HFL: kiütéssel hangoltak a bajnoki döntőre a Farkasok

BUDAY ZOLTÁNBUDAY ZOLTÁN
2013.10.13. 18:15
Könnyedén legyűrték a Farkasok a Tigriseket (Fotó: Bratincsák Péter)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 2013-as alapszakaszának záró mérkőzésén a címvédő Docler Wolves a remek támadósor és Storcz András vezérletével nagy különbséggel nyert a nyeretlenül végző Nyíregyháza Tigers ellen.

Nagyon bekezdtek a csapatok a mérkőzés első negyedében: a Tigrisek már 1 perc után pontokat szereztek, köszönhetően Vasyl Jordan irányító és Lakatos Bence elkapó 65 yardos összjátékának. (0–6) A hazai csapat egyből az első támadójátékával válaszolt: Lenner Péter 76 yardos futásával meg sem állt a végzónáig. (7–6) A lelkes vendégszurkolók nagy örömére gyorsan tudtak válaszolni a nyírségiek, ismét Jordan és Lakatos révén. (7–12) Kevesen gondolták, hogy ezek voltak az utolsó vendégpontok egészen a mérkőzés utolsó negyedéig. Erre azonban még gyorsabban jött a „farkasválasz" hiszen a múlt heti mérkőzés után Storcz András ismételten touchdownt szerzett egy kirúgás utáni visszahordásból. (14–12) Az eseménydús negyed végén Lenner egy 27 yardos touchdownnal tovább tudta növelni a fővárosiak előnyét. (21–12)

A második negyedet ott folytatta a Docler Wolves, ahol abbahagyta az elsőt. Récsey Dávid 5 yardos futott touchdownjával már 16 pont volt a különbség a két csapat között. (28–12) Ezen a ponton a Farkasok védelme is felvette már a mérkőzés ritmusát: Jordan passzát Pesti Kristóf szerezte meg. Könyörtelenül megbüntette a hibát a Wolves támadósora, amikor Récsey találta meg egy 25 yardos touchdown passzal Storczot. (35–12) A második negyed közepén Cseperkáló Péter 19 yardos hatpontosa végképp eldöntötte a mérkőzést. (41–12) Az újabb Storcz elkapásnak köszönhetően pedig már az első félidőben kialakult a 35 pontos különbség, így a találkozó futóórával folytatódhatott. (48–12)

A futóórának köszönhetően a megszokottnál gyorsabban véget is ért a harmadik negyed, amelyben nem is születtek pontok. Érdemes megjegyezni, hogy a Farkasok részéről ekkor már, Darvas Róbert csereirányító vezérletével, a második sor volt a pályán.

Az utolsó negyed elején Darvas is pontokhoz segítette csapatát, amikor Piros Krisztiánt találta meg 5 yardos passzával a végzónában. (55–12) Egy újabb látványos Jordan-Lakatos összjátékkal még szépíteni tudott a vendégcsapat, de többre már nem maradt idejük, így maradt a 36 pontos különbség. (55–19)

„Bevallom őszintén, kicsit örülünk, hogy túl vagyunk ezen a szezonon – értékelt Hanász Róbert a Nyíregyháza Tigers játékos-edzője. – A Hurricanes elleni meccset leszámítva, voltak jó szakaszaink a találkozókon. Jövőre remélhetőleg jobban fel tudunk majd készülni, köszönhetően többek között egy tengerentúli edzőnek, aki segíteni fog nekünk 2014-ben."

Kovács István a Docler Wolves vezetőedzője jobban meg volt elégedve a támadósorával, mint múlt héten: „Rengeteg mentális hibát követtünk el a Hurrikánok ellen a múlt héten, szerencsére ezek ma nem következtek be. Nagyon sok múlik a mentális erősségen, reméljük, a döntőben felkészültebbek leszünk. Ugyan vannak hasonlóságok a nyírségiek és a Hurricanes között, ez a találkozó inkább magunk fejlesztésére, mint a döntőre való felkészülésre szolgált."

Ezzel a mérkőzéssel az alapszakasz és a Nyíregyháza Tigers szezonja véget ért. A Docler Wolves október 26.-án fogja megvívni a 2. HFL döntőjét a Budapest Hurricanes ellen a BVSC Stadionban délután 17.00-tól. A mérkőzésről beharangozót olvashatnak majd a Nemzeti Sport Online-on.