vb: 1978 után ismét trónon a japán férfiak!

2015-10-28 22:21:19

Hatalmas izgalmak után a japán válogatott győzelmével zárult a glasgow-i olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokságon a férfiak csapatversenye. A második hely a házigazda briteké, a harmadik Kínáé lett.

torna-vb torna férfi csapatverseny Ucsimura Kohei Nagy-Britannia Kína

Torna-vb: aranytripla, nincs ellenfele az amerikai nőknek

2015-10-27 22:06:28

A papírformának megfelelően az Egyesült Államok hatalmas fölénnyel nyerte meg a glasgow-i olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokságon a női csapatversenyt Kína és Nagy-Britannia előtt. Az ezúttal Simone Biles, Gabrielle Douglas, Madison Kocian, Maggie Nichols, Aly Raisman összeállításban versenyző amerikai válogatott egymás után harmadszor diadalmaskodott a női csapatversenyben.

torna-vb torna női csapatverseny Oroszország Nagy-Britannia Kína

Torna-vb: Makra Noémi összetett döntős, a csapat 18.

2015-10-24 23:57:06

A 18. helyen végzett a glasgow-i olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokságon a Böczögő Dorina, Divéky Luca, Dévai Boglárka, Honti Kitti, Horváth Enikő, Makra Noémi  (tartalék: Al-Salty Dália) összeállítású magyar női válogatott, Makra pedig a 14. legjobb eredménnyel jutott be az egyéni összetett döntőbe. A szerenkénti finálékban nem lesz magyar induló.

torna-vb torna Makra Noémi Glasgow

Videó: a testnevelésórák rémálmát mutatta be 0.0 pontért

2015-10-24 15:50:31

Egészen biztosan sokan jártak már úgy testnevelésórán, ahogy a kajmán-szigeteki Morgan Lloyd a glasgow-i olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. A tornász rosszul sikerült ugrása 0.0 pontot ért a selejtezőben.

Morgan Lloyd Glasgow videó

Videó: ezzel a gyakorlattal indul Berki a riói kvótáért

2015-10-22 14:58:36

Berki Krisztián bemutatta lólengésgyakorlatát, amellyel az október 23-án kezdődő glasgow-i olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokságra készül. Olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornászunknak a riói kvótához érmes helyen kell végeznie az eseményen. Berki gyakorlata minket meggyőzött. És Önt?

videó olimpia lólengés Rio 2016 Glasgow Berki Krisztián

Skócia: emléktábla Puskás tiszteletére a Hampden Parkban

2015-10-21 10:08:59

Emléktáblát avattak Puskás Ferenc tiszteletére a glasgow-i Hampden Parkban, egyúttal bemutatták Szöllősi György angol nyelvű életrajzát az Aranycsapat kapitányáról.

Skócia Puskás Ferenc Hampden Park Glasgow

Úszás: Glasgow lesz a 2018-as Eb házigazdája

2014-08-22 15:46:05

A skóciai Glasgow rendezheti meg az úszók, műugrók, műúszók és nyílt vízi úszók 2018-as Európa-bajnokságát. Skócia először rendezhet vizes kontinensviadalt.

úszó Eb úszás Glasgow

Videó: ismét a csípőjét rázta a rajtnál a csinos gátfutó

2014-08-07 12:56:25

Az ausztrál Michelle Jenneke ismét csípőjét rázva, táncolva melegített be a brit Nemzetközösségi Játékok 100 m-es gátfutásának döntőjében. A mozdulatok már ismerősek lehetnek, hiszen néhány éve a Barcelonában rendezett junior atlétikai világbajnokságon is ugyanezt a módját választotta a bemelegítésnek. A fiatal sportoló a modellszakmát sem veti meg, s ezúttal is megmutatja, hogyan tudja ötvözni e két szenvedélyét.

videó gátfutás bemelegítés Nemzetközösségi Játékok Michelle Jenneke Glasgow

Videó: küzdött, de pár méterrel a cél előtt összeesett a futó

2014-08-01 09:06:54

A namíbiai Beata Naigambo a cél előtt esett össze a brit nemzetközösségi játékokon megrendezett maratonin. A tapasztalt futó a londoni és a pekingi olimpián is az első negyvenben ért célba, most mégis úgy tűnt, nem tudja befejezni a versenyt. Vajon a közönség kiszurkolta neki az utolsó pár métert?