Ezúttal Eli Manning ellen nyertek a negyedik negyedben

2012.12.04. 06:22
Szinte a Skins összes támadó yardjáért a két újonc, Robert Griffin III (jobbra) és Alfred Morris volt felelős (Fotók: Action Images)
A magyar idő szerint kedd hajnalban rendezett NFC East-csoportrangadón a házigazda Washington Redskins a rájátszásba jutás reményének életben tartásáért küzdött, míg a vendég New York Giants azért lépett pályára, hogy megerősítse első helyét a divízión belül. A megszokott forgatókönyvvel ellentétben ezúttal nem Eli Manning vezetett győzelmet érő támadást a negyedik negyedben – hanem 17–16-ra a Washington nyert, így a Nemzeti főcsoport keleti kvartettje nagyon összetömörödött.

A Redskins nyitó drive-ja nem tartott sokáig, de miután a Giants egy változatosan felépített drive végén Lawrence Tynes 39 yardos mezőnygóljával vezetést szerzett, a házigazdák négy játékból végigmasíroztak a pályán, és a Robert Griffin III kezéből – futása végén még földre kerülése előtt – kiperdülő labdát Josh Morgan nyalábolta fel, és a New York célterületéig meg sem állt vele (7–3). A Giants újabb hatásos, Eli Manning passzaiból és Ahmad Bradshaw futásaiból összeállított támadással haladt előre, de Tynes egy nem túl jó snapet követően 43 yardról hibázott – már a második negyed elején.

Miután a Redskins csak egy first downt tudott kiharcolni, Tom Coughlin fiaié volt a pálya: a Giants egy hosszú, hét és fél perces támadássorozat erejéig tartotta a padon Griffint, amelynek a végén Manning Martellus Bennettnek osztott ki egy négy yardos touchdown-passzt (7–10). Az órán maradt két és fél perc persze bőven elég volt RGIII-nek, hogy pontszerző pozícióig vezesse csapatát, de mivel a Giants vörös zónájában már nem sikerültek passzai, így csak az egyenlítés jött össze Kai Forbath 33 yardos mezőnygóljának köszönhetően (10–10). Mivel még a Washington is hagyott 41 másodpercet a vendégeknek, egy Bradshaw-futás és két sikeres (meg két sikertelen) Manning-passz után Tynes javíthatott, és 40 yard távolságból nem is rontott (10–13).

A Giants két first downnal kezdte, majd, a mérkőzés során először, punttal folytatta a második félidőt, az ellentámadás pedig már, többek között Robert Griffin III 46 yardos futásának köszönhetően a New York-iak vörös zónájában járt, amikor Chase Blackburn kiütötte a labdát az újonc futó, Alfred Morris kezéből, amelyet Keith Rivers meg is szerzett a vendégeknek. Ha megkapta a labdát, Eli Manning nem is várt sokáig, és egy 46 yardos, Victor Cruznak irányzott átadással áthelyezte a játékot a hazaiak térfelére, de húsz yardon belül megint elfogyott a tudomány, így Tynes tett fel újabb három pontot a táblára egy 35 yardos rúgással (10–16).

Ezúttal nem Eli Manningé volt az utolsó szó

A Redskins következő, hat és fél perces, kiegyensúlyozottan összerakott támadássorozata végén Griffin nyolc yardról találta meg Pierre Garcont a Giants célterületén, ezzel megszerezve a vezetést (17–16), ráadásul a vendégeket ki sem engedték saját vörös zónájukból, így Weatherford puntját követően ismét a Washingtoné volt a labda. RGIII és bandája azonban nem tudott élni a lehetőséggel, többek között egy könnyű síppal befújt támadó pass interference szabálytalanság miatt, így visszakerült a labda a New Yorkhoz hat perccel a vége előtt, de csak átmenetileg, a vendégek ugyanis két perc elteltével ismét puntra kényszerültek.

A Washington Redskins támadóinak valamivel kevesebb, mint négy percet kellett levenniük az órából a győzelemhez, és mivel a Giants védelme képtelen volt útját állni Griffinéknek, a hazaiak három first down kiharcolásával el is döntötték a mérkőzést. A két kezdő újonc a Redskins által megtett 370 yardból 359-ben benne volt: Robert Griffin III 163 passzolt és 72 futott, Alfred Morris 124 futott yarddal járult hozzá csapata győzelméhez.

A New York Giants 7/5-ös győzelem/vereség mutatóval vezeti az NFC Eastet, míg a Washington Redskins 6/6-tal áll, ahogyan a Dallas Cowboys is.