Női futball: gólzápor Münchenben, bajnok a Bayern

2016.05.01. 21:23
A címvédő Bayern München hazai pályán 5–0-ra megverte a Bayer Leverkusent a német női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert a tabella élén, és egymást követő második évben nyerte meg a Bundesligát.
A PAPÍRFORMA ÉRVÉNYESÜLT A MAGYAROK MECCSÉN

A német másodosztály Északi csoportjában a bajnoki címét már korábban bebiztosító Duisburg otthon 2–1-re legyőzte a hatodik helyen álló 1. FC Lübarsot. A hazaiaknál Rácz Zsófia, a vendégeknél Csiszár Henrietta, Szabó Viktória és Sinka Mónika játszotta végig a meccset, míg Szuh Erika, a berlini csapat negyedik magyar játékosa a 85. percig volt a pályán.

A második helyezett Wolfsburgnak eggyel több meccse van hátra, mint a Bayernnek, de a 12 pontos hátrányt három mérkőzés alatt nem tudják ledolgozni Jakabfi Zsanették akik vasárnap bejutottak a Bajnokok Ligája döntőjébe.

A Bayern München 1976 és 2015 után harmadszor nyerte meg a női Bundesligát.

A Tóth Gabriellát végig a soraiban tudó Werder Bremen kiütéses vereséget szenvedett az Essentől (0–6), ezzel biztossá vált, hogy az 1. FC Köln mellett a brémai csapat búcsúzik az első osztálytól.