Női kézi Eb: 11 gólos norvég siker Ukrajna felett

2014.12.09. 22:02
A horvát-magyar közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság B-csoportjának második fordulójában a rekordgyőztes Norvégia 34–23-ra nyert Ukrajna ellen.

Az ötszörös Európa-bajnok a meccs elején igyekezett leszakítani ellenfelét, Kristiansen második góljával már 4–1-re vezettek a hatodik perc elején. Az ukránok azonban nem hagyták magukat, és szépen fokozatosan felzárkóztak, a 14. percben pedig már utol is érték ellenfelüket (7–7).

A 21. perctől kezdve azonban ismét belehúzott a norvég csapat, a babát váró Lunde és a sérült Grimsbőt is elvesztő válogatott kapujában Solberg is belelendült a mérkőzés eleji bizonytalanság után, és a szünetre már négy volt közte (13–17).

A három-négy gólos különbséget a 39. percig tartották az ukránok (18–22), akkor azonban beindult a norvég henger, Lökéék egy 8–0-s sorozattal pedig állva hagyták ellenfelüket, végleg eldöntve a mérkőzést (18–30).

NŐI KÉZILABDA EB
B-CSOPORT (DEBRECEN)

Ukrajna–Norvégia 23–34 (13–17)
Ld: Glibko 7, Nikolajenko 5, ill. N. Mörk, Solberg 6-6, Löke 5, Koren, Herrem 4-4