NFL: Peyton Manning megdöntötte Brady rekordját

2013.09.24. 08:43
Győztes hadvezér: a Manning vezette Broncos támadógépezete ismét gázolt (Fotó: Reuters)
A Denver Broncos simán nyerte a tengerentúli profi amerikaifutball-liga harmadik fordulójának zárómérkőzését a szebb napokat is látott Oakland Raiders ellen. A csoportrangadó és egyben Monday Night Football azonban két játékot leszámítva gyakorlatilag másról se szólt, mint Peyton Manningről és a Broncos támadóiról, akik veretlenül állnak a ligában, és magasan a legtöbb pontot szerezték eddig.

A Denver Broncos számára lassan már csak az a kérdés, hogy mennyivel nyeri a meccseit, ugyanis az újabb győzelem után már 127 pontnál járnak Manningék, ami 31-gyel több, mint amennyit a Green Bay Packers tudott a táblákra tenni, arról nem is beszélve, hogy már 14 sorozatban aratott győzelemnél járnak, amivel beállították a Broncos franchise-rekordját – legutóbb még 1998-ban sikerült ilyen sorozatot építenie annak a Denvernek, amelyik John Elway vezetésével megnyerte második Super Bowlját.

De nemcsak maga a csapat, hanem Peyton Manning is elképesztő formának örvend, a Raiders ellen 37 passzkísérletéből 32 jó helyre ment, ezzel egyrészt 374 yardot szerezve, de ami ennél sokkal fontosabb, három újabb touchdownt is ért Eric Decker, Wes Welker és Julius Thomas közreműködésével, ami azt jelenti, hogy Manning a szezon első három meccsén 12 TD-passzt osztott ki, eggyel felülmúlva Tom Brady 2007-es rekordját. Manning egyébként még nem adta el a labdát az idei alapszakaszban interception formájában, ami szintén imponáló adat.

A mérkőzésen egészen az utolsó percekig no huddle-ben száguldozó Broncos offense-nek csak négy és fél perc kellett a vezetés megszerzéséhez – úgy, hogy nem ők birtokolták először a labdát –, szűk egy perccel az első negyed vége előtt 10–0 volt az eredmény, majd a második negyed közepén már 17–0-nál jártak.

Ekkor egy pillanatra felcsillant a remény a vendégek előtt, amikor Terrelle Pryor egy 73 yardos, hat pontot érő játékot hozott össze Denarius Moore-ral, és újra látótávolságba került a a Denver, de ez sem tartott sokáig, ugyanis Manning két és fél perccel később kiosztotta harmadik TD-passzát is (mindnél teljesen üresen álltak az elkapói), sőt újabb két perccel később még Matt Prater is betett egy újabb mezőnygólt 41 yardról (az elsőt 53-ról rúgta be), így 27–7-tel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után megint mezőnygólig jutott a hatékonyságából valamennyit veszítő Broncos, majd fél perccel a harmadik negyed vége előtt eljött az Oakland második nagy pillanata, amikor a forduló előtt ligaelső futó, ezen a meccsen csak kilenc yardig és egy TD-ig jutó Darren McFadden 16 yardos passzal (!) találta meg fullbackjét, Marcel Reese-t a Broncos end zone-jában, 30-14.

Ekkor még csak trükkből, nem kényszerűségből helyettesítették a támadófal gyengélkedése ellenére jól játszó Terrelle Pryort (19/28, 281 yard, TD), aki a negyedik negyed végén szenvedett agyrázkódást, miután Wesley Woodyard ütközte le, így az utolsó drive-ot, Ronnie Hillman futott TD-je után immár, 37–14-es állásnál Matt Flynnek kellett levezényelnie: egy fumble után a Denver húszasáról indulva egyetlen jó passz és egy minimális McFadden-futás elég volt a pontszerzéshez.

Az eredmény így 37–21 lett, amelynek hivatalossá tételéhez már csak kettőt kellett térdelnie Manningnek – a Denver Broncos 3–0-val a Kansas City Chiefsszel holtversenyben vezeti az AFC Westet, míg az Oakland Raiders a San Diego Chargershez hasonlóan 1–2-vel áll.