HFL: súlyos Cápatámadás érte a Lázadókat Újbudán

2013.10.12. 20:52
Schwarz Ferenc hat touchdownt futott a Lázadók ellen (Fotó: Gecsei Andrea – archív)
A HFL utolsó játékhetében a Győr Sharks az Újbuda Rebelshez látogatott, és fölényes, 57–18-as győzelmével a harmadik helyen zárta a szezont.

A találkozót a Cápák kezdték és az első néhány percben már nyilvánvalóvá tették, hogy nem veszik félvállról utolsó meccsüket. Schwarz Ferenc 8 yardos futásával hamar megszerezték a vezetést, majd a kétpontos kísérletet is sikeresen hajtották végre (0–8). A kirúgást követően ismét a Győr támadhatott, miután a Rebels visszahordói nem értették meg egymást és a szabadon pattogó labdát a vendégek gyűjtötték be. A remek lehetőségből Schwarz megszerezte második hatpontosát, ezúttal 3 yardos futásával és a kétpontos kísérlet is sikerült, amit Kövecses Attila futott meg (0–16).

A második negyedben tovább folytatta a pontgyártást a Sharks. Schwarz 19 yardos futásával már az első félidőben triplázott a győri klasszis, a Rebels védői nem találták az ellenszerét kőkemény futásainak (0–22). A Rebels egyáltalán nem ilyen kezdésre számított, első pontjaira majd húsz pernyi játékidőt kellett várni. A hosszú csendet Kocsis Péter törte meg 40 yardos elkapott touchdownjával (6–22). A Lázadók tovább folytathatták volna a felzárkózást, ám irányítójuk, Lesi Péter passzát Becs Péter halászta le és hordta vissza majdnem a vörös zónáig. Kevesebb mint egy perccel a vége előtt ismét Schwarz érkezett, szinte lehetetlen helyzetből futott végül 19 yardos touchdownt (6–30).

A szünet után továbbra is a futójáték dominált a Győrnél, sikeresen. Ennek megfelelően Schwarz megszerezte idei tízedik touchdownját is (6–38). A másik oldalon Lesi kedvenc célpontjába, Kocsisba vetette minden hitét, aki 50 yardos elkapásával hálálta meg a bizalmat. Ez volt Kocsis tizenegyedik touchdownja az évben (12–38). A pontoknak nem sokáig örülhettek a hazaiak, a kirúgást követően Rácz Balázs 85 yardos visszahordott touchdownt szerzett (12–44).

Az utolsó negyedbe érve a Rebels mindent megtett, hogy méltóképpen zárják az idei évet, Lesi újabb hatpontosa még szépített az eredményen (18–44), de a győriek a magabiztos előny tudatában sem álltak le. Előbb Rácz gyönyörű elkapásával, majd Schwarz mai hatodik futott touchdownjával végül fölényes győzelmet arattak (18–57).

„Tavalyi évhez képest jelentős előrelépést tettünk, de az utolsó mérkőzés után sajnáljuk csak igazán a Wolves ellen elszenvedett egypontos vereséget" – foglalta össze csapatának idei évét Macher Bálint, a Sharks elnökségi tagja és játékosa.

„Az első két meccsen elszenvedett vereség után fejben már feladtuk a szezont. Úgy gondolták a srácok, hogy rutinból le tudják hozni a találkozta, de a Sharks ennél jóval jobb csapat" – magyarázta a vereség okait Lesi Tamás, a Rebels vezetőedzője.