Eli Manning ünnepelhetett az 1/1-esek csatáján

2011.09.20. 06:03
Brandon Jacobs (balra) a touchdownját ünnepli New York-i csapattársával, Hakeem Nicksszel (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2. fordulójának hétfő esti rangadóján a New York Giants hazai pályán 28–16-ra legyőzte a St. Louis Ramset.

Két korábbi 1/1-es irányító vezette csatába csapatát, a 2004-es játékosbörze első választottja, Eli Manning (a San Diego Chargers draftolta, ám ő nem volt hajlandó ott játszani, így egy csere keretén belül a Giantshez került), valamint a 2010-es első húzás, Sam Bradford.

A találkozót a hazaiak kezdték, és bár ígéretesen haladtak előre, Manning passzát Quintin Mikell elcsípte, így jöhetett a kezdő sztárfutóját, a sérült Steven Jacksont nélkülöző Rams. Danario Alexander 68 yardos elkapása után a Giants 1 yardosáról jöhetett ugyan a St. Louis, ám három kísérletből sem sikerült megtenni az utolsó lépést, így Josh Brown mezőnygóljával csak 3 pontos előnyre tett szert (0–3).

A New York-iak támadása gyorsan megakadt, ám Greg Salas elejtette a puntot, amelyet a hazaiak szereztek vissza. A Giants egy 4. és 4-et is megoldott (egy szabálytalanságnak köszönhetően), így a red zone-ba kerültek, ahol Hakeem Nicks 3 yardos elkapása után fordítottak (7–3)

A Rams no huddle-ből végigfutott a pályán, de az ellenfél célterülete előtt ismét megtört a csapat lendülete, így csak újabb közeli mezőnygól esett (7–6).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő       partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Három gyorsan kivédekezett támadás után ismét a St. Louis jöhetett, már az ellenfél 25 yardosánál jártak a vendégek, amikor jött az újabb hiba: Bradford visszafelé passzolt Cadillac Williamsnek, aki elejtette a labdát, ám mivel nem előrefelé irányult a passz, így incomplete helyett fumble lett, Michael Boley pedig köszönte szépen, felszedte a földről és 64 yardon keresztül touchdownig futott vissza (14–6).

BOLEY REMEKÜL CÉLZOTT…

A két irányító egyébiránt is rendkívül pontatlan volt az első játékrész során, Manning 2/11, Bradford 11/23 sikeres passzal kezdett, és mivel a futójátékok sem hoztak egyik oldalon sem állandó first downokat, így gyakran cserélődött a támadó csapat személye.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A félidő zárásaként Manning megtáltosodott, gyakorlatilag hibátlan drive-ot vezetve (7/7 passz, bár előbb Mario Manningham saját hibájából küzdött nagyot az elkapásért, majd Domenik Hixon negyedik(!) érintésre birtokolta végül a labdát) növelte 21–6-ra a hazai előnyt.

A második félidő elején Bradford ismét elővette Alexandert, ezúttal 35 yardos elkapást mutatott be a hórihorgas elkapó, a red zone-ban azonban immár harmadszor állt meg a Rams tudománya (21–9)

Egy St. Louis-szabálytalanságokkal gazdagon tarkított hazai támadássorozat végén Brandon Jacobs 9 yardos touchdownfutásával 28–9-re módosult az állás – kulcsjáték volt futótársa, Ahmad Bradshaw 23 yardos elkapása egy játékkal korábban 3. és 18-nál.

A Rams Mike Sims-Walker vezetésével (egy 4. és 6-nál is ő oldotta meg a szükséges yardokat) ismét a vörös zónához ért, és az este folyamán először TD-t is szerzett, Alexander 19 yardos elkapása után (28–16).

Bár a vendégek pont nélkül tartották a hazai támadókat, Bradfordék a következő drive-ban nem tudtak sokáig menetelni, így az idő egyre csak telt, a két csapat közötti különbség azonban nem.

Bradford végül 331 yarddal és 1 TD-vel zárt, szemben Manning 200 yardjával és 2 TD-jével (utóbbi egy interceptiont is dobott), a Rams pedig összességében 367–300-ra nyert a yardokat tekintve, ám gyenge red zone-teljesítménye miatt a Giants végül magabiztosan nyert.