NFL: Eli Manning nem javult, kikapott a Giants és a Chargers

2014.09.09. 07:32
Calvin Johnsonnak brutális meccse volt a Giants ellen (Fotó: Reuters)
Az NFL első fordulójának hétfői játéknapján a Detroit Lions könnyedén legyőzte a New York Giantset, amelyben Eli Mannint tavalyi szokását folytatva kétszer is eladta a labdát. Az Arizona pedig hatalmas csatában, 11 pontos hátrányból fordítva diadalmaskodott a San Diego ellen.

A detroiti Matthew Stafford és Calvin Johnson zseniálisan, a New York Giantset irányító Eli Manning a tavalyi önmagát idézve több eladott labdával kezdte a szezont magyar idő szerint kedd hajnalban, az NFL első fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

Stafford 346 passzolt, Johnson 164 elkapott yarddal zárta a mérkőzést, ketten két touchdownt is összehoztak a mérkőzés első negyedében, amely során gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Stafford később futott is egy TD-t,ezzel tökéletessé tette Jim Caldwell első mérkőzését a Lions vezetőedzőjeként.

Az előző szezont hat vereséggel kezdő Giants kilátásai nem sokkal jobbak, talán abban bízhatnak Tom Coughlinék, hogy ennél csak jobb jöhet.

Sokkal izgalmasabb volt a másik hétfői mérkőzés az Arizona és a San Diego között, amelyen az első negyedben nem született pont, de utána igen fordulatossá vált a találkozó. A második 15 percben még csak mezőnygólok születtek, Chandler Catanzaro kétszer, Nick Novak egyszer talált be, ezzel 6–3-ra a Cardinals vezetett.

A San Diego a harmadik negyedben két TD-vel elhúzott 17–6-ra: előbb Malcolm Floyd elkapása, majd Ryan Mathews futása ért hat plusz egy pontot. A Chargers hőse Jerry Attaochu volt, az újonc blokkolt egy puntot, majd kierőszakolt egy másik labdaszerzést Carson Palmerrel szemben, ebből a két szerelésből 10 pontot szerzett a kaliforniai csapat.

Az előny azonban elfogyott a végére, előbb Stepfan Taylor elkapott TD-je felhozta a Cardinalst, majd az újonc John Brown elkapása révén fordított a hazai csapat (mindkét kétpontos kísérletet elhibázta az Arizona, ezért csak 6-6 pontot értek az akciók), amely a Chargers utolsó támadását kivédekezve végül is behúzta a meccset.