Bradyék öt másodperccel a vége előtt fordítottak Breesék ellen

2013.10.13. 22:58
A Green Bay frissebb volt a Baltimore ellen (Fotó: Action Images)
A 6. fordulóban a harmadik vereségét szenvedte el a címvédő Baltimore Ravens az NFL aktuális szezonjában: Joe Flaccóék ezúttal hazai pályán kaptak ki 19–17-re a vasárnap délutáni rangadón az Aaron Rodgers irányította Green Bay Packerstől. A New Orleans Saints az utolsó másodpercekben bukta el veretlenségét a New England Patriots otthonában, a Denver Broncos és a Kansas City Chiefs viszont hibátlan maradt.

A „sajtfejűek” két mezőnygól után 6–0-ra vezettek a szünetben, ám a mérkőzés győzelemhez vezető momentuma Jordy Nelson nevéhez fűződött, aki Rodgers 64 yardos touchdown-passzával sétált haza. A Ravens nem igazán tudta kihasználni, hogy Clay Matthews hiányzik a vendégektől, későn hajrázott, és ugyan Joe Flacco adott két TD-passzt, a győzelem a Packersé lett. A Baltimore 14 meccs után kapott ki hazai pályán.

Nagy meccset játszott egymással a Buffalo Bills és a Cincinnati Bengals, és hosszabbítás után végül az Andy Dalton (337 yard, 3 TD-passz) vezette vendégek örülhettek. Négy vereség után először nyert Meskó Zoltán (38.0-as punt-átlag) csapata, a Pittsburgh: a Steelers a New York Jets ellen győzött, amelynek újonc irányítója, Geno Smith adatlapjába két interception került.

Nemcsak Adrian Petersont, de az egész Minnesota Vikingset megviselték a héten történtek – a legutóbbi MVP kétéves fia meghalt, miután az édesanyja új barátja megverte –, a running back 62 yardot tudott hozzátenni a csapata teljesítményéhez, de a második félidőben a Minnesota nem tudta hatékonyan használni, Cam Newton (242 yard, 3 TD-passz) Carolina Pantherse könnyed győzelmet aratott.

(Fotó: Action Images)
A New England Tom Brady Kenbrell Thompkinsnak adott 17 yardos TD-jével fordított 5 mp-cel a vége előtt a New Orleans ellen (Fotó: Action Images)

A New England Patriots öt másodperccel a játékidő vége előtt szerzett TD-vel 30–27-re legyőzte az eddig hibátlan New Orleans Saintset.

A házigazda Stephen Gostkowski 35 yardos mezőnygóljával szerezte meg a vezetést, de az 5–0-s mérleggel érkező Szentek még az első negyed vége előtt fordítottak Travaris Cadet 3 yardos elkapásával. A Hazafiak a második játékrészben Stevan Ridley révén megszerezték szezonbeli második, majd harmadik futott hatpontosukat is, de félidei tízpontos előnyük (17–7) a harmadik negyed közepére eltűnt Garrett Hartley 28 yardos mezőnygólja majd Khiry Robinson 3 yardos TD-futása után (17–17).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Patriots Gostkowski karrierrekordot jelentő 54 yardos rúgásával ismét magához vette a vezetést, majd Drew Brees passzát Kyle Arrington szerezte meg – sorozatban a 33. meccsen is szerzett labdát a New England-i együttes – a kedvező mezőnypozícióból azonban ismét csak mezőnygólig jutottak Tom Bradyék (23–17).

3 és fél perccel a vége előtt 3. és 20-nál Brees zseniális passzát az újonc Kenny Stills kaparintotta meg a célterületen, majd az ellentámadásban négy kísérletből sem szerzett 10 yardot a Patriots. A könnyű helyzetet mezőnygólra váltotta a Saints (23–27), ráadásul Brady interceptiont dobott. A hazai védelem azonban még egyszer megállította a New Orleans-i támadókat, a harmadik eséllyel pedig már élt a New England, bár Julian Edelman kezéből kétszer is kipattant a labda, 5 másodperccel a vége előtt Kenbrell Thompkins 17 yardos elkapásával nyert a Patriots, így az NFC-ben már nincs több hibátlan együttes.

Érdekesség, hogy a vendégek két sztárcélpontja, Jimmy Graham és Marques Coltson is csak szenvedett a hazai védők szorításában, előbb hat felé szálló labdából egyet sem szerzett meg, utóbbi három passzból egyet megfogott ugyan, de csupán 11 yardot haladt vele az 5 győzelem után kikapó Saints. A házigazda öröme nem lehet teljes, a korábbi sérülések mellett a nagyszerű szezont futó Aqib Talib, Dan Connolly, Danny Amendola és Jerod Mayo is kisebb-nagyobb sérülést szenvedett.

Az AFC Nyugati csoportjának két élmenője a New Orleansszal ellentétben szezonbeli hatodik meccsét is megnyerte. A Kansas City Chiefs Denarius Moore 39 yardos elkapásával hátrányba került ugyan az Oakland Raiders elleni csoportmeccsen, Jamaal Charles két futott TD-ja, valamint a záró játékrészében Ryan Succop 33 yardos mezőnygólja és Husain Abdullah 44 yardos interception utáni pontszerzése sima sikert eredményezett (24–7). A Főnököknél meg kell említenünk, hogy brutális terror alatt tartotta Terrelle Pryort, akit összesen 10-szer vittek földre, Tamba Hali egyedül 3.5 alkalommal.

A Denver Broncos Julius Thomas és Wes Welker TD-jéval gyorsan ellépett 14–0-ra, Josh Scobee két mezőnygólja, valamint Paul Posluszny 59 yardos interceptiont követő pontszerzése után azonban 14–12-re feljött a kétpontos kísérletet elrontó Jaguars. A második félidőben aztán ismét beindult a Broncos-henger, Knowshon Moreno 3 TD-t is futott, így hiába szerzett Justin Blackmon 190 elkapott yardot, a Jacksonville hatodszor is kikapott (35–19).

A vasárnap esti mérkőzésén a Washington Redskins több mint kétszer annyi yardot szerzett (433–213) mint a Dallas Cowboys, Tony Romóék magabiztosan, 31–16-ra megnyerték az összecsapást. A hazaiaknál ki kell emelni Dwayne Harrist, aki előbb egy puntot vissza 86 yardon keresztül TD-re, majd egy kezdőrúgás után 90 yardot cipelte a tojást ziccerbe hozva együttesét.