NFL: Peyton Manningék győztek Philip Riversék ellen

2014.10.24. 07:06
Gates franchise-rekorder lett, ám a győzelemnek a Broncos örülhetett (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának 8. fordulójában a Denver Broncos hazai pályán 35–21-re győzött a San Diego Chargers elleni csoportrangadón. A mérkőzés a két klasszis irányító, a hazaiakat vezénylő Peyton Manning (286 passzolt yard, 3 TD-passz) és a vendégeket dirigáló Philip Rivers (252, 3, 2 eladott labda) nagy párharcát ígérte, de végül az elkapók, és még inkább a futójáték közti különbség döntött a Broncos javára.

Az AFC nyugati csoportjának rangadóját rendezték az NFL 8. játékhetének nyitómérkőzésén, ahol az 5–1-es mérleggel álló Denver Broncos az 5–2-es San Diego Chargerst fogadta.

Az első negyedben a két védelem dominált, ennek megfelelően pont nélkül zárták a csapatok a játékrészt. A másodikban aztán beindult a pontgyártás. Peyton Manning kétyardos TD-passzal találta meg az elkapó Emmanuel Sanderst, amire aztán a Chargers rögtön válaszolt is, Philip Rivers kedvenc célpontjának, Keenan Allennek adott kétyardos touchdownpasszt. (7–7)

Az első félidő vége előtt ismét villant a Manning–Sanders páros, a 27 éves játékos ezúttal Manning 31 yardos átadását halászta le, ezzel 14–7-es Broncos vezetéssel vonulhattak a csapatok a nagyszünetre.

A harmadik negyedben aztán eldöntötte a mérkőzést a Denver. Emmanuel Sanders harmadszor is villant, háromyardos TD-elkapásával 21–7-re módosította az állást, majd nem sokkal később az újonc futó, Juwan Thompson ünnepelhette karrierje első NFL-touchdownját, miután két yardról futott be a Chargers végzónájába. (28–7)

Antonio Gates, a Chargers klasszis tight endjének idei nyolcadik hatpontosával 28–14-re szépített csapata. Az utolsó negyedben már nem tudott fordítani a San Diego. Sőt, Juwan Thompson tovább növelte a denveri előnyt, miután egyyardos TD-t futott. (35–14)

Rivers kilenc perccel a befejezés előtt ismét megtalálta Gatest (35–21), aki kilenc elkapott touchdonwjával holtversenyben vezeti a ligát. Fontos megemlíteni, hogy Gates 54 yardig jutott, amellyel a San Diego legeredményesebb elkapójává nőtte ki magát, karrierje során 9610 elkapott yardot termelt. Ezt a rekordot korábban Lance Alworth, a Hírességek Csarnokába is beválasztott elkapó tartotta.

A maradék időben már nem változott az állás, így a Broncos magabiztosan, 35–21-re megnyerte a rangadót. John Fox csapata ezzel 6–1-re módosította mérlegét, míg a Chargers mérlege 5–3 lett. A Denver ezzel a győzelemmel hatalmas lépést tett a csoportelsőség, és a rájátszás felé.