NFL: dráma Dallasban; Pats–Steelers a nagydöntőért

2017.01.16. 06:59
Káprázatos mérkőzésen nyert a Packers a Cowboys ellen (Fotó: Reuters)
A Green Bay Packers rendkívül izgalmas összecsapáson, egy utolsó másodpercben értékesített mezőnygóllal 34–31-re legyőzte a Dallas Cowboyst a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) konferencia-elődöntőjében. Az AFC-ben a Pittsburgh Steelers ha nem is könnyen, de hozta a papírformát, s 18–16-ra nyert a Kansas City Chiefs ellen.

Biztosan nem csalódott, aki végignézte a Dallas Cowboys–Green Bay Packers összecsapást!

Noha a félidőig úgy tűnt, a parádés formában dobáló Aaron Rodgers gond nélkül bedarálja a dallasi védelmet, egyoldalúvá téve a találkozót, ám nem így történt.

A Packers irányítója az első félidőben egy TD-t passzolt, két akciót Ty Montgomery közelről fejezett be, a „sajtfejűek” pedig már 18 ponttal is vezettek – igaz, a nagyszünet előtt megtáltosodott a Cowboys, így csak nyolc pont volt a különbség a csapatok között a félidőben (21–13).

A Dak Prescott, Zeke Elliott újoncpáros a negyedik negyedben magára talált, hátukra vették a dallasi támadóegységet, amivel a Cowboys előbb visszajött a már-már simának tűnő meccsbe és egyenlített (28–28)!

A felek az utolsó percekben nem jutottak el a másik végzónájáig, ellenben a rúgók rendkívül magabiztosak voltak, az egyik oldalon Mason Crosby 56 yardról, a másikon Dan Bailey 52-ről értékesített mezőnygólt (31–31).

Fél perccel a rendes játékidő vége előtt már mindenki elkönyvelte, itt bizony hosszabbítás lesz, ekkor azonban jött Rodgers, és ismét megvillantotta klasszisát – egy bravúros játék végén 36 yardos passzal találta meg Jared Cookot, amivel a Green Bay mezőnygóltávolságba került, Crosby pedig az utolsó másodpercben 51 yardról nem hibázott, a póznák közé rúgta a labdát, amivel csapata 34–31-re győzött.

Sikerével a Packers a Seattle ellen diadalmaskodó Atlanta Falcons otthonába látogat a konferenciadöntőben.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2016-os idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Noha a Steelersnél általában mindenki a Ben Roethlisberger vezette támadóegységtől várja az áttörést, az utóbbi hetekben egyre jobb védelem kerül előtérbe. Így volt ez a Chiefs elleni konferencia-elődöntőn is.

Persze Le'Veon Bell hozta szokásos formáját, csodálatos futásokkal keserítette meg a Kansas City védelmének életét (a kiváló running back 170 yardot futott), a Steelersnek sok gondja nem is volt az előrehaladással, ám Roethlisbergerék a hazaiak vörös zónájához érve rendre elakadtak, ezáltal Chris Boswell rúgó vált főszereplővé, aki az este folyamán hatból hat mezőnygólt értékesített.

A Chiefs 18–10-es állásnál, két és fél perccel a vége előtt touchdownt szerzett, amivel 18–16-ra szépített, kétpontos kísérlettel egyenlíthetett volna. Először össze is jött a játék, ám Eric Fisher falember szabálytalansága miatt nem adták meg a pontokat, másodszorra pedig már nem sikerült megoldani Alex Smithnek a feladatot.

A Steelers végül 18–16-ra győzött, így összejött a sokak által „NFL-álomelődöntőnek” vélt New England Patriots–Pittsburgh Steelers az AFC konferenciadöntőjében.