Nehezen hozta a kötelezőt a Pittsburgh

2012.11.13. 06:03
Ben Roethlisberger adott egy touchdownpasszt, majd megsérült a Chiefs ellen (Fotó: Reuters)
Tízpontos hátrányból fordított, majd hosszabbítás után 16–13-ra győzött a Pittsburgh Steelers a Kansas City Chiefs ellen az NFL 10. fordulójának kedd hajnali záró mérkőzésén. A hazaiak sikere vezéráldozatot követelt: vállsérülés miatt végleg le kellett cserélni Ben Roethlisbergert, a Steelers irányítóját.

Szakadó esőben kezdődött meg a hétfő esti rangadó Pittsburghben, ami kevés pontot sejtetett. Éppen ezért váratlanul jó helyzetbe került a vendég Kansas City az első negyedben, miután a legutóbbi három meccsén halvány teljesítményt nyújtó Jamaal Charles 12 yardos touchdownjával vezetéshez jutott, majd Isaac Redman elejtett labdája után a Steelers vörös zónájában indíthatott támadást.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Csakhogy a második negyed elejére összeszedte magát a hazai védelem, és a Chiefs ezúttal csupán mezőnygólig jutott – ilyen körülmények között 14 pontot már igen nehéz lett volna ledolgozni.

Mínusz tízről viszont hamar, még a nagy szünet előtt visszajött a Steelers: előbb Shaun Suisham lőtt mezőnygólt, majd Mike Wallace kapott TD-passzt Ben Roethlisbergertől. Az elkapó zseniális mozdulatsorral szelídítette meg a labdát: a két lába közé zárta, mielőtt hanyatt fekve magához ölelte volna.

A szünetben 10–10 volt az állás, a második félidő elején azonban mindkét oldalon jöttek a csapások. A Pittsburgben vállsérülést szenvedett Roethlisberger, és végleg le kellett cserélni Byron Leftwichre – a San Franciscó-i Alex Smith, a philadelphiai Michael Vick és a chicagói Jay Cutler után ő a negyedik irányítóáldozata a fordulónak. A Kansas Citynél előbb Dwayne Bowe TD-elkapását érvénytelenítették támadószabálytalanság miatt, majd Ryan Succop hagyott ki mezőnygól-kísérletet, végül Justin Houston szerzett labda utáni TD-visszahordásáról derült ki némi videózás után, hogy hiába – Leftwich ugyanis nem elejtette, hanem pontatlanul passzolta a labdát.

A Pittsburgh mezőnygólig jutott, de 13–10-es vezetése az utolsó másodpercekben Succop jó mezőnygóljával semmivé vált. Jöhetett a hosszabbítás, amelyben Lawrence Timmons az első Chiefs-támadás során labdát szerzett, és a Steelers a Kansas City ötyardos vonaláról jöhetett. Suisham egyből jött a pályára, és mezőnygóljával eldöntötte az összecsapást.

Todd Haley, a Steelers támadóegységének edzője az előző szezonban még a Chiefs vezetőedzője volt, elbocsátása miatt senki sem vetné a szemére, ha elégtételt érez a győzelem után.

A Steelers 6–3-as mérlegével feljött a Baltimore-ra (7–2) az AFC Északi csoportjában, míg a Nyugati divízióban a Chiefs 1–8-cal továbbra is kilátástalan helyzetben van.