Manning túl az 500-on, Bradyék csattanós válasza, nincs már veretlen

2014.10.05. 23:03
Rob Gronkowski 100, Tim Wright 85 yardot tett a közösbe és egy-egy TD-t (Fotó: Action Images)
Hihetetlen mérkőzéseket hozott észak-amerikai amerikaifutball-bajnokság alapszakaszának 5. fordulója! A New Orleans és a Dallas csak hosszabbításban tudott nyerni, az Indianapolist a rengeteg eladott labda sem gátolta a sikerben, a Cleveland 25 pontos hátrányból nyert a Titans ellen. A Denver Broncos 41–20-ra kiütötte az eddig veretlen Arizona Cardinalst, a San Diego Chargers pontot sem kapott a New York Jets ellen (31–0), a San Francisco 49ers pedig mezőnygólok tömegével fordított a Kansas City ellen (22–17). A vasárnap esti rangadón a New England Patriots hazai pályán 43–17-re kiütötte a Cincinnati Bengalst, így már nincs veretlen csapat az NFL-ben.

A VASÁRNAP ESTI RANGADÓN

A Cincinnati imponáló játékkal, mindössze 33 pontot engedve nyerte meg az első három meccsét, míg a Patriots óriási verést kapott a hétfő esti rangadón Kansas Cityben. A New England szenvedését látva még a bostoni lapok is kikezdték Tom Bradyéket, akik csattanós választ adtak.

A Hazafiak mintha vért ittak volna a mérkőzés előtt (ez amúgy szabálytalanságok sokaságában is megnyilvánult), és az eddig pocsékul működő támadóalakulat az első két támadásából TD-t ért el, közte a Bengals kihagyott egy 52 yardos mezőnygólkíséretet, Brady pedig hatodik játékosként átlépte az 50 000 yardos határt (14–0).

Az első félidőben újabb touchdown még úgy sem született, hogy egy labdaszerzés után az utolsó másodpercekben a Bengals egy yardosáig jutottak a hazaiak (20–3).

A nagyszünet után két nagy játék után Mohamed Sanu 37 yardos elkapásával szépített a Cincinnati (20–10), de Rob Gronkowski elkapott, majd pár pillanattal később Kyle Arrington visszahordott TD-jével 34–10-re meglépett a New England.

Darrelle Revis pár játéknyi hiányát kihasználva A. J. Green elkapásával ismét kapaszkodtak a vendégek, újabb pontokat azonban már nem tudtak szerezni, míg a Patriots Stephen Gostkowski három mezőnygóljával végül 43–17-re nyert.

Tom Brady 292 yardot és két TD-t passzolt, Steven Ridley 27 futásból 113 yardig és egy TD-ig, Shane Vereen 9 futásból 90 yardig jutott, a Patriots pedig összesen 505 yardot haladt – és még az is belefért, hogy büntetésekből 114 yardot szedett össze.

Peyton Manning és Julius Thomas ismét parádézott (Fotó: Action Images)

A 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN

A Denver Broncos a szezont három sikerrel kezdő Arizonát fogadta, és végül alaposan meg is szórta a kiváló védelemmel rendelkező Cardinalst. Peyton Manning 499 TD-passzal várta a meccset, így Julius Thomasnak adott átadásával elérte a félezres határt, Brett Favre (508) után másodikként.

A kiváló irányító végül 479 yarddal, 4 TD-vel és 2 interceptionnel zárt, Demaryius Thomas pedig két visszafújt nagy játék ellenére 226 elkapott yardig és két TD-ig jutott. Mellette Emmanuel Sanders 101 yardot termelt, Julius Thomas tight end pedig újabb két hatpontosával már hétnél jár a szezonban (negyedik meccsén).

A vendégeknél a harmadik számú irányító is bemutatkozhatott, és bár Logan Thomas csupán egy sikeres átadást jegyzett (nyolc próbálkozásból), azzal André Ellington 81 yardos TD-t szerzett (41–20).

A Kansas Cityt irányító Alex Smith először látogatott ellenfélként korábbi csapata, a San Francisco otthonába, és bár két TD-passzt kiosztott, a 49ers az öt mezőnygólig jutó Phil Dawson vezérletével 13–17-ről fordítva 22–17-re nyert. A házigazdában Frank Gore 18 futásból 107 yardig jutott, a vendégeknél Jamaal Charles 15-ből 80-ig.

A San Diego Chargers sokkal simább mérkőzést játszott, köszönhetően az ismét kiemelkedően játszó Philip Riversnek (288 yard, 3 TD, 1 interception), a New York Jets Geno Smith és Michael Vick irányításával sem tudott pontot szerezni, így az előző idény 16. fordulója óta először nullázott egy csapat. A kaliforniaiknál ki kell még emelni Branden Olivert, aki 19 futásból 114 yardot és egy TD-t, négy elkapásból pedig 68 yardot és egy TD-t szerzett (31–0).

Az Eagles hozta a kötelezőt, így 4–1-gyel áll (Fotó: Reuters)

A Chicago Bears-Carolina Panthers összecsapás két 2–2-vel álló csapat rangadóját hozta. A Panthers kezdte jobban a mérkőzést, miután Philly Brown 79 yardos punt utáni touchdown-visszahordásával megszerezte a vezetést. (7–0)

A Bears ezután átvette az irányítást, Jay Cutler először a futó Matt Forténak adott tízyardos touchdownpasszt, majd tíz yardról saját maga rohant be a Carolina végzónájába. (14–7)

A második negyedben Alshon Jefferyt is megtalálta egy 25 yardos TD-átadással, amire a Carolina végül a szünet előtti utolsó másodpercekben Greg Olsen kilencyardos hatpontosával válaszolt. (21–14)

A harmadik negyedben Chris Ogbonnaya egyyardos TD-jével egyenlített a Panthers. (21–21)
A Bearsnél elkezdtek jönni a hibák és a labdavesztések, amit a Carolina meg is büntetett, Greg Olsen második touchdownjával pedig kialakította a 31–24-es végeredményt.

Baltimore Ravens–Indianapolis Colts

A 2–2-es mérleggel álló Indianapolis a 3–1-es Baltimore-t fogadta az NFL 5. játékhetén. Az első percek a Coltsról szóltak, miután Andrew Luckék kétszer is eljutottak a Ravens vörös zónájába, ám ebből csupán egy mezőnygólra futotta. (3–0)

A két csapat oda-vissza adta a labdákat, a nagy szerencsétlenkedés az egész félidőn át folytatódott, az Indianapolis még azt sem tudta kihasználni, hogy a nagyszünet előtt egy hiba után hatalmas esélyt kapott a Ravenstől. Justin Tucker az utolsó másodpercekben 52 yardról berúgott egy mezőnygólt, így 6–3-mas Colts előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A harmadik negyed az indianapolisi cornerback, Vontae Davis labdaszerzésével kezdődött, a támadás végén Dwayne Allen kapta le Luck hatyardos TD-passzát. (13–3)

A Ravens labdát szerzett a Colts vörös zónájában, ám ebből is csak mezőnygólra futotta, erre néhány perccel később Andrew Luck 13 yardos touchdownfutással válaszolt. (20–6)
A folytatásban Justin Forsett 11 yardot TD-t futott, azonban ez is csak a szépítésre volt elég, végül a Colts örülhetett, miután 20–13-mas sikerükkel végződött a meccs.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A többi pályán...

A Buffalo Detroitba látogatott. Kyle Orton, a Bölények újonnan kezdővé avanzsált irányítója felemás mérkőzést zárt. Az első negyedben a Lions Golden Tate 9 yardos TD-elkapásával szerzett vezetést, majd Orton eladott labdáját Rashean Mathis hordta vissza a Bills végzónájába. (14–0)

A második félidőben a Bills szépen csöndben feljött, majd Orton megvillant, Chris Graggnek adott kétyardos TD-jével 14–14-re kiegyenlítette az állást. Golden Tate az utolsó percben ismét villant, rendkívül fontos elkapásával mezőnygól-távolságig jutatta csapatát, a rúgó Alex Henery viszont kihagyta az ötven yardos mezőnygólt. Az őrület tovább folytatódott, amikor válaszként a másik oldalon az újonc Sammy Watkins villant, Dan Carpenter, a Bills rúgója élni tudott a lehetőséggel, és elképesztő, 58 yardos mezőnygóljával 17–14-re módosította az állást, ami egyben a meccs végeredményét jelentette.

Az Eaglesnél ismét villant a speciális egység, és a védelem, a St. Louis pedig későn ébredt, így csak szépíteni tudott. Intő jel a Philadelphia számára, hogy a gárda az utolsó pillanatokra ismét leeresztett, ami még sokba kerülhet a jövőben. 34–28-as győzelmével azonban megvan a kötelező siker, ezzel 4–1-gyel áll a Philly.

Hozta a kötelezőt a Steelers is, miután 17–9-re legyűrte a Jacksonville-t. Az újonc Blake Bortles ezúttal halovány volt, egy eladott labdáját ismét visszahordta TD-re az ellenfél.

Nagy nehezen megszerezte a győzelmet a Dallas, miután a Houstont múlta felül 20–17-re. A döntés a hosszabbításra maradt, ahol Dan Bailey 49 yardos mezőnygóljával alakult ki a végeredmény.

A hullámzó Atlanta New Yorkba látogatott, ahol az egyre jobb formába lévő Giants-cel csapott össze. Az újonc Odell Beckham Jr. 44 elkapott yarddal és egy TD-vel mutatkozott be, a Giants végül 30–20-ra nyert.

Őrült mérkőzést vívott egymással a Browns és a Titans. A hazai Tennessee már 28-3-ra is vezetett, a végén azonban mégis a Cleveland örülhetett, miután elképesztő végjátékban, az utolsó másodpercekben Travis Benjamin TD-jével 29-28-ra fordított a Browns.

Hosszabbításba torkollott a Buccaneers-Saints csoportmérkőzés is. Igazi adok-kapok csata alakult ki, aminek a végén a Saints örülhetett. A ráadásban Khiry Robinson 18 yardot touchdownjával 37–31 lett a vége.