Roy Keane visszavonul

2006.06.12. 13:32
Címkék
Régóta tartó csípőbántalmai miatt befejezi pályafutását Roy Keane, a brit labdarúgás legutóbbi másfél évtizedének egyik legellentmondásosabb játékosa, aki az elmúlt idényben a Manchester Unitedben, majd a Celtic Glasgow-ban szerepelt. A 34 éves középpályás orvosi tanácsra döntött a visszavonulás mellett.
Ryan Giggs, John O'Shea és Cristiano Ronaldo ölelgeti Roy Keane-t (középen)
Ryan Giggs, John O'Shea és Cristiano Ronaldo ölelgeti Roy Keane-t (középen)
Ryan Giggs, John O'Shea és Cristiano Ronaldo ölelgeti Roy Keane-t (középen)
Ryan Giggs, John O'Shea és Cristiano Ronaldo ölelgeti Roy Keane-t (középen)

ROY KEANE PÁLYAFUTÁSA SZÁMOKBAN

  • Ír válogatott: 1991 és 2005 között 66 mérkőzés/9 gól
KLUBJAI:
  • 1989-1990: Cobh Ramblers
  • 1990-1993: Nottingham Forest (114 mérkőzés/22 gól)
  • 1993-2005: Manchester United (481/51)
  • 2005-2006: Celtic Glasgow (12/1)
SIKEREI:
  • Bajnokok Ligája-győztes: 1999
  • Világkupa-győztes: 1999
  • Angol bajnok: 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003
  • FA-kupa győztes: 1994, 1996, 1999, 2004
  • Skót bajnok: 2006
Roy Keane 1971. augusztus 10-én az írországi Corkban született, először a Cobh Ramblers igazolta le 1989-ben, majd 1990 és 1993 között már a Nottingham Forest futballistája volt. Az óriási munkabírású, hihetetlen elszántságú középpályásra gyorsan felfigyeltek a sztárcsapatok, s végül a Forest tizenhárom évvel ezelőtti élvonalbeli búcsúját a Manchester United használta ki, s akkori brit csúcsnak számító 3,75 millió fontért szerződtette.

Alex Ferguson vezetőedző 1993 nyarán még nem tudhatta, hogy élete egyik legjobb átigazolását hajtotta végre a vezetőség hozzájárulásával, de néhány évvel később már örömmel hangoztatta ezt a megállapítást. Roy Keane ugyanis az MU egyik legfontosabb értéke lett, pedig a csapat többsége sokkal technikásabb és gólerősebb volt. Az ír játékos azonban Ferguson első számú segítője volt a pályán, eltökéltségével és a többiekre gyakorolt hatásával rengeteg nehézségből húzta ki a Vörös Ördögöket.

Roy Keane kellemetlen ellenfél volt, mert nem riadt vissza a durvaságoktól, erről sokan (Alf Inge Haaland, Alan Shearer, Patrick Vieira, stb.) tudnának mesélni. Azt azonban még legádázabb ellenségei sem állíthatták, hogy lebecsülne bárkit is, hiszen még a legjelentéktelenebb edzőmérkőzéseken is mindent megtett a sikerért.

A válogatott tagjaként nem örülhetett nagy sikereknek, az 1994-es vb-re azonban szívesen emlékezik, az Egyesült Államokban a legjobb ír futballistának választották. Pályafutása utolsó éveiben már szerephez is alig jutott, a 2002-es vb előtt ugyanis összeveszett Mick McCarthy szövetségi kapitánnyal, s csak 2004-ben, már Brian Kerr irányítása alatt tért vissza.

Az ír középpályás kapcsolata tavaly ősszel romlott meg Sir Alex Fergusonnal és a manchesteri csapattal, miután többször is élesen bírálta társait. Így már nem is hatott nagy meglepetésként, hogy november közepén felbontották szerződését. Roy Keane januárban régi kedvenc klubjához, a Celtic Glasgow-hoz igazolt, de skóciai pályafutását már súlyosan hátráltatta a kiújuló csípősérülés.

A Manchester United és a Celtic május 9-én az Old Traffordon játszott Keane tiszteletére, s ez a találkozó a mai bejelentéssel akár búcsúmérkőzésnek is tekinthető.
Legfrissebb hírek

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
10 perce

Uruguay, mint titkos esélyes

Foci vb 2026
14 perce

Íme, a hétfői játéknap bírói:

Foci vb 2026
21 perce

Tudnak ünnepelni az elefántcsontpartiak

Foci vb 2026
23 perce

A Vasas és a KTE bejelentette a Pálinkás, Németh cserét

Labdarúgó NB I
34 perce

Ez már a Mourinho-hatás Mbappé számára?

Foci vb 2026
41 perce

Vb 2026: A rajt előtt hosszabbított az osztrák kapitány

Foci vb 2026
48 perce

Nyéki Balázs: Nagyon fontossá tettük magunknak a bronzérmet

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik