nemzetisport.hu 2014.12.09 22:02 Frissítve: 2015.02.10 01:02

Női kézi Eb: 11 gólos norvég siker Ukrajna felett

A horvát-magyar közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság B-csoportjának második fordulójában a rekordgyőztes Norvégia 34–23-ra nyert Ukrajna ellen.

Az ötszörös Európa-bajnok a meccs elején igyekezett leszakítani ellenfelét, Kristiansen második góljával már 4–1-re vezettek a hatodik perc elején. Az ukránok azonban nem hagyták magukat, és szépen fokozatosan felzárkóztak, a 14. percben pedig már utol is érték ellenfelüket (7–7).

A 21. perctől kezdve azonban ismét belehúzott a norvég csapat, a babát váró Lunde és a sérült Grimsbőt is elvesztő válogatott kapujában Solberg is belelendült a mérkőzés eleji bizonytalanság után, és a szünetre már négy volt közte (13–17).

A három-négy gólos különbséget a 39. percig tartották az ukránok (18–22), akkor azonban beindult a norvég henger, Lökéék egy 8–0-s sorozattal pedig állva hagyták ellenfelüket, végleg eldöntve a mérkőzést (18–30).

NŐI KÉZILABDA EB
B-CSOPORT (DEBRECEN)

Ukrajna–Norvégia 23–34 (13–17)
Ld: Glibko 7, Nikolajenko 5, ill. N. Mörk, Solberg 6-6, Löke 5, Koren, Herrem 4-4

Női kézilabda Eb 2014 nemzetisport.hu

Kristina Kristiansen 5.5 gólpasszt adott meccsenként • Kiss Éva leszorult a kapusok dobogójáról.

2014.12.21 17:17:32

Női kézilabda Eb 2014 CSERHÁTI ZOLTÁN

A Fradi irányítója 10 gólig jutott, de az olimpiai bajnok a szünet után magára talált, és felülkerekedett.

2014.12.21 15:08:46

A félidőben még a 2012-es aranyérmes vezetett eggyel, a szünet után Bundsen kivédte az ellenfél szemét.

2014.12.21 10:49:35

Ki a jobb? Magyarok! Na jó, de melyik? Itt a döntő, benne a magyar és a szlovákiai kézis szépség különleges fotóival.

2014.12.20 11:50:53

Horvát–szlovák meccs a döntőbe kerülésért: ezt kínálja a kézi Eb legszebb játékosát kereső versenysorozatunk mai felvonása.