Kiütés a rangadón, a Pats 42-t számolt a Jetsre

2010.12.07. 06:53
Bradyék fölényes sikerükkel hatalmas lépést tettek a konferenciagyőzelem elérése felé (Fotó: Action Images)
A New England Patriots hazai pályán, tükörsima mérkőzésen, elképesztő fölénnyel (45–3) győzte le csoportriválisát, a New York Jetset a hétfő esti rangadón, így átvette a vezetést az Amerikai főcsoport Keleti divíziójában – és nem mellesleg ezzel a sikerrel a konferencia élére is állt.

A New England Patriotsban ismét fantasztikusan játszott az irányító Tom Brady, aki 29 passzából 21-et juttatott el társaihoz, összesen 326 yardot haladva a levegőben, és négy touchdownpassza mellett sorozatban hetedik összecsapásán zárt interception nélkül, így 12 mérkőzésen már 27/4 a TD/interception mutatója.

A vendégek védelme hiába sackelte háromszor is a Hazafiak irányítóját, nagyjából ez minden, amit fel tudtak mutatni, míg Mark Sanchez ezúttal nagyon gyenge találkozót teljesített, alig minden második passzát kapták el a társak (17/33), TD nélkül, viszont három eladott labdával zárt.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2010-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A két, egyaránt 9 győzelemmel és 2 vereséggel álló együttes csatáját a hazaiak kezdték, és bár négy perc alatt 52 yardot haladtak előre, a New York Jets kőkemény védelme mezőnygólra kényszerítette a Hazafiakat – Shayne Graham 41 yardról magabiztosan lőtt a lécek közé (3–0).

A Jets magabiztosan menetelve jutott el a New England 35-ös vonaláig, ott azonban megtorpant, ráadásul Nick Folk 53 yardos mezőnygól-kísérlete pontatlan volt – bőven mellé szállt a labda.

Ezt követően pedig beindult a hazai henger: előbb nem egész három perc alatt masíroztak át a Hazafiak a pályán – köszönhetően többek között egy 36 yardos Eric Smith pass interference-nek, amelyet követően BenJarvus Green-Ellis egy yardról második próbálkozásra a célterületre futott (10–0) –, majd egy villámgyorsan megállított New York-i akció és borzalmas punt után végül, ha nem is könnyen, ismét eredményes volt a Patriots – előbb egy 3 és 22-t váltottak 4 és 3-ra, majd ebből Brady passzolt Deion Branchnek, aki köszönte szépen, és 25 yardos nyargalása után már 17–0-t mutatott az eredményjelző.

A Jets ekkor éledezni kezdett, és Folk 39 yardos mezőnygóljával szépített (17–3), ám újabb négy perccel később Brady 250. hatpontos passzából Brandon Tate ért el touchdownt (24–3), magabiztos előnnyel vonulhatott tehát pihenőre a hazai együttes.

SZAVAZÁS

Ön kinek adná az alapszakasz legértékesebb játékosának járó MVP-címet?

A folytatásban a játék képe nem nagyon változott, a Jets hiába jutott el a Patriots 9 yardosáig, Sanchez passzát Brandon Spikes csípte el, majd egy 93 yardos drive végén Wes Welker is feliratkozott a pontszerzők közé (31–3).

Ezután a vendégek irányítója ismét egyből az ellenfelet ajándékozta meg, az újonc Devin McCourty pedig köszönte szépen, és hatodik interceptionjét szerezte meg a szezonban. Jött az újabb parádés hazai támadás, amelynek fő pillére Danny Woodhead 50 yardos nyargalása volt Brady rövid passza után, majd a záró játékrész kezdetén Brady negyedik TD-passzából a szintén újonc, tight end Aaron Hernandez módosította 38–3-ra az állást.

A New York-i együttes hiába erőlködött, Sanchez újból eladta a labdát – James Sanders fülelte le a passzt –, végül pedig Green-Ellis újabb futásával alakult ki a 45–3-as végeredmény.

A Patriots Brady irányításával sorozatban a 26. mérkőzését nyerte meg így hazai pályán, amely új rekord – eddig Brett Favre-val tartotta holtversenyben 25-tel –, míg a Hazafiak győzelmükkel csatlakoztak az Atlanta Falconshoz, így e két csapat áll 10–2-vel saját konferenciájának élén.

NEW ENGLAND PATRIOTS–NEW YORK JETS 45–3