Női kézi Eb: a franciák kiütötték Szerbiát, Hollandia ikszelt

2014.12.10. 19:30
A holland és a svéd válogatott 30–30-as döntetlent játszott egymással a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság C-csoportjának 2. fordulójában. A D jelű kvartettben a franciák 27–16-ra nyertek Szerbia ellen.

A svédeknek az első játékrészben 3–0-s előnyből sikerült 11–6-os hátrányt összehozniuk, majd utolérniük a szünetig a hollandokat (14–14).

A fordulás után többnyire a tízgólos Estavana Polman által vezérelt narancsmezesek vezettek (az 58. percben 30–28-ra), de a svédek természetesen egy pillanatra sem adták fel, és Ida Odén révén 12 másodperccel a vége előtt egyenlítettek, megmentve egy pontot.

NŐI KÉZILABDA EB
C-CSOPORT, VARASD
Hollandia–Svédország 30–30
(14–14)
Legjobb góldobók: Polman 10, Van der Heijden 7, Groot 6, ill. Broch 4, ill. Odén 7, Alm, Hagman 5-5

1. Hollandia 2 1 1 59–56 +3 3
2. Svédország 2 1 1 60–58 +2 3
3. Horvátország 1 1 28–30 –2 0
4. Németország 1 1 26–29 –3 0
A francia Nina Kamto Njitam veszi célba a fradista Katarina Tomasevics kapuját (Fotó: Fédération Francaise de Handball)

A franciák kapujában a rutinos Amandine Leynaud helyett a 21 éves Laura Glauser kezdett, akit a 9. percben mattoltak először a szerbek. A délszláv csapat ezután sem bírt az ellenfél kapusával és védekezésével, az első félidőben csak három gólt tudott lőni. Ilyet a franciák sérült kapusa, az Eb-t szakkommentátorként követő Cléopatre Darleux nem is látott még.

A szünet után már kisebb volt a különbség a felek között, de ezt a játékrészt is a franciák nyerték meg, és végül több mint tízgólos sikert arattak, bebiztosítva középdöntős szereplésüket.