Találatok a Copa del Rey címkére

Találatok száma: 16

Címvédés, zsinórban negyedszer a Barcelonáé a Király-kupa

2018-04-21 21:18:46

A 116. Király-kupa döntőjét a Barcelona magabiztos játékkal nyerte meg a Sevilla ellen (5–0), így megvédte kupaelsőségét, sőt sorozatban negyedszer, összességében pedig 30. alkalommal hódította el a trófeát.

Spanyol Kupa Sevilla Király-kupa Copa del Rey Barcelona

Király-kupa: a Bilbao remek második félidővel fordított 0–2-ről

2016-01-06 13:32:43

A spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében az előző idényben döntős Athletic Bilbao hazai pályán kétgólos hátrányból 3–2-re legyőzte a Villarrealt. A vendégcsapat a szünetben 2–0-ra vezetett, de a baszkok három gólt szereztek a második félidőben.

Villarreal Király-kupa Copa del Rey Athletic Bilbao

Barca: tudják, hogy minimális az esély, mégis ünnepelnek

2015-10-17 10:21:49

Pénteken sorsoltak a spanyol labdarúgó Király-kupában a legjobb 32 között. A Copa del Rey ezen szakaszában csatlakoznak a topklubok, azaz a Barcelona, a Real Madrid és az Atlético Madrid is ellenfelet kapott.

Villanovense Copa del Rey Barcelona

Videó: Lolo megküldte, bombagól a Király-kupában

2014-09-12 11:04:27

Emlékezetes győzelemmel jutott tovább a spanyol másodosztályban szereplő Lugo labdarúgócsapata a spanyol Király-kupa (Copa del Rey) második fordulójában. A hazaiak a 77. percben Lolo bombagóljával szerezték meg a vezetést az Alcorcón ellen, ezzel a találattal a középpályás újra „kalapba tette” csapatát. A hazaiak 1–0-ra megnyerték a találkozót. A gól 1:37-től látható a videóban.

videó spanyol labdarúgás labdarúgás bombagól Lugo Lolo

Videó: CR „összehajtogatta” Manquillót, fejbe dobták a nézők

2014-02-11 22:03:54

A spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjének visszavágóján Cristiano Ronaldo sárga lapot érően szabálytalankodott Javier Manquillo ellen a 44. percben. Az Atlético Madrid játékosa rendkívül szerencsétlenül, arccal érkezett a gyepre. A hazai szurkolók „álltak bosszút” CR-en, a félidő lefújását követően az öltözőbe vonulás során fejbe dobták egy öngyújtóval, amíg kedélyesen beszélgetett Sergio Ramosszal.

videó szurkolói rendbontás labdarúgás Király-kupa Javier Manquillo Cristiano Ronaldo

A munkanélküliek egy euróért nézhetik Diego Simeone Atléticóját

2013-12-16 15:06:10

A spanyol bajnokságban jelenleg pontazonossággal második helyen álló Atlético Madrid egy kedves gesztussal töltené fel a Vicente Calderón lelátóit a harmadosztályú Sant Andreu elleni szerdai kupapárharc visszavágójára: a klubtagok mindössze öt euróért válthatnak jegyet a találkozóra, a munkanélküli socióknak pedig egy euró lesz a belépés.

munkanélküliség Vicente Calderon Spanyol Kupa Copa del Rey Atlético Madrid

Szomorúan gurult a Real Madrid kupagyőzelmet ünneplő busza – képek

2013-05-20 12:56:30

Pénteken hazai pályán veszítette el a Spanyol Kupa döntőjét a Real Madrid, ráadásul a városi rivális, a kicsit talán lesajnált Atlético Madrid ellen. José Mourinho elvesztette a fejét, a lelátóra zavarta a játékvezető. A klubnál azonban természetesen arra számítottak, hogy nyer a Real, ezért megrendeltek egy nyitott tetejű buszt a díszes felvonuláshoz.

busz Real Madrid Copa del Rey Atlético Madrid

Falcaóék fergeteges ünneplése a vonaton – videó

2013-03-03 12:12:43

Az Atlético Madrid bejutott a spanyol Király-kupa döntőjébe, a fináléban a városi riválissal, a Real Madriddal találkozik. A Sevillából hazatérő csapat alig bírt magával a nagy örömtől, csoda, hogy egyben maradt a szerelvény. Volt itt Gangnam-Style, nóta, móka-kacagás. A fanatikus Atléti-szurkoló Torrente most biztosan nagyon örül...

labdarúgás Radamel Falcao Copa del Rey Atlético Madrid

Videó: David Villa duplájával simán jutott tovább a Barca

2012-11-28 23:31:33

A spanyol labdarúgó Király-kupa (Copa del Rey) nyolcaddöntőbe jutásért játszott Barcelona–Deportivo Alavés párosítás visszavágója nem úgy kezdődött, ahogyan azt az élvonal listavezetőjénél tervezték, hiszen a 17. percben még a vendégek szereztek vezetést. Ezt követően azonban Adriano góljával egyenlítettek a katalánok, majd David Villa duplájával kialakult a 3–1-es hazai siker, amely összesítésben 6–1-es továbbjutást eredményezett Tito Vilanováéknak.

Deportivo Alavés Copa del Rey Barcelona

Videó: Viguera góljával hátrányba került a Barcelona

2012-11-28 22:07:11

A spanyol labdarúgó Király-kupa (Copa del Rey) nyolcaddöntőbe jutásért játszott Barcelona–Deportivo Alavés párosítás visszavágóján a 17. perc nem úgy alakult, ahogyan azt az élvonal listavezetőjénél tervezték: Viguera ugyanis egy kitűnő beadást a hosszú alsó sarokba továbbított fejjel, így vezetést szerzett a vendég csapat. Igaz, a visszavágót háromgólos előnyben váró Barca meglehetősen tartalékos összeállításban lépett pályára.

Viguera Copa del Rey Barcelona Alavés

Hogyan kell énekelve Király-kupát nyerni?

2012-04-12 02:06:36

Az utóbbi hetekben a spanyol klubok elárasztották a két jelentős európai kupasorozat végküzdelmeit, ami csak még jobban kiemeli, milyen nagy dolog kitűnni a Primera División olyan nagyágyúi mellett, mint a Barcelona, Real Madrid gigapáros, vagy akár az El mezőnyén végigmenetelve az egész kontinenst lenyűgöző Athletic Bilbao, nem beszélve a múltban BEK/BL-döntőt is játszó Atlético Madrid, Valencia duóról. És pont azért, mert ennyire magas arrafelé a színvonal, különösen komoly haditett, ha két kisebb csapat jut el a Király-kupa fináléjáig – miközben az ütközetük iránti érdeklődés mértéke is méltó az ország futballjának nívójához.

sportnaptár spanyol labdarúgás Zaragoza Király-kupa Espanyol Copa del Rey

120 decibellel dübörög a spanyol himnusz a kupadöntőn

2011-04-20 17:00:10

Semmit sem bíznak a véletlenre Spanyolországban a Király Kupa döntőjén. A Mestallában ezúttal nem történhet meg, hogy a közönség kifütyüli a spanyol himnuszt. 2009-ben a Barcelona és a Bilbao kupadöntőjén a katalán és a baszk szurkolók füttyorkánjában, ráadásul a király jelenlétében egy hangot sem lehetett hallani a Marcha Realból, vagyis a spanyol himnuszból.

spanyol himnusz Király kupa Copa del Rey

Sevilla: Palesztina hálás Frédéric Kanouténak, aki fegyelmit kaphat

2009-01-15 04:00:22

Könnyen bajba kerülhet a Sevilla labdarúgója, Frédéric Kanouté szerdai gólöröme után. A mali támadó a politikai szabályozó tiltást szegte meg.

Frederic Kanoute Copa del Rey

Ezquerro korai duplája nem volt elég a győzelemhez a Barcának

2008-01-06 00:00:18

Hazai pályán 2-2-re végzett harmadosztályú ellenfelével, a CD Alcoyanóval szemben az FC Barcelona együttese, de így is magabiztosan, 5-2-s összesítéssel jutott a Spanyol Király-kupa (Copa del Rey) nyolcaddöntőjébe. A meccs már a tízedik percben eldőlni látszott, Santiago Ezquerro korai duplája után. A spanyol csatár kezezését követően azonban szépítettek a vendégek büntetőből a fordulás után, a 90. percben pedig a döntetlent is kicsikarták.

Barcelona spanyol_labdarúgás Király kupa

Spanyol Király Kupa: 2-1-re nyert a Valencia a Real Union ellen

2007-12-27 00:00:06

Hátrányból fordított 2-1-re a belviszályoktól gyötört Valencia a labdarúgó Spanyol Kupában, a legjobb 16 közé jutásért vívott első mérkőzésen a harmadik ligás Real Union otthonában.

A Real Madrid csak a 90. percben menekült meg a csúfos vereségtől

2007-12-23 00:00:07

Csak 1-1-es döntetlenre volt képes a bajnoki címvédő Real Madrid labdarúgócsapata a második ligás Alicante ellen a Spanyol Kupa negyedik fordulójának első mérkőzésén. Szintén 1-1-gyel zárult az Espanyol és a Deportivo La Coruna összecsapása. Később kezdődött a Real Union–Valencia találkozó, ez 2-1-es vendég győzelemmel zárult. A visszavágókat január 2-án rendezik meg.