Egy hibátlannal kevesebb: Manning vereséggel tért vissza Indianapolisba

2015.11.08. 22:51
Julian Edelman (balra) és a washingtoni Will Blackmon (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) kilencedik fordulójában győzött a New England Patriots és a Carolina Panthers is, így mindkét csapat veretlen maradt. A Párducok a játékhét rangadóján az Aaron Rodgers vezette Green Bay Packerst múlták felül. A Buffalo a rivális Miamit, a Jets pedig a Jacksonville-t verte meg. A Steeleersből ismét kidőlt Ben Roethlisberger, a Vikingsból Teddy Bridgewater esett ki.

A címvédő New England Patriots simán legyőzte a Washington Redskinst – Tom Bradyék már a nagyszünetben 17–3-ra vezettek. Noha Brady egyszer eladta a labdát, ennek ellenére nem játszott rosszul, ezúttal pedig a futójátékot sem hanyagolta Bill Belichick gárdája. A második 30 percben a Pats már nem erőltette a játékot, szépen pörgette az órát. Tíz pontot még feltettek Bradyék a táblára, végül 27–10-re nyertek, és továbbra is veretlenül állnak.

A forduló rangadója előtt hatalmas kérdés volt, hogy a Packers bivalyerős támadósora, vagy a Panthers ligaelit védelme dominál-e a két gárda összecsapásán.

Az első félidő alapján csattanós választ kaptunk erre: amíg Rodgers és együttese szenvedett, addig a másik oldalon a papíron gyengének számító Carolina-offense Cam Newton vezérletével parádézott! A 26 éves irányító két TD-t passzolt, egyet futott, így a Panthers 27–7-es előnnyel vonulhatott az öltözőbe.

A második félidő elején aztán rögtön magára talált a Packers, Rodgers az első támadásban 53 yardos touchdownpasszt adott Randall Cobbnak (27–14), ám Ron Rivera együttese a hiba után az első félidőben mutatott fokozaton pörgött, és a védelem rendre borsot tört Rodgers orra alá.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat marad legtovább veretlen a 2015-ös NFL-idényben?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az utolsó negyedben az újonc Devin Funchess megszerezte karrierje első hatpontosát, és látszólag sima lett a meccs, ám pár perccel a vége előtt 37–29-re feljöttek a Sajtfejűek, és Newton eladott labdája után az egyenlítésért támadhatott Mike McCarthy csapata, de Rodgers is interceptiont dobott, így a Carolina 37–29-re győzött, és még mindig hibátlan.

A többi pályán
Antonio Brown egy félidő alatt 180 yardot kapott el – 284-gyel zárta a találkozó – a Raiders ellen, amely szinte végig meccsben volt a Steelers ellen, ám végül 38–35-ös vereséget szenvedett. Rossz hír azonban, hogy Ben Roethlisberger ismét megsérült. A Jets hozta a kötelezőt a Jaguars ellen. A Minnesota elveszítette Teddy Bridgewatert, a Rams elleni összecsapást viszont nagy nehezen behúzta. Az újonc Marcus Mariota visszatért a Titansbe, és rögtön sikerre vezette csapatát.

Peyton Manning vereséggel tért vissza korábbi sikerei helyszínére (Fotó: Reuters)

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a NFL 2015-ös kiírását?

A 22 órás meccsek hozták a forduló egyik legnagyobb meglepetését, a szezont gyengén, 3–5-tel kezdő Indianapolis Colts legyőzte a 7–0-val kezdő Denver Broncost. Pocsékul indult a meccs a legutóbb a rájátszásban a Csikók ellen szintén alulmaradó Musztángok számára, hiszen támadásban hatástalannak bizonyultak Peyton Manningék, a Colts pedig elhúzott 17–0-ra.

A vendégek számára a reményt a félidő utolsó játéka, Omar Bolden 83 yardos punt utáni visszahordása hozta vissza, majd a második félidőben Manning 64 yardos passzal találta meg Emmanuel Sanderst egy sikeres mezőnygóllal pedig máris 17–17 volt az állás. Ahmad Bradshaw és Owen Daniels TD-váltása után (24–24) Adam Vinatieri 55 yardos mezőnygóljával juttatta ismét előnyhöz a házigazdát, amely két szabálytalanság miatt elveszítette a lehetőségét arra, hogy a végén a győzelemért támadhasson (27–24).

A Broncos hét győzelem után először kapott ki – így már csak a Bengals, Panthers, Patriots hármas veretlen –, a 281 yardot és két TD-t passzoló Manning két újabb eladott labdájával 9/13-ra módosította TD/interception-mutatóját, Luck viszont ezúttal egyszer sem dobta védő kezébe, cserébe kétszer saját csapattársáénak, 252 yard mellett.

A vasárnapi programot a Dallas Cowboys–Philadelphia Eagles meccs zárta, és a vendégek hosszabbítást követően 33–27-re nyertek. Az összecsapást Sam Bradford Jordan Matthewsnak dobott 41 yardos touchdown-passza döntötte el. A sérült kezdő irányítója, Tony Romo nélkül a Dallas hatodik vereségét szenvedte el sorozatban – a franchise-nak 26 éve nem volt ilyen rossz szériája.