NFL: Garfield utálta, a Seahawks imádja; új Wilson-rekord

2014.10.07. 08:22
Wilsonék újra megállíthatatlanok voltak hétfő este (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) hétfő esti rangadóján a Russel Wilson vezette Seattle Seahawks végig magabiztos játékkal 27–17-re legyőzte a Washington Redskinst.

Az NFL 5. fordulójának zárómérkőzésen az 1–3-al álló fővárosi Washington Redskins a 2–1-es, címvédő Seattle Seahawkst fogadta. Ahogy azt várni lehetett, seattle-i fölénnyel indult az összecsapás, az első negyed végén Russell Wilson találta meg egy 15 yardos átadással Jermaine Kearse-t. (7–0)

A második negyedben Wilson már maga szerzett TD-t, miután kilenc yardot megtéve eljutott a Redskins végzónájába. (17–0) A washingtoni szépítés még az első félidő végén esett, Kirk Cousins hatvanyardos bombáját az elkapó DeSean Jackson váltotta touchdownra. (17–7)

A harmadik negyedben főként a védelmek domináltak, ám a Redskinsnek Kai Forbath mezőnygóljával azért sikerült megközelíteni a címvédőt. (17–10)

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az utolsó negyedben aztán Wilson kilenc yardos passzát követően a futó Marshawn Lynch szerzett TD-t, amire Cousins válaszolni tudott: elkapóját, Andre Robertset találta meg hat yardos touchdown-passzával. (24–17)

Érdekesség, hogy a Seahawks elkapója, Percy Harvin három TD-t is szerzett a mérkőzésen, ám azokat szabálytalanságok miatt érvénytelenítették végül, Russell Wilson, a címvédő irányítója elképesztő, Monday Night Football-rekordot jelentő 122 yardos futóteljesítménnyel tűnt ki a mezőnyből, amely mellé 201 egységet passzolt is, összességében pedig három touchdownnal járult hozzá csapata sikeréhez.

A mérkőzést a címvédő Seattle Seahawks nyerte 27–17-re, pihenőhetük után sikerrel tértek vissza, ezzel mérlegük 3–1-re módosult. A fővárosi Washington negyedik vereségét gyűjtötte be, mely után 1–4-es mutatóval állnak. A Seattle hétfőn verhetetlennek tűnik, ez sorozatban már a kilencedik Seahawks-siker volt a Monday Night Footballokon.