Női kézi Eb: a horvátok nem jutnak középdöntőbe

2014.12.10. 21:48
A társházigazda horvát válogatott 26–24-re kikapott a németektől a női kézilabda Európa-bajnokság C-csoportjában, így két forduló után biztossá vált, hogy nem jut a középdöntőbe. A D-csoportban Montenegró fél gőzzel is könnyedén nyert Szlovákia ellen, bebiztosítva továbbjutását.

A horvát–német meccs előtt tudni lehetett, hogy amelyik csapat kikap, nem juthat tovább a csoportból. Az első meccsükön a svédektől vereséget szenvedő horvátokat bő tíz perc után óriási csapás érte, ugyanis egyik kulcsemberük, az irányító Miranda Tatari súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. Kiválása után Andrea Penezic vette a hátára a horvátokat, már a szünetig nyolcszor volt eredményes.

MIRANDA TATARI SÉRÜLÉSE

A Vardar Szkopje klasszisára a második félidőben sem lehetett panasz (13 gólig jutott), ám egyedül kevésnek bizonyult. A félidőben még 14–13-as hátrányban lévő németek – akiknél a ujjsérüléseiből „összedrótozott” győri Susann Müller ötször talált be – fordítani tudtak, és kétgólos sikerükkel bejutottak a középdöntőbe. A társrendező horvátokra így még egy tét nélküli mérkőzés vár az Eb-n.

Ld.:
Polman 10, Van der Heijden 7, Groot 6, ill. Broch 4, ill. Odén 7, Alm, Hagman 5-5

1. Hollandia 2 1 1 59–56 +3 3
2. Svédország 2 1 1 60–58 +2 3
3. Németország 2 1 1 52–53 –1 2
4. Horvátország 2 2 52–56 –4 0

A szlovákok a franciákkal meglepően szoros meccset játszottak, Montenegróval szemben azonban már jóval hamarabb elszálltak a pontszerzési esélyeik. A szünetben 20–10-re vezettek a délszlávok, akik a második 30 percben megengedhették maguknak, hogy szinte teljesen kiengedjenek. Előnyükből így is maradt négy gól, a szlovákok pedig így a szerbek ellen vívhatnak a ki-ki mérkőzést a továbbjutásért.