NFL: a Chargers San Diegóban, 13–0-ról kapott ki a Chicagótól

2015.11.10. 07:27
Alshon Jeffery nagyon élt, 10 elkapásból 151 yardot szerzett a San Diego vendégeként (Fotó: Reuters)
A tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának kilencedik fordulójában a Chicago Bears három ponttal nyert a San Diego Chargers vendégeként. Utóbbiak a második negyed közepén már 13–0-ra vezettek, de ez az előny is kevés volt a jól hajrázó vendégekkel szemben.

Nem indult túl erősen a mérkőzés a vendégek számára, hiszen hiába jutottak el előbb a San Diego 28, majd 10 yardos vonaláig is, előbb az egyébként kiváló rúgó Robbie Gould lőtt mellé, majd Jay Cutler (345 yard, 2 TD, interception) kezéből kiverték a labdát. A kettő között Philip Rivers (280 yard, TD) adott 14 yardos TD-passzt Danny Woodheadnek, majd a második negyedben előbb a Chargers adta el a labdát, majd Cutler passzából Jason Verrett szerzett 68 yardos interception utáni visszahordott TD-t – az extrapont viszont kimaradt, így csak 13–0-ra lépett el a San Diego.

Az elrontott akciók ellenére támadásban még mindig veszélyesebben játszott a Bears, és nem sokkal később szépített is, Cutler passzábból Martellus Bennett szerzett TD-t (13–7), a játékrész lezárásaként viszont Josh Lambo szerzett 31 yardos mezőnygólt, így 16–7-es hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Aztán a hazaiak ott is maradtak kicsit, egy hosszú, negyedik negyedbe nyúló támadássorozat végén pedig Jeremy Langford futásával szépített a Bears (16–14). A Chargers rögvest felelhetett volna, de Antonio Gates TD-ját egy szabálytalanság miatt érvénytelenítették, az újabb mezőnygóllal pedig csak 19–14-re vezetett a csapat.

Ez pedig megbosszulta magát, mivel Zach Miller fantasztikus elkapásával 25 yardos TD-t szerzett a Bears, majd sikeres kétpontos akciót mutatott be, a Chargers pedig már nem tudott mezőnygóltávolságig eljutni (19–22).