Rájátszásban a Detroit, a Giants New York ura

2011.12.25. 13:04
Detroiti öröm: rájátszásban a csapat (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 16. fordulójának szombati mérkőzésein a New England Patriots 0–17-es félidei állásról fordítva nyert hazai pályán a Miami Dolphins ellen (Tom Brady 304 yardjának, 1 passzolt és 2 futott touchdownjának nagyban köszönhetően), az Oakland Raiders hosszabbításban kerekedett felül a Kansas City Chiefsen, Tim Tebow együttese, a Denver Broncos a Buffalo Bills, a Tampa Bay Buccaneers a Carolina Panthers, míg a St. Louis Rams a Pittsburgh Steelers otthonában szenvedett súlyos vereséget. A Detroit Lions sima, 38–10-es győzelmet aratott a San Diego Chargers ellen hazai pályán, a Dallas Cowboys a mérkőzés elején megsérülő Tony Romo nélkül 20–7-re kikapott a Philadelphiától, míg a San Franciscó-i David Akers ligarekordot állított fel azzal, hogy már 42 mezőnygólnál jár ebben az idényben.

Victor Cruz két franchise-rekord megdöntésével, Ahmad Bradshaw pedig két futott TD-vel járult hozzá a New York Giants playoff-reményeinek életben tartásához. Az Óriások 29–14-re nyertek a Jets ellen, ezzel a helyi riválist elég nehéz helyzetbe hozták, a Dallas–Philadelphia meccset pedig gyakorlatilag tét nélkülivé tették. Cruz (3 elkapás, 164 yard) átadta a múltnak Amani Toomer klubcsúcsát, ami az egy idényben elkapott yardokat illeti, valamint a második negyedben Eli Manning passzát követően végigszáguldott szinte az egész pályán, a 99 yarddal pedig beállította a vonatkozó NFL-rekordot. A Giants ezután már nem is engedte ki a kezéből a vezetést. A Jetsnek a rájátszásba jutáshoz győznie kell a jövő héten Miamiben, és ki kell szurkolnia a további mérkőzések számára kedvező alakulását.

A New York-i derbit követően a Dallas–Philadelphia összecsapás nagyjából egy edzőmeccsé „szelídült", az Eagles esélyei a rájátszásra ugyanis elszálltak, a dallasiak pedig tudhatták, hogy a jövő héten ki-ki mérkőzés vár rájuk a Giants otthonában, amelyen eldől, melyikük végez az NFC Keleti csoportjának élén. Ezek után nem csoda, hogy az első negyedben megsérült Tony Romo – akinek a dobókeze nekiütközött az ellenfél egyik védőjének sisakjának – nem tért vissza a pályára (a running back Felix Jones is csatlakozott hozzá nem sokkal később), a hírek szerint a törést megúszta, de eléggé feldagadta a sérült testrész. Michael Vick két TD-passzal, Alex Henery pedig egy 43 és egy 51 yardos mezőnygóllal vette ki a részét a Philly nem sokat érő győzelméből. A Dallas a végén hét másodpercre volt attól, hogy 20 év után először lenullázzák a saját otthonában, de sikerült ezt elkerülnie.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Detroit a vártnál sokkal simább meccsen legyőzte a San Diegót, így 1999 után első ízben készülhet a rájátszásra. Matthew Stafford három TD-passzt osztott ki az első félidőben, a Chargers viszont csak a harmadik negyedben szerezte meg első pontjait, 24–7-re zárkózva ezzel. A San Diego (7–8) egymás után másodszor maradt le a playoffról azt követően, hogy előtte hat év alatt ötször is összejött neki. Ez könnyen Norv Turner edző állásába kerülhet.

A New England Patriots 0–17-es félidei állásról fordítva nyert hazai pályán a Miami Dolphins ellen (Tom Brady 304 yardjának, 1 passzolt és 2 futott touchdownjának nagyban köszönhetően). A sorozatban hetedszer diadalmaskodó Hazafiak (12–3) ezzel elérték, hogy a rájátszás első körében ne kelljen pályára lépniük.

Az Oakland hosszabbításban kerekedett felül a Kansas Cityn ezzel a Chiefs elszállt, míg a Raiders esélye az AFC Nyugati csoportjának bajnoki címére megmaradt. A mindent eldöntő mezőnygólt Sebastian Janikowski a ráadás 3. percében 36 yardról jegyezte.

A Denver Broncost fogadó Buffalo Bills hét vereség után tudott újra győzni, a negyedik negyedben Tim Tebow két interceptionne rontotta teljesítményét, először Jairus Byrd, majd Spencer Johnson büntetett visszahordott TD-vel. A denveri irányító összesen négy interceptionnel zárta a meccset, ami negatív rekord pályafutása során, az AFC nyugati elsőségéért harcoló Broncos pedig az Oaklandhez hasonlóan 8–7-es mérleggel áll.

A ligában a legtöbb futott yarddal rendelkező Maurice Jones-Drew 103 yardot (és egy TD-t) futott, így már 1437-nél jár a szezonban, csapata, a Jacksonville Jaguars azonban 23–17-re kikapott a Tennessee Titans vendégeként.

Az Arizona 23–0-s hátrányból kapaszkodott vissza, és esélye volt az egyenlítésre is, ám végül 23–16-ra elbukta a Cincinnati elleni mérkőzését. A Bengals (9–6) harmadszor zár pozitív mérleggel a legutóbbi 21 évben, és továbbra is versenyben van a wild cardért. Andy Dalton (Cincinnati) két TD-passzal jelentkezett, ezzel Cam Newtonnal együtt (róla még később) csatlakozott azok szűk táborához – Peyton Manning (26), Charlie Conerly (22) és Dan Marino (20) – akik első idényükben eljutottak 20 touchdown-passzig.

A meccs fénypontját egyébként Jerome Simpson alakítása jelentette: a Bengals játékosa szaltóval szerzett pontokat csapatának.

SIMPSON NAGYSZERŰ TOUCHDOWNJA

Minnesota hat zakó után nyert ismét, annak ellenére, hogy Adrian Petersont (térdszalagszakadás) és Christian Pondert (agyrázkódás) is elveszítette sérülés miatt. Toby Gerhart és Joe Webb azonban jó helyettesnek bizonyult Washingtonban, előbbi 67 yardos futással alapozott meg egy TD-t, míg utóbbi két passzolt és egy futott TD-vel segítette a Vikingeket.
A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                      partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A Carolina Panthers nagy verésben részesítette a Tampa Bay Buccaneerst, a hazaiak irányítója, Cam Newton megdöntötte Peyton Manning újoncrekordját, ami a passzolt yardok számát illeti, a Brandon LaFellnek adott 91 yardos TD-átadása pedig klubrekord.

A Pittsburgh Steelers a sérült Ben Roethlisberger nélkül is könnyedén intézte el a St. Louis Ramst, így továbbra is versenyben van az AFC északi bajnoki címéért. A Rams ebben a hónapban másodszor maradt nullán.

A Pittsburgh azzal a Baltimore-ral küzd az elsőségért, amely 20–14-re verte meg hazai pályán a Clevelandet. A Ravens elérheti célját, ha a következő fordulóban a Cincinnatit is legyőzi.

David Akers négy mezőnygólt jegyzett Seattle-ben, ezzel a San Francisco játékosa már 42-nél jár a szezonban, ami NFL-rekord. Az NFC Nyugati divízióját már megnyerő 49ers továbbra is jó eséllyel pályázik arra, hogy második kiemeltként kezdje a konferenciában a playoffot. Egy parádés sorozat azonban megszakadt a 49ersnél, Marshawn Lynch negyedik negyedbeli négyyardos futása után először kapott TD-t a talajon az együttes (az első 15 forduló makulátlan mérlegével természetesen rekorder).