NFL: tragédia után Chiefs-siker; kikapott a 49ers

2012.12.02. 22:47
Szomorú napot éltek át a Chiefs-szurkolók, annak ellenére, hogy csapatuk győzött (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 13. fordulójának vasárnapi, korai mérkőzésein a Chiefs Jovan Belcher tegnapi tragédiája ellenére megverte a Pantherst. Csoportrangadót nyert a Packers a Vikings ellen. Andrew Luck hibái ellenére győzelemre vezette a Coltsot Detroitban, hosszabbításban győzött a Seahawks a Bears, illetve a Rams a 49ers ellen.

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 13. fordulójának vasárnapi, korai mérkőzései közül az egyik legnagyobb figyelem a Kansas City Chiefs–Carolina Panthers meccsre irányult a hazaiak játékosa, Jovan Belcher tegnapi tragédiája után.

A Chiefs hatalmas lélekjelenlétről tanúbizonyságot téve Brady Quinn vezérletével, 201 passzolt yardjának és két TD-passzának köszönhetően 27–21-re győzött. Annak ellenére, hogy a Panthersben Cam Newton többet passzolt (232 yard) és három touchdownt is előkészített.

Az NFC North csoportrangadóján az otthon játszó Green Bay Packersnek még az is belefért a Minnesota Vikings ellen, hogy a vendégek 14–13-as vezetésénél a Sajtfejűek irányítója, Aaron Rodgers (286 yard, 1 TD-passz) eladott egy labdát. A hazaiak 23–14-es győzelmét nagyban meghatározta, hogy a vendégek irányítójának Christian Pondernek nagyon nem ment a játék, 119 yardja és egy TD-passza két eladott labdával párosult, így hiába futott Adrian Peterson brutális mennyiséget, 210 yardot, végül kikapott a Vikings.

Az Indiana Colts egy fantasztikus meccsen, az utolsó másodpercekben fordított és nyert 35–33-ra Detroitban Donnie Avery 14 yardos elkapásával. A vendégek irányítója, a draft első választottja, Andrew Luck három eladott labdája ellenére vezette győzelemre csapatát 391 passzolt yarddal, négy TD-átadással.

Az NFL-ben nem túl gyakoriak a hosszabbításos meccsek, de a kilenc korai vasárnapi meccsből kettő is a ráadásban dőlt el. A Seattle Seahawks Sidney Rice 13 yardos TD-elkapásával nyert a hosszabbításban a Chicago Bears vendégeként, az NFC-ben második helyen álló San Francisco 49ers viszont kikapott Greg Zuerlein 54 yardos mezőnygóljával a St. Lopuis Rams pályáján – pedig már csak egy perc választotta el a csapatokat, hogy a szezon során másodjára is ikszeljenek.

Az AFC-ben legjobb, immár 11–1-es mérleggel rendelkező Houston Texans védelme ezúttal a Tennessee Titans otthonában remekelt és ezzel megalapozta a 24–10-es győzelmet. A vendégek irányítója, Matt Schaub 207 passzolt yarddal és két TD-passzal vette ki a részét a sikerből.

A New England Patriots küzdelmes mérkőzésen érvényesítette esélyességét a Miami Dolphins otthonában. A Buffalo Bills végig kézben tartotta a Jacksonville Jaguars elleni mérkőzést, és végül 34–18-ra győzött. A New York Jets pontszegény meccsen verte meg az Arizona Cardinalst.

A Steelers-védelem ismét ragyogott (Fotó: Action Images)

A 22 óra után kezdődő mérkőzéseken

A Pittsburgh Steelers a sérült Ben Roethlisbergert nélkülözve is legyőzte a Baltimore Ravenst. Pedig nem indult rosszul a mérkőzés a Hollók számára, hiszen Shaun Suisham 46 yardos mezőnygóljára a második negyedben Justin Tucker 45 és 23 yardos rúgásával, majd Anquan Boldin 28 yardos elkapásával feleltek, így 13–3-ra fordítottak – de a szünet előtt a Steelers-rúgó 41 egységről még szépített (13–6).

A harmadik negyedben mindkét futó megvillant, előbb Jonathan Dwyer 16 yardról egyenlített, majd Ray Rice 34 yardos futásával ismét előnybe kerültek a baltimore-iak (20–13).

Az utolsó 15 percben aztán a 276 yardot passzoló Charlie Batch Heath Miller segítségével szerzett TD-t, majd a hajrában mezőnygóltávolságig vezette övéit, és Suisham a nap során harmadszor sem hibázott, 42 yardos sikeres rúgása pedig azt jelentette, hogy a Steelers Big Ben nélkül is visszavágott a két fordulóval ezelőtti hazai vereségéért (20–23).

A Denver Broncos a Tampa Bay Buccaneerst fogadta, és bár a Kalózok a félidőben még Connor Barth mezőnygóljával és Peyton Manning korábbi egyik kedvenc célpontja, Dallas Clark elkapásával a szünetben még 10–7-re vezettek, a fordulás után a Vadlovak állva hagyták a vendégeket.

A 242 yardig és három TD-ig jutó (érdekesség, Josh Freeman is ugyanennyi yardot passzolt) Manning kétszer is megtalálta a 99 egységgel záró Demaryius Thomast egy-egy hatpontosért, majd a vendégirányító passzából az év védője címre is bőven esélyes Von Miller futott vissza (28–10).

A záró játékrészben Barth és Matt Prater rúgópárbaja során közeledtek a Kalózok, sőt, Mike Williams 5 yardos elkapásával már egy labdabirtoklásra közeledtek a vendégek, az onside kick-kísérlet nem jött össze, így a Denver végül 31–23-ra diadalmaskodott, sikerével pedig bebiztosította helyét a rájátszásban.

A Baltimore Ravens a veresége mellett még amiatt is bánkódhatott, hogy rajta kívül mindegyik csapat diadalmaskodott a csoportjában!

A Steelers sikerét fentebb már részleteztük, a Cleveland Browns a korábban a pittsburghieket is két vállra fektető Oakland Raiders vendégeként nyert (nagyban köszönhetően újoncrészlegének: a 364 yardig jutó irányítónak, Brandon Weedennek, a 72 yardot és egy TD-t futó Trent Richardsonnak és a 116 yardot és egy TD-t elkapó Josh Gordonnak – 17–20), a Cincinnati Bengals pedig a San Diego otthonában diadalmaskodott (13–20).

Pedig a Chargers az utolsó negyed előtt még 13–10-re vezetett (ehhez nagyban hozzájárult a 102 yardig jutó Danario Alexander és az interception után eredményes Demorrio Williams), de a záró játékrészben a földön tarthatatlan BenJarvus Green-Ellis (118 yard, sorozatban harmadszor 100 felett) és a 6 yardos TD-t futó Andy Dalton vezérletével fordított a Bengals, majd Phillip Rivers labdavesztése után egy mezőnygóllal hétpontosra növelte előnyét (13–20).

A hajrában még a Chargers támadhatott ugyan az egyenlítésért, a vörös zónához érve azonban Rivers átadását Reggie Nelson kaparintotta meg saját célterületén belül, így végül elbukott a San Diego.

Morris Claiborne touchdownja gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást (Fotó: Action Images)

A vasárnap esti csoportrangadón a nagyszerűen hajrázó Dallas Cowboys 38–33-ra legyőzte a Philadelphia Eaglest. A találkozó úgy kezdődött, ahogyan azt a Sasok szurkolói elképzelték, a Carolina ellen 178 yardot futó Bryce Brown a második negyed elején már a második hatpontosát szerezte, és mivel eközben a hazaiak csak Dan Bailey 39 yardos mezőnygólját tudták felmutatni, 14–3-ra meglépett az Eagles.

Ekkor azonban a végül 108 yardig jutó Jason Witten elkapásaival elkezdett éledezni a házigazda, és DeMarco Murray közeli TD-jével szépített is (10–14).

A szünet előtt azonban volt még egy villámgyors válasza az Eaglesnek, a záró negyedre pedig Dez Bryant és Riley Cooper pontszerzései után, hétpontos vendégelőnnyel érkeztek meg a csapatok (17–24). Előbbi TD-passzal Tony Romo lett az együttes történetének legtöbb hatpontos átadását jegyző irányítója, 166-tal megelőzte a korábbi csúcstartó Troy Aikmant.

Az utolsó 15 percben aztán a Dallas begyújtotta a rakétákat, előbb Miles Austin 27 yardos elkapásával egyenlített, majd Alex Henery 43 yardos mezőnygólját követően Bryant újabb TD-jével a mérkőzés során először a hazaiak vezettek (31–27).

A Panthers elleni mérkőzésen két labdát is elvesztő, ezen a találkozón végül 169 futott és 14 elkapott yardot összeszorgoskodó Brown a hajrában a Cowboys ellen is elejtette a tojást, amivel Morris Claiborne 50 yardon keresztül rohant vissza, 38–27-re módosítva az állást.

Az utolsó másodpercekben Damaris Johnson 98 yardos punt utáni visszahordásával szépített az Eagles, a kétpontos kísérlet, majd az onside kick-próbálkozás azonban sikertelen volt, így a Cowboys végül 38–33-ra nyert.