A konzervatív San Diego legyőzte az Indianapolist

2013.10.15. 10:08
Rivers nem kockáztatott sokat, így is győzelemre vezette csapatát (Fotó: Reuters)
Noha látványos, sokpontos meccsre számíthattunk a tengerentúli profi amerikaifutball liga (NFL) hétfő esti rangadóján, hiszen a San Diego Chargers fogadta az Indianapolis Colts alakulatát, vagyis két remekül passzoló irányító nézett egymással farkasszemet (Philip Rivers és Andrew Luck), mégis egészen konzervatív mérkőzést kaptunk, amelyben kulcsszerep jutott a védelemnek és a futójátéknak.

Négy, illetve három mezőnygól és egyetlen touchdown került a jegyzőkönyvbe a Chargers–Colts mérkőzés befejeztével, vagyis bizonyos szempontból mintha egy igazi klasszikus, hetvenes évekbeli rangadót láthattak volna a nézők magyar idő szerint kedd hajnalban – például egyik irányító sem jutott 300 passzolt yard közelébe, pedig a 400 is simán bennük van, idén főleg Philip Rivers (33/22, 237 yard, TD) jut rendszeresen 400 yard fölé.

Az első negyed végéig alig volt a labda a hazaiaknál, az Indianapolis pedig Adam Vinatieri mezőnygóljával a mérkőzés első drive-jából megszerezte a vezetést, majd kialakult a játéknak az a képe, amely nemcsak meghatározta a mérkőzés folyását és tempóját, de végül el is döntötte a találkozót. A Chargers védelme – amelyet John Pagano, a Colts vezetőedzőjének, Chucknak az öccse vezényel – ugyanis harmadik kísérletnél már nem hagyta élni Andrew Luckékat (30/18, 202 yard, INT), az egész meccsen összesen két ilyet sikerült megoldaniuk a 10-ből.

A támadók pedig a kiválóan működő támadó falnak köszönhetően összeállt futójátékkal (Ryan Mathews a szezon során először jutott 100 yard fölé) képesek voltak kiegyensúlyozott, hosszan elnyújtott drive-okat vezetni, kifárasztva a Colts védelmét – amelynek Jerrell Freeman agyrázkódása sem jött jól a második félidőben – és a pálya mellett tartva a támadókat.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Riversék már az első félidőben összeraktak egy hat- és egy nyolcperces támadássorozatot, amelyek végén a mezőny legeredményesebb elkapója, a száz yard fölött teljesítő Keenan Allen kapott el egy 22 yardos touchdown-passzt, illetve Nick Novak rúgta a labdát a póznák közé, így, mivel a Colts ezekre csak egy újabb mezőnygóllal tudott válaszolni a félidő vége előtt, a csapatok 10–6-os Chargers-vezetéssel vonultak pihenőre.

A szünet után hasonlóan folytatódott a találkozó, a San Diego egy hat- és egy kilencperces, mezőnygólban végződő támadásokkal dominálta a játékot, és noha az Indianapolis még a negyedik negyed közepén egy labdabirtoklásnyi távolságban tudta tartani a házigazdákat egy hárompontosnak köszönhetően (16–9), a mérkőzés utolsó két labdabirtoklásából már nem tudott pontokat csinálni, így Novak egy újabb mezőnygóllal állította be a végeredményt két perccel a vége előtt.

Az Indianapolis Colts számára pozitívum, hogy a veterán wide receiver, Reggie Wayne a negyedik negyedben elkapta karrierje 1000. és 1001. passzát is az NFL-ben, így a kilencedik ember lett, aki túllépte az ezres határt, sőt a pontosan 1000 elkapás után visszavonuló Hines Wardot már meg is előzte. (A listát Jerry Rice vezeti 1549 elkapással, az aktív játékosok közül még Tony Gonzalez van rajta, ő viszont a második 1275-tel, ami egyébként egészen elképesztő azt figyelembe véve, hogy tight endről van szó, de jelenleg ebbe az irányba fejlődik a futball.)

San Diego Chargers–Indianapolis Colts 19–9

A San Diego 3/3-as győzelem/vereség mutatójával a harmadik az egyelőre hibátlan Kansas City és Denver mögött az AFC Westben, míg az Indianapolis 4/2-vel vezeti az AFC Southot a Tennessee előtt.