NFL: a Cowboys hosszabbítás után kapott ki a Redskinstől

2014.10.28. 08:06
Tony Romo háta ismét megsérült (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 8. játékhetének zárómérkőzésén a a Washington Redskins hosszabbítás után, 20–17-re megverte a csoportrivális Dallas Cowboys csapatát. A Dallasnál megsérült Tony Romo, ami végül az egész mérkőzésre kihatott.

A nyolcadik forduló hétfő esti rangadóján két rivális csapat találkozott egymással, a Dallas Cowboys a Washington Redskinst fogadta. A vendégeknél továbbra sem játszhatott az irányító Robert Griffin III, így Colts McCoy kezdett.

Az első hatpontost érő támadást a Dallas vezette a második negyedben, ekkor Tony Romo adott ötyardos TD-passzt Dez Bryantnek. (7–3)

A második félidőben Alfred Morris ötyardos futott touchdownjával 10–7-re fordított a Redskins, erre Dan Bailey válaszolt mezőnygóllal. (10–10)

A harmadik negyedben Romo egy ütés következtében lent is maradt, végül az öltözőbe kísérték. Cseréje, Brandon Weeden állt be.

A negyedik játékrészben Colt McCoymegvillant meg, hétyardos futott TD-jével pedig 17–10-es előnyhöz juttatta a fővárosi csapatot. A Cowboys egy nyolcvan yardos támadássorozattal válaszolt, amelynek végén Weeden passzából a tight end Jason Witten szerzett 25 yardos touchdownt. (17–17)

A hátralévő néhány percben maradt a 17–17-es döntetlen. Romo visszatért sérülése után, ám a mozgásán meglátszott, hogy nem egészséges. Döntés híján hosszabbítás következett, melyben McCoy mezőnygól-távolságig vezette a Washingtont, Kai Forbath rúgó pedig nem is hibázott, 40 yardról értékesítette azt.

A Dallas megkapta a lehetőséget az ellentámadásra, ám a vendégek védelme sikeresen hatástalanította a hazaiak támadógépezetét, a sorozat kivédekezése pedig azt jelentette, hogy a Redskins hosszabbítás után, 20–17-re megverte a rivális Cowboyst a hétfő esti rangadón.Győzelmével a Washington 3–5-re módosította mérlegét, míg a Dallasé 6–2 lett.